999 rezultate për

qytetar

Ndëshkohen qindra qytetarë të tjerë që shkelën masat antiCOVID Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili,
Vrasja e 15 vjeçarit në Prizren, qytetarët në protestë: Drejtësi për Lirimin Ditën e djeshme 15 vjeçari Lirim Buduri humbi jetën pas një sherri me 4 moshatarë të tij të cilët e qëlluan me thikë.
COVID-19 në Shqipëri: Bie numri i të vdekurve në javën e fundit Në Shqipëri, java e fundit shënoi një rënie të vdekjeve nga COVID 19, ndërsa rastet e reja u ulën në raport të drejtë me
Nami me gjoba, ndëshkohen plot 1307 qytetarë vetëm në fundjavë Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1307 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për paranda
Qytetarët e dëshpëruar ndërtojnë një gorillë gjigante për të frikësuar Covid-19 Ata ndërtuan një gorillë 7 metra të lartë në shpresë se do të largoj Covid-19 nga fshati i tyre. Disa banorë supersti
Qytetarët e Kosovës presin që shëndetësia dhe arsimi të jenë prioritet i qeverisë së ardhshme Sektori i Shëndetësisë dhe i arsimit duhet të jenë dy prioritet kryesore të qeverisë së ardhshme të Kosovës, thonë disa
Qytetari në Tiranë bën denoncimin e pazakontë që lë pa fjalë policinë: Më vibron krevati Një 49-vjeçar ka lënë pa fjalë Policinë e Tiranës me kallëzimin e tij që në të vërtetë nuk ka zgjidhje. Burime policore
Qytetari alarmon policinë: U rrëmbye një vajzë, u fut me forcë në makinë! Policia e Kamzës është ngritur në këmbë pasi një qytetar ka deklaruar se një vajzë është marrë me forcë dhe futur në mak
Shpërthimi në Ferizaj, si është gjendja e qytetarëve që po trajtohen në Turqi e Austri Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në një konferencë për media ka treguar gjendjen shëndetësore të qytetarëve që u lë
Nuk mbajti premtimet, qytetarët lidhin pas peme kryebashkiakun Kryebashkiaku i Chiapas ka përfunduar i lidhur pas një peme në formë ndëshkimi për shkeljen e premtimeve ndaj qytetarëve
U kapën pa maskë, ndëshkohen rreth 400 qytetarë Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe
Aksidenti i frikshëm në Tiranë, qytetari humb dy këmbët (VIDEO) Qytetari që u përplas mëngjesin e sotëm tek rruga ‘5 Maji’ ka humbur të dyja këmbët. Pas ngjarjes së rëndë, qytetari
Kjo është marrëveshja mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit (FOTO LAJM) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti si dhe Vjosa Osmani kanë zyrtarizuar sot kandidimin e tyre në zgjedhjet e pë
Rritet ndjeshëm numri i gjobave, sa qytetarë dolën pa maskë Policia e Shtetit ka gjobitur 923 shtetas që nuk zbatuan masat anticovid, gjatë 48 orëve të fundit. “Si rezultat i ko
Rritet sërish numri i të infektuarve: 4 humbje jete e 707 raste të reja Pavarësisht se numri i testimeve ka qenë më i ulët se një ditë më parë, numri i të infektuarve është më i lartë. Në b
Ramush Haradinaj kërkon nga qytetarët që ta pranojnë si president (VIDEO) Kreu i AAK-së i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një videomesazhi në profilin e tij në Facebook, ku kërkon besimin e
Ndryshojnë masat kufizuese, ky është lajmi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se Kosova vazhdon të ketë situatë të mirë të menaxhimit të Covid 19, anda
Shkodra nën ujë! Qytetari nuk pyet për përmbytje: Dua grua, a ma gjen ti? Shkodra po përballet me përmbytje të shumta, situatë të përsëritur sa herë ka reshje të dendura në vend, por një qytetar
Ish-deputetja e PD në Zall-Bastar: Banorët rrezikojnë jetën për një urë! Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku u ndal sot në Zall-Bastar ku u takua me disa banorë. Tabaku deklaroi se reshjet e shiut
Moti i keq në Kosovë, gjilanasi gjen peshkun e madh në oborr Pas reshjeve të shumta të shiut, gjatë ditës së djeshme, shumë zona të Kosovës janë përfshirë nga vërshimet, duke vështi