999 rezultate për

qytetit

Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi Zaev-Ahmeti për “fshesën” Ende nuk dihet se kur do të mbahet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, takim ky që lid
28 mjeshtra evropian të akuarelit hapin ekspozitë në Galerinë e Qytetit të Fierit (FOTO LAJM) Në kuadër të “Javës së Europës”, 28 artistë ndërkombëtarë mblodhën punimet e tyre për t’i shfaqur për publikun shqiptar
Aksident i rëndë në Tetovë Në qarkoren, në hyrje të Tetovës, pasditen e sotme ka ndodhur aksident komunikacioni ku mbetën të lënduar një nënë dhe d
FOTOT/ Dy të rinjtë që u vranë mbrëmë në Laç Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Laç, ku disa persona janë përplasur me armë zjarri në qendër të qyt
Ndërtimi metrosë nxjerr thesarin antik në Selanik (FOTO LAJM) Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të las
Në vetëm pak minuta shi, Berati përmbytet nga uji (FOTO LAJM) Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi dhe breshër i pandërprerë që rrugët e qytetit të Beratit të notojnë për minuta të tëra
Pritën Ramën me protesta, procedohen 13 persona në Kukës Vizita e së premtes e Kryeministrit Edi Rama në Kukës u shoqërua si në çdo qytet me protesta nga mbështetësit e opozitës
Zjarri në Kosovë i afrohet kryeqytetit Djegia e maleve vazhdon të jetë dukuri shqetësuese në Kosovë. Kësaj radhe janë goditur malet në dalje të Prishtinës.
Ra nga makina, si u gjet pakoja në Vlorë Banorët e lagjes “10 korriku” të qytetit të Vlorës janë panikosur ditën e sotme për shkak të dyshimeve për ekzistencën e
Trafik i frikshëm në Tiranë-Durrës, makinat bllokohen për dy orë Duket sikur sezoni ka nisur që tani, duke parë se gjendja gjatë pasdites së sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka qenë e
Nuk kanë fund zjarret, dy vatra edhe në pyjet e Bulqizës Një valë zjarresh kanë përfshirë Shqipërinë në këto dy ditë duke përmeëndur këtu Lezhën, QafshTamën dhe madje edhe Dajt.
"Ndodhi shumë shpejt", flasin dëshmitarët e atentatit në Elbasan Një atentat tronditi mbrëmjen e sotme qytetin e Elbasanit. Avokati i njohur Ravik Gurra, 50 vjeç u vra në një lokal t
E qëlluan pas koke me silenciator, kush ishte avokati i ekzekutuar Detaje të reja janë zbuluar për atentatin që tronditi mbrëmjen e sotme qytetin e Elbasanit. Sipas informacioneve të r
Aktorja e filmave por*o shpall kandidaturën për kryetare bashkie (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por ndodh në Rusi ku një aktore e filmave për të rritur, ka njoftuar se po planifikon të jetë pjesë
Aktorja e filmave porno kandidon për kryetare në Rusi Një aktore e filmave për të rritur, e cila u bë e famshme edhe pasi morri pjesë në një reality show, ka njoftuar që plan
Kazakistani i vendos kryeqytetit emrin presidentit që u dorëhoq Autoritetet në Kazakistan ia kanë ndërruar emrin kryeqytetit të këtij vendi, Astanas. Tash e tutje, ky kryeqytet do të q
Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën: Transformimi i qytetit, rrugëtim premtues për turizmin Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave
Ende nuk është shuar zjarri në pyjet e Shkupit Shuarja e zjarrit që dje shpërtheu në Karadakun e Shkupit vazhdon edhe sot. Ekipet e brigadës zjarrfikëse të Qytetit të
Pas Tiranës, bëhet 40 lek bileta edhe në Durrës Pas Tiranës, cmimi i biletës së autobuzit do të rritet edhe në një tjetër qytet. Bashkia e Durrësit ka njoftuar se çm
Salah: Liga e Kampioneve është prestigjoze, por ëndrra e qytetit është Premier League Mohamed Salah thotë se është i gatshëm të sakrifikojë ëndrrën e Ligës së Kampionëve për të ndihmuar Liverpoolin të fitoj