26 rezultate për

ramushi

Ramushi e Shpendi drekojnė sė bashku Kryetari i Bashkisė sė Prishtinės, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj, janė fotografuar sė bashku
AAK kėmbėngul: Vetėm Ramushi kryeministėr Ramush Haradinaj do tė jetė kandidat i bllokut pėr kryeministėr, sepse kėshtu e thotė edhe marrėveshja e 10 qershorit, t
Berisha: Kurrė me PDK-nė Deputeti i zgjedhur i “Nisma pėr Kosovėn”, Zafir Berisha, nė emisionin Info – Box tė Radio Dukagjinit ėshtė shprehur se
Isa kryeministėr, Ramushi ministėr i Brendshėm, Albini ministėr i Jashtėm? Tashmė brenda bllokut kanė nisur kalkulimet e brendshme se si mund tė ndahen postet pėr qeverinė e ardhshme tė Kosovės.
Ramushi dhe Anita e kallin atmosferėn (FOTO LAJM) Ramush Haradinaj dhe gruaja e tij, Anita e kanė kallur atmosferėn, me rastin e festimeve familjare, pasi Daut Haradinaj
Ja zgjidhja e Demaēit: Hashimi kryeministėr, Ramushi post ushtarak Veprimtari i njohur i ēėshtjes kombėtare Adem Demaēi ka theksuar se e ka menduar zgjidhjen e krizės politike. Demaēi
Latifi: Nuk ka kryeministėr mė tė mirė se Ramushi Anėtari i Kryesisė sė AAK-sė, Smajl Latifi ėhstė shprehur se lideri i partisė sė tij ėshtė njeriu i duhur pėr tė qenė kr
Deputetėt e AAK-sė, prin Ramushi Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosvės pritet tė ketė 11 vende nė parlament. Me rezultatet e deritanishme, rezulton se listė
"Ramushi kryeministėr", nis festa nė AAK Anėtarėt e AAK-sė kanė nisur tė festojnė nė zyrat e partisė nė Prishtinė. Ata kanė bėrė njė foto me Ramush Haradinajn
Ramushi i kthehet vrapimit me gruan e tij Akoma pa dalė rezultati pėrfundimtar i zgjedhjeve, Ramush Haradinaj duket se nuk ėhstė aq "i shqetėsuar". Ai i ėshtė
Ali Berisha: Ramushi po vjen kryeministėr Kandidati i AAK-sė pėr zonėn e Pejės, Ali Berisha tha sot se Kosovės i duhet njė drejtim i ri dhe se Peja duhet tė mos l
Ramushi e humbi betejen Mund t’ju mbetet vetėm nė letėr iniciativa pėr rrėzimin e qeverisė. Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, qė shpresonte q
Imami Krasniqi: Ramushi e ka lėshuar rrugėn e Zotit Imami i Xhamisė sė Madhe nė Prishtinė ka reaguar nė lidhje me deklaratėn e kreut tė AAK’sė lidhur me fenė islame. Nė njė
Serwer: Ramushi po pėrpiqet tė rregullojė imazhin e tij Analisti amerikan, Daniel Serwe ka komentuar edhe rreth zhvillimeve tė fundit nė vend dhe krizės qeveritare. Nė njė inte
“Strukturat kriminale nė polici i kontrollonin Thaēi e Ramushi” Zbulimi i vrasėsve ėshtė prioritet i tė gjithėve. Kėshtu ka thėnė Astrit Rraci, djali i kryetarit tė ekzekutuar tė Ismet
Kur Ramushi gatuan nė mes tė Ramazanit (FOTO LAJM) Kryetari i AAK-sė Ramush Haradaninaj ka qėnė dje pėr njė vizitė nė Therandė ku ka bėrė edhe prezantimin e kandidatit tė
Ramushi pajtoi Menduh Thaēin me Imer Selmanin Lideri i AAK-sė, Ramush Haradinaj sot ka ulur nė njė tryezė tė pėrbashkėt dy rivalėt politik, kryetarin e PDSH-sė, Mendu
"Llafet e Dynjasė" zbulon sekretin e ngutjes sė Ramushit pėr t'u bėrė kryeministėr Stafi i "Llafet e Dynjasė" nė Albeu.com ka arritur tė zbulojė misterin e ngutjes sė kryetarit tė AAK-sė Ramush Haradinaj
Njė qeveri e luftės nuk mund t’i japė shumė paqes Kryetari i LDD-sė, Nexhat Daci nė njė intervistė pėr RTV21 duke komentuar mundėsinė e koalicionit PDK-AAK, tha se njė qe
Haziri: Pėr koalicionin vendos Ramushi Lutfi Haziri tha pėr rajonipress se as Blerim Shala e as Ahmet Isufi nuk janė figura politike qė vendosin pėr tė ardhmen
 
Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.

Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.