999 rezultate për

ramiz

Kush tha që u shemb komunizmi?! Ministri i Ramiz Alisë, në krye të Akademisë së Shkencave Përfundon votimi për zgjedhjen e kryetarit të Akademisë së Shkencave duke u zgjedhur një ish-komunist, pikërisht ministr
Bamir Topi: Çfarë më tha Ramiz Alia për Berishën në takimin kokë më kokë Libri i Bamir Topit ka ngjallur debate në arenën politike. Në këtë libër, Topi ka shkruar ngjarjet kryesore të eksper
Të qeshim se e marrin vesh njerëzit! Dokumentet sekrete kur Enveri po vdiste (FOTO LAJM) Plot 34 vjet më parë, në mesnatën e 11 prillit të vitit 1985, pas dy ditësh në koma, pushoi zëmra e udhëheqësit komunist
Shqiptarët në Amerikë mblodhën 45 mijë dollarë për nënat gjakovare Veprimtari shqiptar nga Shtetet e bashkuara të Amerikës, Ramiz Kukaj, ka bërë publike shumën e mjeteve të grumbulluara
Kompania e Ramiz Kelmendit flak në rrugë 50 punëtorë Mbi 50 punëtorë të kompanisë “Elkos”, pronë e deputetit të LDK-së, Ramiz Kelmendi, janë duke protestuar për shkak të ndë
Ramizi shpërthen me premtime, thotë se Drenasi do të bëhet me tramvaj Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook në lidhje me infrastru
Lladrovci ka një thirrje për mësuesit në Drenas Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, pas takimit me udhëheqësit e Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kultur
Ramiz Lladrovci lëshon një thënie: Zoti e krijoi 28 Nëntorin për shqiptarët Kryetari i Bashkisë së Drenasit në Kosovë, Ramiz Lladrovci ka bërë homazhe në Prekaz bashkë me zyrtarët komunalë të komu
Edhe Apeli e shpall të pafajshëm Limajn për akuzën e vrasjes Gjykata e Apelit e ka vërtetuar gjykimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës që e shpalli Fatmir Limajn të pafajshëm në r
Prokurori ndryshon termin, Ramizi shpëton nga gjykimi për vepër të rëndë Ndryshimi i veprës penale të Ramiz Kelmendit ka bërë që ai të "shpëtojë" nga gjykimi në Gjykatën Themelore të Prishtinës
Ramiz Lladrovci ka disa fjalë për tranjerin e Liverpulit Një përballje futbollistike do të zhvillohet sonte ndërmjet Liverpool-it dhe Crvena Zvedës në kuadër të Ligës së Kampion
Ramizi përkujdeset për maçokun, harxhon pasuri dhe kohë për të (VIDEO) Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka rrëfyer pjesë të përditshmërisë së tij në një intervistë dhënë telev
Dalin pamje nga martesa luksoze e djalit të Ramiz Lladrovcit (VIDEO) Mbrëmë familja Lladrovci ka pasur festë. Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka martuar djalin e tij, Lapidarin. Në
Ramiz Lladrovci martoi djalin, mësoni kush ishte i ftuar Lapidari i biri i kryetarit të Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovcit, mbrëmë i ka dhënë fund beqarisë. Ai dashurinë e tij
Kujt ia tregon gishtin Ramiz Lladrovci (FOTO LAJM) Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci përveç punës së tij në komunë, shpesh është bërë pjesë e medieve edhe për veprimet
Gabimi trashanik që u zbulua më vonë tek seriali i famshëm "Ezel" Megjithëse ka përfunduar më shumë se 6 vite më parë, seriali “Ezel” vazhdon të ndiqet dhe debatohet ende në Turqi dhe më
Historia e panjohur: Si donin t'a vrisnin Ramiz Alinë me bombë në Has në vitin 1983 (FOTO LAJM) Ngjarja e panjohur e qershorit të vitit 1983 në mitingun që bëri Ramiz Alia në zonën e Hasit, ku Sigurimi i Shtetit arre
Zeka ia kthen Ramizit: Nëse une jam UDB-ash atëherë është edhe vëllai jot Deklarata e deputetit Milaim Zeka e dhënë gjatë ditës së djeshme në një medium kosovar, se posedon tri dokumente të nëns
Sulmohet makina e vajzës së Ramiz Lladrovcit Para pak çastesh persona ende të panjohur për organet e hetuesisë ia kanë thyer veturën vajzës së kryetarit të komunës s
Gjykata themelore konfirmon aktakuzën ndaj Ramiz Kelmendit Pavarësisht se Prokuroria e Apelit, kishte kërkuar që për shkak të parashkrimit absolut të veprës penale, të pushohet pr