999 rezultate për

raketa

Rrëzohet avioni rus, prag konflikti me Izraelin Një avion spiun rus Il-20 u zhduk nga radarët mbrëmjen e djeshme mbi qiellin sirian ndërkohë që Izraeli dhe Franca ishin
Gjenerali serb thotë se ka bërë masakra në Kosovë, do ta mbronte me raketa Millosheviçin Gjenerali i pensionuar serb Nebojsha Pavkoviq, i dënuar më 22 vjet burgim për krime lufte në Kosovë, ka dhënë një interv
Test shpejtësie te Arsenali, kush janë ‘raketa’ dhe ‘breshka’ e skuadrës Arsenali e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme Premier Leaguen, teksa ka marrë dy humbje në dy takimet e para, nd
Mbahej sekret, kjo është super raketa amerikane që kapi mat edhe rusët në Siri (FOTO LAJM) Ushtria ruse u zotua se do të shkatërronte çdo raketë që nisej nga aleatët në drejtim të bazave të regjimit të Asadit di
Po falej Kurban Bajrami, goditet me raketa Pallati Presidencial 12 raketa janë hedhur në Kabul mëngjesin e kesaj te marte ku besimtarët mysliman po festojnë Kurban Bajramin. Raketat
Tmerri i dronëve bombë, Erdogan ruhet me raketa tokë-ajër (FOTO LAJM) Badigardët e Presidentit Erdogan kanë rritur ndjeshëm sigurinë rreth tij pas atentatit me dron ndaj homologut dhe mikut
Kim Jong ia ngul thikën pas shpine Donald Trumpit Koreja e Veriut duket se është duke ndërtuar raketa të reja balistike. Diçka e tillë po ndodh pavarësisht ngrohjes së
Frikë për luftë, rikthehen tensionet me Korenë e Veriut Koreja e Veriut duket se po përfundon zgjerimin e një baze të rëndësishme të prodhimit të raketave balistike. Të paktën
Shpërthen raketa luftarake brenda anijes (VIDEO) Një fregatë e marinës gjermane e ka gjetur veten në një emergjencë të vështirë dhe të rrezikshme, kur raketa e saj shkak
Erdogan kërcënon me raketat e Putinit Turqia do të përdorë sistemin e mbrojtjes raketore S-400 që planifikon të marrë nga Rusia nëse “do të jetë e nevojshme”
Plas mes Hamasit dhe Izraelit, raketa dhe avionë sulmuan gjatë gjithë natës (FOTO LAJM) Ka qenë një natë me shumë tension ajo e mbrëmshmja në Rripin e Gazës ku aviacioni izraelit ka qëlluar dhjetra objektiva
Alarm për sulm me raketa në Izrael Në jug të Izraelit, në afërsi të Rripit të Gazës, janë dëgjuar sirenat duke paralajmëruar për një rrezik të mundshëm nga
Putin bëhet gati për luftë, urdhëron prodhimin masiv të super raketave S-500 (VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin urdhëroi prodhimin masiv të raketave të avancuara anti-ajrore S-500. Vendimi është
Shpifjet e serbëve nuk ndalen, Kosova do të sulmojë me raketa gjermane "Autoritetet e Prishtinës me ndihmën e aleatëve të tyre në NATO po përgatisin sulm në kalimet kufitare në Jarinje dhe Bë
Momenti kur raketa izraelite godet mjetin ushtarak të iranianëve në Siri (VIDEO) Një video që është publikuar në internet shfaq momentin kur raketa izraelite shkatërron mjetin ushtarak të iranianëve në
Nuk kishte ndodhur prej 55 viteve, momenti kur raketat e Iranit shpërthejnë në Izrael (VIDEO) Izrali dhe Irani janë duke u përplasur drejtpërdrejt tashmë pas disa muajsh lufte indirekte. Gjatë natës së mbrëmshme
Shpërthen lufta Izrael-Iran, avionë dhe raketa nisin bombardimin (VIDEO) Një konflikt i ri ka shpërthyer në Lindjen e Mesme pas vendimit të presidentit Trump për të pezulluar marrëveshjen për p
Lufta e madhë është afër, Irani sulmon me raketa Izraelin (VIDEO) Forcat iraniane në Siri filluan një sulm raketash në bazat e ushtrisë izraelite në luginat e Golan në mëngjesin e së enj
Përse nëndetëset ruse janë më të mirat? Në fushën e projektimit dhe ndërtimit të nëndetëseve Rusia nuk është e dyta. Ky është një fakt i vërtetë, madje edhe ame
Putini ka "peng" super raketat amerikane? Ndërsa Rusia pretendon se posedon raketat amerikane "Tomahawk", Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë quajtur pohimet s