999 rezultate për

raste

8 viktima dhe 142 raste të reja në Kosovë Kosova ka regjistruar të premten 142 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 466 mostrave. Institu
Mjekët në Kosovë: Jemi të lodhur, por jo të dorëzuar Gjashtë muaj nga raportimi i rasteve të para me koronavirus në Kosovë, zyrtarë qeveritarë dhe autoritete tjera shëndetës
Përkeqësohet situata në spitalet COVID, si u zgjerua sot vatra e infeksionit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 5 pacientë dhe
Rekord i zi, sa raste të reja u shënuan sot Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 154 pers
Kosova regjistron rënie të numrit të viktimave dhe rasteve të reja Kosova ka regjistruar një rënie të numrit të viktimave dhe rasteve të reja nga koronavirusi, në 24 orët e fundit. Sip
Zgjerohet zinxhiri, si u "skuq" sot Shqipëria nga numri i lartë i infeksionit inistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dysh
Fluturon kurba e infeksionit në vend, sa raste të reja u shënuan sot Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dys
ZYRTARE/ Raste me koronavirus, anulohet ndeshja Drita – Linfield Është anuluar ndeshja mes Dritës dhe Linfield, e vlefshme për finalen e raundit parakualifikues, shkaku i rasteve me COV
COVID-19 vret 5 pacientë në Shqipëri Shqipëria ka regjistruar 5 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, mes të cilëve 2 pacientë ishin pa sëmundje
100 ditë pa asnjë rast, infektohet sërish Zelanda e Re Zelanda e Re njoftoi katër raste të reja me Covid-19, pas më shumë se 100 ditësh pa asnjë rast infeksioni. Në një kon
141 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 141 raste të reja, ndërsa një person ka humbur jetën nga COVI
341 të vdekur dhe mbi katër mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë Ka shkuar në 10 mijë e 419 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Që nga marsi kur janë regj
ITALI/ Bie ndjeshëm numri i të infektuarve me koronavirus Italia ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Sipas Worldometers,
Shpërthejnë rastet e reja, mbyllen kopshti dhe çerdhja në Pukë Rastet e shtuara të të prekurve me koronavirus ka detyruar bashkinë e Pukës që të mbylle kopshtin dhe çerdhen. Bashki
1 viktimë, si u shpërnda sot harta në vend Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të kryera janë konfirmuar 125 raste të
Rëndohet bilanci, 125 raste të reja në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të kryera janë konfirmuar 125 raste të
14 të vdekur dhe 172 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej
Rastet e shtuara me COVID-19, mbyllen çerdhet dhe kopshtet në Pukë Bashkia e Pukës ka vendosur të mbyllë çerdhet dhe kopshtet e qytetit pas rasteve të shtuara me COVID-19. Lajmin e bë
Bilanci shqetësues i COVID-19: Mbi 20 milion të infektuar në gjithë botën Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 20 milionë. Sipas faqes së i
Sa ka shkuar numri i të infektuarve nga COVID-19 në Kosovë Në Kosovë situata e koronavirusit vijon te jetë shqetësuese. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën me dije se numri