999 rezultate për

rĂnda

Nuk pyeti për rregulla, gjobitet pronari i lokalit në Kuçovë Policia e Beratit ka ndëshkuar më masë administrative 1.000.000 lekë, 1 subjekt në lagjen “Tafil Skëndo”, në Kuçovë.
Parandalohet tragjedia në Fier, dy vëllezërit përfundojnë pas hekurave Policia e Fierit ka arrestuar dy vellezer pas një sherri që kanë pasur me njëri tjetrin, ku janë goditue me sende të for
Parandalohet tragjedia, arrestohet burri që kërcënonte me vrasje gruan Ndërhyrja në kohë e policisë ka parandaluar atë çka mund të përfundonte në një tragjedi të vërtetë familjare. Një 46-
MSH apel qytetarëve: Gjashtë sendet personale që duhet të merrni me vete në kohë pandemie Ministria e Shëndetësisë ka bërë një njoftim përsa i përket respektimit të masave për parandalimin e përhapjes së korona
Miratohet plani për parandalim dhe kontroll të Covid-19 në Kosovë Komiteti për monitorimin e sëmundjeve ngjitëse në Kosovë miratoi sot planin për parandalim dhe kontroll të Covidit-19 (n
A do të kthehen testet PCR me Maqedoninë, ja çfarë thotë Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në Shkup nuk ka saktësuar nëse do të vendosen PCR teste për qytetarët e Maqed
Rama i prerë për maskën: Të shmangim me çdo kusht një mbyllje tjetër Kryeministri Edi Rama, deklaroi se masat për të parandaluar përhapjen e COVID-19 duhet të respektohen për dy arsye shumë
Zemaj: Do të marrim masa strike që të parandalojmë përhapjen e COVID-19 Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se gjatë ditës së sotme do të mblidhet Bordi Këshillëdhënës për COVID-19,
Zelanda e Re në festë, hiqen masat parandaluese anticovid-19 Rastet me Covid-19 po rriten në gjithë botën duke e çuar numrin në total mbi 35 milionë. Ndërkohë një lajm i mirë vjen n
Këngëtarja shqiptare tregon si veshi 5 palë geta që të mos dukej e dobët Ishte viti 1996 kur kënga e Eranda Libohovës “Kthehu për vete për mua” i bëri të gjithë për vete. Ajo që ju nuk dini
I vodhi makinën kushërirës dhe do i vinte flakën, kapet 40 vjeçari Policia e Tiranës ka arrestuar një person pasi i ka vjedhur makinën një të afërmes së tij. Në vendin e quajtur "Casa
Si të parandaloni tharjen e lëkurës në vjeshtë Përveç rënies së flokëve, vjeshta është një sezon i ndërlikuar edhe për ata që vuajnë nga lëkura e thatë. Mendohet se lë
Angela Merkel zbulon prapaskenat si u parandalua lufta mes Greqisë dhe Turqisë Më shumë se dy muaj pasi Angela Merkel ndërhyri për të shmangur një konfrontim ushtarak midis Greqisë dhe Turqisë, kance
Shqiptari tenton të vrasë gruan me tel, si u parandalua tragjedia në familje Policia italiane ka vënë në pranga një 47-vjeçar shqiptar pasi tentoi të mbyste me tel gruan e tij. Ngjarja e rëndë,
5 ushqimet që parandalojnë migrenën Shqetësimet e migrenës janë të tmerrshme. Shpesh të pashmangshme dhe herë të tjera ndalojnë funksionin normal të ditës,
Jeni të shqetësuar nga rënia e madhe e flokëve? Mësoni si mund t'a parandaloni atë Shpesh hasim periudha që flokët na bien më shumë, si femrave ashtu edhe meshkujve. Epo nëse keni filluar të shqetësoheni
Kërcet arma në Kamzë, "Shqiponjat" parandalojnë tragjedinë Policia e Kamzës ka parandaluar një sherr i cili mund të përfndonte në tragjedi. Një 35 vjeçar ka plagosur me armë zj
Qëndroni shumë para ekranit? Ja si të parandaloni lodhjen e syve me metodën 20-20-20 (FOTO LAJM) Koha e tepërt e kaluar para ekranit është një ndër problemet kryesore ditët e sotme. Ju kaloni një numër të mirë orësh
Përkeqësimi i motit, paralajmëron Drejtoria Detare: Merrni masa! Drejtoria e Përgjithshme Detare ka nxjerrë një paralajmërim ku bën me dije se duke filluar nga pasditja e së enjtes, një
Atentati me tritol mes Tiranës, Lleshaj e pranon: Policia dështoi! Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur për shpërthimin që tronditi kryeqytetin pasditen e sotme, ku shënjestra is