999 rezultate për

reforme

Fatmir Xhafaj kritika ndaj propozimeve të Ramës: Ndërhyrje në Reformën në Drejtësi Ligjit special i quajtur nga kryeministri Rama, “antiKÇK” u prezantua si një iniciativë e cila do të godiste prokurorët
Reforma Zgjedhore, mbërrijnë në Shqipëri ekspertët e ODIHR-it Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri ekspertët e ODHIR që do të asistojnë tryezën e reformës zgjedhore. Ata prite
INTERVISTA/ Basha pakt me Ramën për zgjedhje të parakohshme Marrëveshja për Reformën Zgjedhore me Edi Ramën do prodhojë edhe zgjedhjet e parakohshme. Konfirmimi vjen nga kryetari i
Korab Lita sulmon Rudina Hajdarin nga foltorja: Ka bërë pazare për Reformën Zgjedhore Deputeti Korab Lita -ka reaguar ditën e sotme në Kuvend në lidhje me refromën zgjedhore. Teksa ka theksuar ligjvënësi
Mblidhet sërish tryeza për reformën zgjedhore, çfarë pritet të ndodhë Ditën e sotme është mbledhur sërish Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, i përbërë nga dy bashkë drejtuesit Damian
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik: Reforma zgjedhore, sa më shpejt! Mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore ka përfunduar pak minuta më parë. Demokratja Rudina Hajdari, në një
Avokati i njohur: Çfarë fshihet pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore Në një analizë, avokati i njohur Spartak Ngjela ka ngritur pyetjen që të gjithë kanë në kokë aktualisht. A fshihet d
Marrëveshja për reformën zgjedhore, pse nuk ka folur ende Sali Berisha? I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, gazetari Roland Qafoku ka thënë se është interesante heshtja e S
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon numri dy i CDU/CSU nga Gjermania Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, e ka përshëndetur nismën e re të
Hajdari: Pse nuk e firmosa marrëveshjen për reformën zgjedhore Deputetja Rudina Hajdari, që përfaqësonte opozitën e re takimin e kësaj të marte për reformën zgjedhore tregoi pse nuk f
Kryemadhi: Tani është radha e qeverisë për plotësimin e kushteve të Bundestagut Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e arritur mes maxhorancës dhe
Palët flasin për konsensus: Për çfarë ramë dakord Ka përfunduar takimi surprizë për Reformën Zgjedhore. Dy përfaqësuesit politikë të opozitës jashtëparlametare Oerd Bylyk
Reforma zgjedhore, zbardhen konkluzionet e para të tryezës mes palëve Janë zbardhur konkluzionet e para mes palëve në tryezën e reformës zgjedhore. Nga takimi i tryezës për reformën zgjed
Shtrëngime duarsh e përqafime, çfarë humbët nga takimi i opozitës me mazhorancën (FOTO LAJM) Ditën e sotme tryeza për Reformën Zgjedhore mblodhi Oerd Bylykbashin në emër të PD, Petrit Vasilin në emër të LSI-së, Da
Basha tregon 3 kërkesat për marrëveshjen me maxhorancën Lulzim Basha bëri me dije se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin, që do të shërbejnë si dakordësues
Reformën Zgjedhore ul në tryezë opozitën dhe maxhorancën Opozita dhe maxhoranca do të ulën sot në Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Mw parw, opozita kishte bojkotua
Macron heq përkohësisht dorë nga reforma e pensioneve Franca përkohësisht do të heqë dorë nga zbatimi i moshës 64 vjeç për marrjen e pensionit të plotë në kuadër të reformës
Basha mbledh grupin e punës për reformën zgjedhore Kreu i opozitës Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës për çështjen e reformës zgjedhore. Basha dhe al