999 rezultate për

rahovecit

Vdes nga COVID-19 vëllai i Kryetarit të Rahovecit Vëllai i kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifaj ka ndërruar jetë pas infektimit me Covid-19. Anëtari i AAK’së, Muharre
Sot, 22 vite nga masakra e Rahovecit Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec shumë shqiptarë u vranë e u plagosën.
Kujtohet masakra në Pastasellë të Rahovecit: Trupat e të ekzekutuarëve ende të pa gjetura Masakra e fshatit Pastasellë të Rahovecit është një nga më të tmerrshmet që kanë kryer forcat kriminale serbe gjatë luft
Vera dhe rakia bëjnë bashkë Thaçin, Metën dhe Haradinajn Vera e rakia në Rahovec i ka bërë bashkë kryeministrin Ramush Haradinaj me Presidentin Hashim Thaci, të cilët muajt e fu
21 vite nga masakra e Rahovecit 21 vite më parë, ushtria dhe policia e armikut kanë kryer masakrën e Rahovecit. Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë
Ky është viktima e sotme në Rahovec Prokuroria Themelore në Gjakovë njofton se sot në orët e para të mëngjesit në fshatin Qifllak të Komunës së Rahovecit ës
Mësohet gjendja e 15 të plagosurve nga shpërthimi në Ratkoc të Rahovecit Një shpërthim i bombolës së gazit në një restorant në Ratkoc të Rahovecit ka lënë të lënduar 15 persona. Shpërthimi k
Shpërtheu bombula e gazit, 11 të lënduar në Ratkoc të Rahovecit Në Ratkoc të Rahovecit rreth orës 19:55 në një lokal ka ndodhur një shpërthim i bombolës së gazit. Nga shpërthimi jan
Në Rahovec nuk mund të blini fishekzjarre Komuna e Rahovecit ka ndaluar shitjen e mjeteve piroteknike në periudhën e festave të fundivitit. Kryetari i komunës
Kryetari i Rahovecit fut gishtin në hundë (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është fotografuar duke bërë një gjest të pahijshëm në publik. Gjatë qëndr
Shkrumbohen varret në Rahovec Varrezat në fshatin Xërxë të Rahovecit dje janë kapluar nga zjarri. Me të marrë informacionin, Brigada e Zjarrëfikësve t
Skandaloze, punonjësit e Komunës së Rahovecit nuk respektojnë orarin e punës Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, të premten, ka takuar punëtorët e Administratës komunale. Ka diskutuar çështjen e re
Ramush Haradinaj kujton masakrën në fshatrat e Rahovecit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar masakrën kryer para 19 vjetësh nga forcat serbe në fshatrat Celinë
Vjen një lajm i mirë për dy fshatra në Komunën e Rahovecit Janë në përfundim punimet në “Hapjen e pusit dhe insatlimi i pajisjeve përcjellëse për ujë të pijes në fshatin Drenoc”,
I jep fund jetës nëna e tre fëmijëve në Rahovec Mëngjesin e së hënës 39-vjeçarja nga fshati Potoqan i komunës së Rahovecit ia ka marrë vetes jetën. Ajo është vetëvarur
Kërcënohet në zyrën e tij kryetari i Rahovecit Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, është kërcënuar sot në zyrën e tij të punës nga një qytetar i kësaj komun
Sot mësohen emrat e kryetarëve të Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit Sot në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), në orën 10:00 do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedh
LDK vendos për përkrahjen e balotazhit në Rahovec Kryesia e Degës së LDK-së në Rahovec e vlerëson lartë kthimin e LDK-së si parti e parë në nivel vendi pas 10 vitesh, dhe
Lista Serbe do të dëmtojë rrushin e Rahovecit? Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Rahovecit, Visar Korenica ka reaguar pas lajmit se Ministria e Bujqësisë do të
​Vritet një 25 vjeçar në Ratkoc të Rahovecit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Ratkoc të Rahovecit, pasi një person është vrarë me armë zja