999 rezultate për

rajoy

Shkarkohet kryeministri spanjoll që ironjoi Kosovën në samit Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy është shkarkuar nga posti pasi mocioni i mosbesimit ndaj tij ka kaluar në parlamen
Spanjë, të premten votohet për mocionin e mosbesimit ndaj Rajoyt Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy do të përballet me një mocion mosbesimi mbi lidershipin e tij të premten, pas dënim
Spanja për arsye banale nuk merr pjesë në Samitin e Sofjes Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, definitivisht nuk do të marrë pjesë në samitin e BE-së - Ballkanin Perëndimor në
Pacolli i kundërpërgjigjet Rajoyt: Do të marrim pjesë në sami me simbolet tona Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka reaguar kryeministrit të Spanjës, Mariano Rajoy i cili është shprehur
Për pjesmarrjen e Spanjës në Samit, rrezikon heqja e flamurit të Kosovës Spanja, nën kryesimin e Mariano Rajoy, nuk do të marrë pjesë në asnjë samit evropian apo në ndonjë samit tjetër ku Kosov
Kryeministri i Spanjës cakton dy afate për Katalonjën Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy ka caktuar dy afate të rëndësishme për Katalonjën. Data 17 janar do të jetë dita kur
Rajoy cilëson absurde qeverisjen e Puigdemont nga jashtë vendit Shefi i qeverisë spanjolle, Mariano Rajoy e cilësoi si absurd faktin që presidenti katalanas i shkarkuar, Carles Puigdem
Marrëveshje me Spanjën, pakti që propozon ish-presidenti i Katalonjës Ish-presidenti i Katalonjës, Carles Puigdemont, e konsideron të mundshme një zgjidhje të konfliktit të Katalonjës pa e s
Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalunjën pas shpalljes së pavarësisë Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, u ka bërë thirrje banorëve të Katalunjës, që të mos votojnë për separatistët në z
Shpalli pavarësinë, Kryeministri i Spanjës hedh poshtë qeverinë e Katalunjës Të premten pasdite, Parlamenti rajonal katalunas votoi për të shpallur pavarësinë nga Spanja. Menjëherë pas kësaj, Senat
Madridi shpërndan parlamentin e Katalonjës, shpall zgjedhjet e reja Qeveria qendrore në Spanjë ka njoftuar se ka shpërndarë parlamentin regjional në Katalonjë. Kryeministri Mariano Raj
Kryeministri Rajoy: Legaliteti do të kthehet në Katalonjë Pas votimit për pavarësi në Parlamentin e Katalonjës, pritet që kriza të thellohet më tej ndërmjet Madridit dhe Barcelon
Nuk ka heqje të autonomisë, Spanja do të shkarkojë vetëm zyrtarët rajonalë Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, pas seancës së jashtëzakonshme të kabinetit të tij qeveritar deklaroi se Qeveria
Spanja-Katalonjës: E shpallët pavarësinë apo jo? Kryeministri i Spanjës Mariano Rajoy, i ka kërkuar udhëheqësit katalanas, Carles Puigdemont që të konfirmojë nëse e ka s
Franca i del në krah Spanjës për Kataloninë Presidenti francez, Emmanuel Macron i shprehu shefit të qeverisë spanjolle Mariano Rajoy mbështetjen e tij për unitetin
Kryeministri spanjoll gati të përdorë forcën për të penguar mbajtjen e referendumit Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy raportohet se është gati të përdorë masa shtrënguese për të penguar zhvillimin e nj
Spanja shmang zgjedhjet e treta brenda vitit Partia Socialiste e punëtorëve të Spanjës (PSOE) vendosi të autorizojë konservatorin Mariano Rajoy për formimin e një qe
Spanja sërisht pa qeveri, Rajoy nuk merr votëbesimin nga Parlamenti Parlamenti spanjoll nuk i'a dha votëbesimin Mariano Rajoyt. Atij i duheshin vetëm gjashtë vota për të arritur maxhor
Partia e Rahojit fitoi në zgjedhjet në Spanjë, por nuk ka shumicë Sërish nuk është arritur që të zgjidhet ngërçi politik në Spanjë. Zgjedhjet e përsëritura të dielën dhe pse kanë renditu
Rajoy: Heq dorë nga formimi i Qeverisë, kam një mazhorancë kundra Kryeministri në ikje i Spanjës, Mariano Rajoy ka lajmëruar se ka hequr dorë nga marrja sërish e detyrës përpara Kongresi