999 rezultate për

qytetare

Vetëvendosja nis peticion për zgjedhje të reja Sekretarja organizative e Vetëvendosjes, Vlora Haxhimehmedi para mediave tha verdikti i Kushtetueses tregoi se të tjerët
Policia e Shtetit bën lëmsh qytetarët: Pasi ndaloi makinat, urdhri i dytë rrëzon të parin! Pavarësisht se në mëngjesin e sotëm Policia e Shtetit deklaroi se ditën e nesërme, e diel, nuk do të ketë asnjë makinë n
Basha bën "miting" në Durrës, flet për bashkimin që do sjellë ndryshimin Kryedemokrati Basha ka zhvilluar nje takim me banore ne zonen e Kenetes ne Durres, duke pare e degjuar nga afet shqetesi
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra? (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotme qytetarët e Korçës janë zgjuar me lëkundjen e tërmetit. IGJEUM raporton se tërmeti ka qenë me magni
Pas kaq kohësh, fundjava më në fund e lirë për qytetarët dhe bizneset Që nga data 12 mars, kjo është fundjava e parë që njerëzit do dalin dhe bizneset do të hapen lirisht. Kryeministri Ra
Budina reagon ashpër ndaj Ramës: Ne nuk jemi për parti të re Shembja e Teatrit Kombëtar, ka detyruar regjisorin Edmond Budina të mbledhë firma për rindërtimin e tij në po të njëjtin
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO) Në kafiteritë e Shkupit po bëhen përgatitjet e fundit një ditë para se të hapen për klientët. Këta të rinj po sistem
Denoncimi: Bulqiza si në '97, breshëritë e kallashnikovit tmerrojnë qytetarët Qytetarët në Bulqizë mbrëmjen e djeshme janë tmerruar nga breshëri kallashnikovi. Ky ka qënë denoncimi i bërë tek ish
Të gjithë në plazh por Rama nuk e di?! Vajzat "topless" shijojnë diellin (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama deklaroi se plazhi do të hapet më 10 qershor, por në fakt sezoni ka nisur dhe njerëzit kanë ikur n
Vitia konfirmon lehtësimin e masave Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media ka bërë të ditur se nga dita e enjte do të shtohet lir
Qytetarët nuk binden, arrestohen 76 persona për thyerje të fashës orare Gjatë natës së kaluar MPB-ja ka regjistruar gjithsejtë 104 shkelje të orës policore, me çrrastë janë arrestuar 76 person
Tirana nis mosbindje civile? Një grup qytetarësh futen tek Liqeni Artificial Një grup njerëzish kanë shkuar tek parku i Liqenit Artificial duke thyer kështu masat e qeverisë Rama. Thirrja u bë f
Budina thirrje nga Durrësi qytetarëve: Ngrijeni kokën se Meta do të shpërndajë Kuvendin "Ky parlament është i paligjshëm. Duhet të shpërndahet. Presidenti e tha, meqenëse populli do të ngrihet i gjithi, Presi
Pas Bashës reagon edhe Kryemadhi: Të vendosur të realizojmë Zgjedhoren! "LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar kryetari i PD-së
Kryeministrja e Zelandës së Re u jep lajmin e mirë qytetarëve të saj: Vetëm 4 ditë punë në javë! Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, propozon vetëm katër ditë punë në javë, në mënyrë që ti jepet shtysë eko
Qytetarët në protestë, Rama gjen kohë të tallet me Bashën: Ai është artisti më i madh! Ndërkohë që qindra mijëra njerëz janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme për të protestuar për shembjen e teatrit, kr
"Ti Shqipëri më jep nder..." Mehdi Malkaj emocionon qytetarët në protestë Me mirësinë e tij, aktori Mehdi Malkaj ka emocionuar të pranishmit në protestën për Teatrin Kombëtar. Bashkë me qytetarë
Shpërthejnë rastet e reja, sa pacientë janë aktivë ndaj koronavirusit Sipas deklaratës së ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 186 qytetarë si të dyshuar të prek
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM) Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësues
Qytetarët falen në sheshin Skënderbeu Një grup qytetarësh është duke kryer faljen, siç edhe kishte paralajmëruar, në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës. Qy