999 rezultate për

qosja

Vrau efektivin e FNSH-së, burg i përjetshëm për autorin Kanë kaluar më shumë se dy vite nga ngjarja kur , David Qosja qëlloi për vdekje efektivin e FNSH-së, Ardian Kodrën. G
Qosja: Kosova dhe Shqipëria të mësojnë nga Tuzi Akademik Rexhep Qosja, duke komentuar zgjedhjet në Tuz, është shprehur se ky vend duhet të jetë një mësim për politikanë
Qosja në krah të Thaçit: E ndajmë Kosovën Akademiku kosovar Rexhep Qosja është pro idesë së “korrigjimit të kufijve” me Serbinë, por thotë se kjo nuk është termin
Qosja i del në mbrojtje UÇK-së, tregon argatin e Ibrahim Rugovës Akademiku kosovar, Rexhep Qosja, zhvillimet e fundit politike mes Kosovës e Serbisë i ka quajtur ‘dramë teatrore e polit
Qosja godet politikanët: Në Kuvend shtohen milionerët, në popull shtohen të varfrit Akademiku Rexhep Qosja nuk i ka kursyer kritikat për klasën politike të Kosovës duke theksuar se në Kuvend janë shtuar m
Arrestohen dy punonjësit e Task-Forcës dhe pronari i lokalit në Tiranë Policia ka ndaluar dy punonjësit e Task-Forcës dhe pronari i lokalit në Tiranë për veprën penale "korrupsion". Mësohe
Rexhep Qosja: LSI-ja dhe presidenti Ilir Meta, një dramë politike Në pjesën e dytë të intervistës që akademiku Rexhep Qosja ka dhënë për “Gazeta Shqiptare” merret në analizë politika e j
Qosja: Shqipëria dhe Kosova po shkojnë drejt bashkimit Akademik Rexhep Qosja thotë se Shqipëria dhe Kosova po shkojnë drejt bashkimit mes vete. Në një intervistë me Rudina Xhu
Në prag të festave Rexhep Qosja sulmon PD-në Akademik Rexhep Qosja me rastin e shënimit të 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ka folur për Shqipë
Qosja: Dënimi i aktivistëve të VV-së, një masakër juridike! Akademiku Rexhep Qosja e ka quajtur masakër juridike vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për dënimin e katër akti
Pse Qosja dhe disa “komandantë” e donin të vdekur Ibrahim Rugovën? Shpesh herë është tentuar që të bëhet paralelizëm mes presidentit historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova dhe UÇK-së. Të
Vrau oficerin e FNSH-së, si pritet t'i shpëtojë burgut të përjetshëm David Qosja Gjykata për Krimet e Rënda shtyu për të dytën herë radhazi brenda pak ditësh procesin gjyqësor në ngarkim të David Qoses
Qosja krahason Mustafën me Vuçiçin: Qasja juaj, si e Serbisë dhe Jugosllavisë Rexhep Qosja përmes një reagimi ndaj "Shqipërisë Etnike", ka deklaruar se kryeministri i vendit ka reaguar njësoj siç re
Rexhep Qosja: Ja çfarë nuk më pëlqen te kryeministri Rama Akademiku Rexhep Qosja, gjatë një interviste në “Dritare me Rudinën”, foli gjatë për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ram
Rexhep Qosja flet për debatin Lllalla-Lu: Nuk kam dyshime, për mua të drejtë ka… Në valën e sulmeve dhe debatit rreth ambasadorit amerikan Lu dhe përfaqësuesve të lartë të drejtesisë, shqiptare, një ng
Ish-ministri i Mbrojtjes për shkëmbimin e territorëve: Qosja ka të drejtë, duhet parë si një mundësi Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj, mbështet tezën e akademikut Rexhep Qosja për shkëmbimet e territoreve me Serbinë
Reagon Rexhep Qosja: Pse mbështes shkëmbimin e territoreve mes Serbisë e Kosovës Rexhep Qosja ka shpjeguar idenë e tij për shkëmbim territoresh me Serbinë duke thënë se këtë po e bën për të shpëtuar Ko
KOMENT/ Rexhep Qosja rikthehet te opsioni i Dobrica Qosiç për Kosovën?! Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Mediat e Kosovës kanë transmetuar një intervistë të akademikut shqiptar, Rexh
Qosja: Nëse veriu i jepet Luginës së Preshevës, Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen Akademiku, shkrimtari dhe kritiku Rexhep Qosja, në Zona e Debatit në Klan Kosova, ka thënë se do të ishte i gatshëm të b
Vrasësi i policit hesht në gjykatë, ja ndryshimi i madh i tij në pak muaj (FOTO LAJM) David Qosja, nën akuzë për vrasjen e efektivit të policisë Ardian Kodra, u braktis nga familja e tij edhe në seancën e p