999 rezultate për

rajonale

Hapet spitali COVID-5 Manastirliu: Situata pandemike e qëndrueshme Në Elbasan është hapur spitali COVID 5, ku do të jenë në dispozicion 81 shtretër. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Ma
Çfarë ndodh nëse mbushen spitalet, Manastirliu zbulon skenarin Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiriu gjatë komunikimit me gazetarët, foli dhe për spitalet rajonale që do të jenë
Paralajmërimi i mjekut: Na presin shumë të vështira, virozat do mbivendosen me COVID-19 "Ditët më të vështira i kemi ende përpara. Është një situatë që kërkon solidaritet të madh..." Shqipëria ka përpara d
Akuza e fortë e PD-së: Pacientët po trajtohen në ambulanca, situata ka dalë jashtë kontrollit Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia thotë se qeveria nuk ka marrë asnjë masë konkrete për të përballuar pandeminë dhe se pac
Juventus - Napoli, vendimi do të merret ditën e mërkurë "Ngado ta rrotullosh", siç thotë populli, vështirë se ka një zgjidhje të thjeshtë. Juventus -Napoli duhej të ishte super
Maqedonia jep njoftimin e rëndësishëm për vendet e rajonit Maqedonia e Veriut ka vendosur së fundmi që të heqë pengasat në lëvizjen e qytetarëve mes vendeve të rajonit. Ministr
Maqedonia jep lajmin e rëndësishëm për shqiptarët Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive në Maqedoni është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për
Manastirliu tregon skenaret: Nëse kalojmë 500 të shtruar, hapim spitalet rajonale Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale, Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga Spitali i Fierit ka deklaruar se sist
Mbi 300 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, aktualisht janë 499 pacientë të hospitalizuar. P
Trafik njerëzish nga Lindja në Perëndim, 4 zyrtarët e lartë përfundojnë në polici Ka përfunduar në polici Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit e Migracionit në Tiranë, Enkelejda Toska bashkë me
Kurti ''ndërhyn shpejt'', shkarkon nga detyra zv. drejtorin e KRU ''Prishtina'' Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë
Ekzekutohet 44 vjeçari në Suharekë, autori ishte i dehur Një person është vrarë mbrëmë në fshatin Maqiteve, Komuna e Suharekës. 44-vjecari sipas policisë ka vdekur si pasojë e p
Edhe 4 të arrestuar për rrëmbimin e një turku në Prizren, u konfiskohen pajisje për falsifikim të dollarëve Me datën 20 janar 2020, njësiti i hetimeve rajonale në Prizren në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë Themelore, ka re
Familja marton vajzën 15 vjeçare, policia u "prish" muajin e mjaltit Një 15-vjeçare është martuar me një djalë 5 vjet më të madh. E për martesën e të miturës kishin rënë dakort edhe prindër
Sela: Mini Shengeni është skandal, përmes tij shtrihet ndikimi i Rusisë në rajon Lideri i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela thotë në një intervistë për KoovaPress se nisma raj
DW zbulon deklaratën e Haradinajt që nervozoi Ramën Udhëheqësit politikë kosovarë kundërshtojnë sërish ashpër nismën rajonale “Minishengeni Ballkanik”, ku Kosova nuk trajto
Haradinaj thirret të dëshmojë për eliminimin e vëllait të tij Kryeministri në Detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së djeshme për disa orë është marrë në pyetje nga ana e
Sfidë rajonale: Dezinformimi dhe lajmet e rreme, të përhapura në të gjithë Ballkanin Perëndimor RCC-ja zhvilloi në Trieste konferencën “Përgjigje rajonale ndaj Sfidave të Sigurisë në Evropën Juglindore“ Trieste –
"Shqipëria performon shumë dobët në konkurrencën rajonale" Intervista e Presidentit të Dhomës Amerikane të Tregëtisë Enio Jaço për Zërin e Amerikës, mbi investimet e huaja në Shqi
Meta i del kundër Ramës për Mini-Shengenin: Duhej pyetur Kosova Presidenti Ilir Meta për herë të parë ka reaguar në lidhje me Shengenin Ballkanik, në të cilin ka marrë pjesë dhe Shqipë