999 rezultate për

ranieri

Llorente largohet nga Napoli, por mbetet në Serie A Sulmuesi spanjoll Fernando Llorente iu bashkua Napolit në verën e 2019-ës me parametra zero, pasi ki kishte përfunduar k
Kursi i përgatitësit atletik nga FSHF-ja, ky është mesazhi i Claudio Ranierit (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë në fillim të muajit dhjetor kursin e përgatitësit atletik. Drejtuesi i k
Sherr mes futbollistëve, skuadra italiane ndërpret stërvitjen Një situatë aspak e këndshme raportohet të ketë ndodhur gjatë stërvitjes te skuadra e Sampdorias, teksa Ranieri është de
Ranieri ka një propozim interesant: Nëse do luhen 3 ndeshje në javë, të bëhen 5 zëvendësime Serie A po kërkon me çdo kusht të rifillojë sezonin, edhe pse situata nga Koronavirusi në Itali mbetet delikate. Kës
Ranieri: Ibra do ta ngjallë Milanin Trajneri i Sampdorias, Claudio Ranieri pret që Zlatan Ibrahimovic të "sjell mentalitetin e fituesit" te Milan, por gjend
Ranieri pa fjalë: Thjesht duhet ta hiqni kapelën kur shënon Cristiano Claudio Ranieri e pranon se Sampdoria u mund nga "dy gola kryevepër" që i shënoi Juventusi, ndërsa shtoi se Cristiano Ro
Prezantohet Ranieri: Mendoj vetëm si të shpëtojmë Sampdorian Pas 7 javësh kampionat, Sampdoria vendosi të shkarkojë trajnerin Eusebio Di Francesco për mungesë rezultatesh (një fitor
Bie psita De Biasi, Sampdoria arrin akodrin me trajnerin legjendar Gara për pankinën e Sampdorias po bëhet gjithnjë e më interesante. Nga gati prapakthehu, deri tek arritja e akordit, tra
Stoli i Sampdorias, Ranieri i zë vendin De Biazit? Në Itali e bëjnë fakt të kryer. Claudio Ranieri do të jetë trajneri i ri i Sampdorias, duke parakaluar kështu ish-trajne
Giampalo drejt shkarkimit, Milani ka gati zëvendësuesin Marco Giampaolo është konfirmuar në pankinën e Milanit nga drejtuesit kuqezi, teksa sipas "Sportmediaset" Genova pritet
Pas largimit të Benitez, Newcastle kërkon Ranierin Claudio Ranieri është i interesuar për tu rikthyer në Premier Ligë. Sipas mediumeve angleze, trajneri italian mund ta
Ranieri përlotet nga gjesti i tifozëve të Romës (FOTO & VIDEO) Claudio Ranieri po zhvillon ndeshjen e tij të fundit si trajner i Romës. Tekniku italian ka marrë një dhuratë që çdo
Trajneri legjendar i Serisë A njofton largimin në fund të sezonit Claudio Ranieri i cili mori drejtimin e Romës në mars të këtij viti do të largohet në fund të këtij sezoni, shkruan Albe
Roma u ndal nga Genoa, Ranieri: Kjo pikë na çon në Champions Roma u ndal këtë të dielë në barazim 1-1 nga Genoa, me këtë të fundit që në limitet e kohës kishte të gjitha shanset të
Ranieri akuzon hapur Lacion: I hapi krahun Interit për "Triplete" Claudio Ranieri po tenton të kualifikojë Romën këtë sezon në Ligën e Kampioneve. Por Ranieri ka dalë hapur kunder Lac
Ranieri i dorëzon Contes pankinën Pas fitores ndaj Cagliarit dhe, momentalisht, vendit të katërt në renditje, që do të thotë Champions, trajneri i Roëms,
Claudio Ranieri: Fatkeqësisht kjo është situata, po bëjmë çdo gjë që mundemi Roma edhe në drejtimin e trajnerit të ri me mjaft experience Claudio Ranieri nuk po arrin do të marë rezultate pozitive.
Ranieri: Duhet të meritojmë rrogat, pa Champions largohemi të gjthë Roma humbi një mundësi të mirë për t’u futur në zonën Champions, pasi u mposht me rezultatin 2-1 në transfertën ndaj Spa
Ranieri: Lojtarët duhet të meritojnë pagën që marrin Roma ka pësuar një humbje të rëndë ndaj Spalit dhe gara për vendin e katërt është ndërlikuar jashtëzakonisht, sepse koha
Ylli turk i Romës nuk bën pjesë në planet e Ranierit, gati largimi Roma nuk po bën një sezon të mirë deri më tani dhe bordi drejtues i detyrua të bëjë ndryshime në stafin teknik. Di Franç