real

Traore ironizon Barcelonën: Nuk e kam problem t’i bashkohem Realit Adama Traore është njëri nga futbollistët më në formë këtë edicion në Premier League. Sulmuesi spanjoll është që dy v
Braithwaite flet si katalanas: Barcelona një ëndërr e bërë realitet Vetëm disa orë pas zyrtarizimit, Martin Braithwaite ka thënë edhe fjalët e para si një lojtar i Barcelonës duke shprehur
Po bën një super sezon, Hakimi ende i paqartë për të ardhmen te Reali Mbrojtësi anësor i Borussia Dortmund i huazuar nga Real Madrdit po zhvillon një super sezon. 21-vjeçari e bëri një tj
Legjenda e Liverpool: UEFA dëshiron që Reali ta eleminojë City-n Ish-mbrojtësi legjendar i Liverpool, Jamie Carragher është shprehur se UEFA dëshiron me zemër që Reali ta eleminojë Manc
Ylli brazilian shpërthen në lot gjatë prezantimit të Real Madridi (VIDEO) Ishte planifikuar për më vonë, por Reali i afroi datën e prezantimit të talentit brazilan. Ditën e sotme Reali ka pre
Para 109 vitesh u realizua fluturimi i parë me avion postar Si sot para 109 vitesh do të realizohej fluturimi i parë zyrtar me një avion postar. Fluturimi i parë u bë nga Allaha
Juventusi hedh "grepin" te Reali, kërkon mesfushorin kolumbian Juventusi pritet të hidhet përsëri në sulm për yllin e Real Madridit, James Rodriguez. Kolumbiani nuk po gjënë hapsir
Valencia futet në garë për James Rodriguez Valencia synon të nënshkruaj me kolumbianin e Real Madridit i cili nuk po gjenë hapërisa të madrilenët. James Rodrigu
Super Ramos, kapiteni i Realit nuk ka humbur asnjë penallti që prej largimit të CR7 Kapiteni e Real Madridit, Sergio Ramos, vazhdon të mos humb as edhe një penallti që prej largimit të Cristiano Ronaldos.
Real Madrid befasohet në "Santiago Bernabeu", bllokohet nga Celta Vigo (VIDEO) Real Madridi do të dalë me një barazim 2-2 nga Santiago Bernabeu pas sfidës së luftuar me Celta Vigon. Ishte një ndes
Befasohet Reali, Celta zhbllokon shifrat (VIDEO) Reali i Madridit e ka nisur keq sfidën ndaj Celta Vigos në shtëpi. Vendasit janë befasuar nga sulmuesi Smolov në minutën
Ylli i Portos sfidon Messin, realizon supergol (VIDEO) Ylli i Portos Musa Marega sapo ka shënuar një gol mjaft të bukur ndaj Guimaraes duke kaluar skuadrën e tij në epërsi 1-2
Trajneri i Celta-s paralajmëron Realin: Vijmë për fitore në "Bernabeu" Trajneri i Celta Vigos, Oscar Garcia, ka paralajmëruar kryesuesit e La Ligas se në këtë ndeshje do të hyjnë vetëm për ta
Reali hap "thesin" për yllin e Manchester City-t Prej disa ditësh qarkullojnë zëra se Reali i Madridit është i interesuar për yllin e Manchester City-t Rahem Sterling.
Zhbllokohet sfida në Camp Nou, Griezmann realizon një gol të bukur (VIDEO) Barcelona më në fund ka zhbllokuar rezultatin ndaj Getafes. Katalansit shënuan me Griezamnn teksa ky i fundit relizo
"Derbi" anglez në garë për yllin e Real Madridit Edhe pse po aktivizohet nga trajneri Zindine Zidane në pjesën e dytë të sezonit me fanellën e Real Madrid, Isco me shumë
Ramos dhe Reali drejt përfundimit të marrëveshjes për kontratën e re Negociatat për rinovimin e kontratës së kapitenit Ramos te Reali janë drejtë përfundimit. Kontrata aktuale e kapiteni
Rikthehet Hazard, por i kufizohen minutat e lojës Eden Hazard është rikthyer nga lëndimi që e mbajti atë larg fushës për një kohë të gjatë. Ndërsa ekipi mjekësor i rea
Haland e bën rrugë, gjen sërish golin (VIDEO) Erling Haaland nuk di të ndalet. Talenti norvegjez ka shënuar përsëri me fanellën e Borussia Dortmundit. Sulmuesi
Shpërthen Uzuni, realizon 2 gola në 3 minuta (VIDEO) Myrto Uzuni vërteton edhe një herë tjetër se është një formë të shkëlqyer sportive. Futbollisti i kombëtares vijon të re