999 rezultate për

qindra

Kështu u raportua në Kosovë dhe në Shqipëri kur vdiq Rugova Gjithë hapësira e gazetave më 23 janar po i kushtohej vdekjes së presidentit Rugova. Janari veç ngricave, solli edhe
Aksion i madh në rrugë, hiqen qindra patenta e arrestohen dhjetra shoferë (VIDEO) Policia njofton se janë arrestuar 25 persona, për drejtimin mjetit në gjendje të dehur apo në mungesë të lejes së qarkul
10 gangsterët më të famshëm të historisë botërore (FOTO LAJM) Al Kapone, Pablo Eskobar apo Laki Luçiano janë disa nga personazhet më të njohura të botës së krimit. Disa prej tyre kan
Virusi i ri kinez infekton me qindra persona Numri i personave të infektuar nga virusi i ri që është shfaqur në Kinë, dyshohet të jetë më i madh se sa paraqitet nga
Australia po digjet, rreth 2 mijë shtëpi të shkatërruara e qindra kafshë të ngordhura (FOTO LAJM) jarret në Australi kanë shkaktuar dëme të jashtëzakonshme. Rreth 2000 shtëpi tashmë janë shkatërruar. Sipas autoriteteve
Banorët e goditur nga tërmeti nuk lirojnë hotelet: Është rritur çmimi i qirave 6 janari ishte dita kur të strehuarit në hotele, banesat e të cilëve u shkatërruan nga tërmeti i 26 nëntorit, duhet t’i
Mori 51 frymë, sot një muaj nga tërmeti i 26 nëntorit Si sot, një muaj më parë Shqipëria u zgjua një nga tërmet i fuqishëm që shkundi nga themelet pjesën më të mirë të vendit
Protesta për t'i dhënë fitoren Elvanës, Ermal Mamaqi: Qindra fansa para TVSH Ermal Mamaqi ka qenë një nga artistët, që mbeti më shumë i befasuar nga humbja e Elvana Gjatës. Madje edhe më i befas
Trageti nuk ankorohet dot për shkak të dallgëve, qindra pasagjerë në bord Trageti "San Damian" ka mbetur në gjirin e Vlorës. Trageti nuk mund të ankorohet për të zbarkuar pasagjerët si pasoj
RAPORTI 2019/ 49 gazetarë të vrarë, qindra të tjerë në burgje ose peng Në një përmbledhje vjetore mbi dhunën dhe shkeljet ndaj gazetarëve, të publikuar të martën nga “Gazetarët pa Kufij” (RSF
Arkivole, skelete e qindra gjëra të çuditshme, këto vende janë vetëm për guximtarët (FOTO LAJM) Para se të shkojmë me pushime, ne planifikojmë gjithçka me kujdes, duke menduar edhe detajin më të vogël. Persona të
Tonelata "mall" dhe qindra armë nga Shqipëria, arrestohen 20 persona në Itali Guardia di Finanza e Barit ka nisur një operacion ndaj 20 personave, të cilët janë të dyshuar për trafik droge e armësh
Tjetër tërmet në vend, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë Një tjetër tërmet ka rënë gjatë natës në vend. Lëkundja ishte me magnitudë 3.4 me epiqendër në Mamurras. Thellësia më
Eksperti italian zbulon arsyen pse u rrëzuan pallatet në Durrës Qindra e qindra pasgoditje janë ndier që nga tërmeti i 26 nëntorit që shkundi Shqipërinë. 51 viktima u gjetën nën rrë
"Durrësi është kthyer në një qytet fantazmë", Al Jazeera reportazh për Shqipërinë Tërmeti i 26 nëntorit ku mori me vete 49 viktima dhe la të plagour me qindra, është kometuar gjatë edhe në mediat botëro
Me qindra, sa tërmete kanë goditur Shqipërinë që nga 26 nëntori Shqipëria vijon të lëkundet, që prej mëngjesit të 26 nëntorit, kur u regjistrua tërmeti më i fuqishëm i dekadave, me mag
HUMANIZËM/ Qytetarët ndezin qindra qirinj në nderim të viktimave (FOTO LAJM) Dhjetëra qytetarë në Tiranë janë mbledhur në sheshin “Skënderbe”, ku kanë ndezur qirinj në shkallët e Muzeut Kombëtar, n
Qindra të pastrehë, fillon ngritja e çadrave në Thumanë Në zonën e Thumanës kanë filluar të ngrihen çadra për strehimin e banorëve. Deri më tani janë konfirmuar 8 viktima, m
Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. T
Italia bën gjestin emocionues në ndihmë të Alvinit, qindra drita ndizen për të (FOTO LAJM) 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, ka prekur zemrat e të gjithëve me historinë e tij dhe i gjithë vendi është në merak