999 rezultate për

raikkonen

“Çmendet” Raikkonen: Të dënohen pilotët e Formula 1 Piloti i Formula 1, Kimi Raikkonen ka theksuar se duhet të dënohen ata pilotë që shkaktojnë incidente pasi ndikojnë neg
Raikkonen “flakë për flakë” me Ferrarin Kimi Raikkonmen duket se ka prishur marrëdhëniet me ferrarin. Finlandezi ka zbuluar pak kohë më parë vendimin për tu lar
Ferrari zëvendëson Raikkonenin, ky është i përzgjedhuri Duket se gjithçka u përfol në Monza pritet të bëhet realitet. Ferrari do të largojë Kimi Raikkonenin. Sipas të përdit
Ferrari-Raikkonen, drejt rinovimit edhe për dy vite të tjera Kimi Raikkonen duket se do të qëndrojë te Ferrari edhe për dy vitet e ardhshme. Sipas lajmeve që vijnë nga Franca, pa
Kimi Raikkonen drejt rinovimit të kontratës me Ferrarin Kimi Raikkonen duket se do të qëndrojë te Ferrari edhe për dy vitet e ardhshme. Sipas lajmeve që vijnë nga Franca, pa
Hamilton nuk ka të ndalur, i pari edhe në Hungari Lewis Hamilton ka fituar çmimin e madh të Hungarisë dhe ka rritur distancën ndaj Sebastian Vettel në renditjen e përgjit
Vettel triumfon në Silverstone, Hamilton dhe Raikkone kompletojnë podiumin Piloti gjerman i Ferrarit, Sebastian Vettel triumfoi në Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe duke fituar akoma edhe më sh
Telashe pafund për Ferrarin Një problem pak minuta para fillimit të garës ka detyruar pilotin finlandez të Ferrarit, Kimi Raikkonen, të mos marrë pj
Ferrari dominon në Monaco, Raikkonen vendos "pole position" Ferrari ka dominuar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Monacos. Kimi Raikkonen ishte ai që fitoi “pole position” me koh
Bottas fiton në Rusi, Vettel dhe Raikkonen plotësojnë podin Valtter Bottas fitoi Çmimin e Madh të Rusisë në Formulën 1, duke lënë prapa dy makinat Ferrari të Sebastian Vettel dhe K
Lewis Hamilton fiton pole position edhe në Kinë Lewis Hamilton nuk di të ndalet në këtë sezon. Piloti britanik siguroi pole position e dytë të sezonit dhe të 63 në karr
F1, Ferrari rinovon me Kimi Raikkonen Kimi Raikkonen do të jetë pilot i Ferrarit edhe për sezonin e ardhshëm. Lajmin e bëri të ditur skuderia italiane me anë
Aksident i frikshëm në F1, përplasen Alonso dhe Raikkonen (VIDEO) Piloti spanjoll, Fernando Alonso, ka shkaktuar një aksident të frikshëm sot në Çmimin e Madh të Austrisë. Alonso dhe
Rosberg triumfon në Provat e Lira në Spanjë Ka nisur me shenjën e Mercedes fundjava e Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti gjerman vendosi kohën më të shp
Mbyllen testet në Jerez, Raikkonen para të gjithëve Ferrarit më në fund i është kthyer buzëqeshja, në përfundim të katër ditëve testimesh dimërore në Jerez de la Frontera,
Montezemolo: Ferrari, më i rëndësishmi pas familjes Zërat për largimin e mundshëm të Luca Di Montezemolos nga Ferrari janë shfaqur sërish, por presidenti legjendar këmbëngu
Hamilton fiton në Silverstone, Raikkonen tremb Ferrarin (FOTO LAJM) Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Britanisë. Britaniku i Mercedes kryen një garë në ngjitje, duke ditur se u nis nga
Përplasja e frikshme e Raikkonen, probleme në kavilje (FOTO-VIDEO) Flamur i kuq sapo filloi Çmimi i Madh i Silverstone. Një aksidenti i frikshëm i ferraristit Kimi Raikkonen ndali për dis
F1 Kinë, Hamilton më i shpejti në provat e lira Në përfundim të ditës së provave të lira për Çmimin e Madh të Kinës, teksa turin e parë e kishte fituar Alonso, Mercedes
Raikkonen: Te Ferrari s'ka idiotë, dinë si punohet Ferrari i këtij sezoni nuk ka shkuar më shumë se dy vende të katërta të arritura nga Fernando Alonso në dy garat e para,