999 rezultate për

rashiti

COVID-19 në Kamenicë, i bëhet testi 11 personave për të parë se a janë shëruar 39 persona nga komuna e Kamenicës janë konfirmuar të prekur me COVID-19 deri më tani. Rastet e fundit në këtë komunë u s
Ndahet nga jeta gazetarja shqiptare pas një goditje në zemër Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë. Gazetarje e medias online "Telegrafi", Qendresa Rashiti Hulaj ka
Ivanoviç ishte penduar që i dëboi shqiptarët nga veriu i Mitrovicës Naim Rashiti drejtor i Grupit Ballkanik për Politika, ka bërë një biografi të shkurtër të Oliver Ivanovic’it, politikan
Rashiti: Turma u egërsua kur u dëgjuan krismat nga sigurimi i Spasovskit Deputeti i LR-PDSH-së i cili ka qenë afër Ziadin Selës, Sureja Rashiti tregoi sonte në “Click Plus” se si turma u vërsul
Deputeti i Strugës tregon se si u sulmua Zijadin Sela Deputeti i Strugës, Syrja Rashiti në ‘’Struga TV’’ foli për ngjarjet e së enjtes në parlamentin e Maqedonisë duke u ndal
Demarkacioni është tema më e vështirë qeveri-opozitë Ndërmjetësuesi i dialogut mes qeverisë dhe opozitës në Kuvendin e Kosovës, Naim Rashiti, ka deklaruar se heqja e vizave
Takimi 4 orë pozitë-opozitë, deputeti nuk reziston dot dhe...e zë gjumi Deputetin e Vetëvendosjes, Glauk Konjufca duket se është lodhur tej mase dhe e ka zënë gjumi në takimin pozitë-opozitë t
Rashiti: Ngërçi politik në Maqedoni do të zgjasë shumë Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin, Naim Rashiti, gjatë një interviste për "Art Channel" ka thënë se zgjidhja e n
"Partitë të gjejnë zgjidhje këtë muaj ose liberalizmi do të shtyhet" Naim Rashiti, nga Grupi Ballkanik për Politika, për rreth dy muaj është në përpjekje të lehtësimit të tryezave të bisedi
Rashiti: Konflikti politik do të vazhdojë edhe për disa muaj Naim Rashiti, analist nga Grupi Ballkanik i Politikave, i pyetur për Radio Europa e Lirë tha se partitë e koalicionit qe
Zgjedhjet e parakohshme, epilogu i vetëm i zgjidhjes së krizës (VIDEO) Analistët politikë, Imer Mushkolaj dhe Naim Rashiti, shprehen se zgjedhjet e parakohshme do të ishin epilogu i vetëm i z
Këngë për "Heronjtë" e Kombëtares (VIDEO) Këngë për futbollistët e Kombëtares shqiptare që nuk lejuan të përdhosej flamuri kombëtar në mes të Beogradit. Rapsod
Pse nuk zbatohen marrëveshjet e Brukselit? Marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel më së shumti nuk janë zbatuar si duhet dhe kjo e ka një arsye
Naim Rashiti për Albeu.com: Prishtina ta integrojë veriun Intervistoi: Dionis Xhafa Naim Rashiti nga Grupi Ndërkombëtar i Krizës mendon se protesta e së dielës në Mitro
Incidentet dëshmojnë se s’ka klimë për zgjedhje Incidentet e fundit në veri të Kosovës do të kenë efekte, si në procesin elektoral të 3 nëntorit, ashtu edhe në tërësinë
Struga ngre kokë: Duam Merkon Pas informacioneve të publikuara në Albeu.com se BDI ka nominuar si kandidat të sajin për Strugën, deputetin Arben Labën
Në bisedime, diskutohet për pikat 1 dhe 31 Serbia pritet t’i rikthehet dialogut me Kosovën. Delegacioni serb tashmë ia ka prezantuar Bashkimit Europian disa modele