999 rezultate për

ramiqi

Fuad Ramiqi dhe imamët shpallen të pafajshëm Ka përfunduar procesi gjyqësor ndaj ish-liderit të LISBA-s, Fuad Ramiqi dhe katër imamëve, Enes Goga, Mazllam Mazllami,
Sot, gjykata jep vendimin për Fuad Ramiqin dhe të tjerët Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet që trupi gjykues në krye me gjyqtarin Vesel Ismajli të shpallë aktgjykimi
Sot Fuad Ramiqi dhe imamët dalin para gjykatës Sot pritet që të vazhdojë gjykimi në rastin e Fuad Ramiqit dhe katër imamëve- Bedri Robajt, Idriz Bilibanit, Enes Gogës
Provat që ndërlidhin Ramiqin me terrorizmin Lideri i Lëvizjes “LISBA”, Fuad Ramiqi, sot është deklaruar i pafajshëm para Gjykatës Themelore të Prishtinës, ku po mba
Fuat Ramiqi: Myslimanët në Kosovë paragjykohen I ftuar në emisionin "Opinion" të gazetarit Blendi Fevziu, politikani dhe ushtaraku Fuad Ramiqi ka thënë se myslimanët n
Ramiqi: Agim Çeku "masakroi" ushtarët e FARK-ut (VIDEO) Ish-ndihmësi i Ministrit të Mbrojtjes Ahmet Krasniqi, Fuad Ramiqi, ka folur për listat e veteranëve. Sipas tij, është
Fuad Ramiqi lirohet nga arresti shtëpiak (FOTO LAJM) Kreu i LISBA-s, Fuad Ramiqi u burgos muaj më parë, me arsyetimin se ka nxitur urrejtje dhe ka shkaktuar nxitur po ashtu
Fuad Ramiqi në arrest shtëpiak Kreu i LISBA-s, Arsim Krasniqi ka hedhur në Facebook një foto me Fuad Ramiqin. Kjo foto është hedhur pas lirimit të R
Lirohet Fuad Ramiqi Lideri i LISBA-s, Fuad Ramiqi është liruar nga paraburgimi. Ramiqi është arrestuar pak javë më parë së bashku me një
Ja me çfarë akuzohet Fuad Ramiqi! Udhëheqësi i Lëvizjes Islamike Bashkohu - LISBA, Fuad Ramiqit duket se po i kushton një deklaratë e dhënë dy javë më her
LISBA: Policia e Kosovës po persekuton myslimanët Kryetari i LISBA-s, Fuad Ramiqi u arrestua gjatë orëve të para të ditës së sotme, ndërsa para vetëm pak çastesh policia
Kërcënon Fuat Ramiqi: Nuk do të rri duarkryq Fuad Ramiqi, themelues i lëvizjes islame Bashkohu, e më pas i partisë islamike Lisba, thotë se nuk do të rri duarkryq pë
Një grua, Fuad Ramiqit: Ju nxisni të rinjtë të shkojnë në Siri Protesta e Lëvizjes "Bshkohu" - LISBA u zhvillua sot ashtu siç edhe ishte paralajmëruar. Ka qenë një grua krejt rastë
Sot proteston edhe Prishtina Edhe Prishtina e ka një protestë sot. Partia e Faud Ramiqit do të protesojë sot në rrugët e kryqytetit të Kosovës, në
Jo Sheriatit Ne synojmë ta ndërrojmë Kushtetutën dhe ligjet aktuale të Kosovës. Por, nuk angazhohemi për futjen e Sheriatit. Pas zgje
Fuad Ramiqi ia mësyn politikës Nuk është vetëm rruga ajo përmes së cilës Lëvizja Bashkohu do të tentojë t’i realizojë kërkesat e veta. Organizata joqev
Protestat për shami: Nuk jemi talebanë Qindra protestues kanë dalë para hapësirave pranë godinave të Qeverisë e Kuvendit në Prishtinë, duke kërkuar lejimin e s
"Kosova nuk është ateiste" (VIDEO) Myslimanët e Kosovës, kanë protestuar para komunës dhe qeverisë së Kosovës, kundër ligjit që ndalon edukatën dghe simbol
“Thaçi na ka premtuar xhami” Fuad Ramiqi, përfaqësuesi i lëvizjes së quajtur “Bashkohu” i ka kërkuar kryeministrit Hashim Thaçi që ta mbajë premtimi
Fuad Ramiqi eshte shendosh e mire Veprimtari politik Fuad Ramiqi, që ndodhej në anijen me qindra humanitar nga vende të ndryshme, të c