999 rezultate për

qimet

"E paguajmë sa qimet e kokës", deputeti i opozitës akuza Avokatit të Popullit Deputeti i opozitës në Kuvendin e Shqipërisë, Halit Valteri ka folur sot kundër Avokatit të Popullit dhe titullares së t
Këto janë 4 ushqimet që ju shkaktojnë fryrje në zonën rreth barkut Këto janë 4 ushqimet që ju shkaktojnë fryrje në zonën rreth barkut Yndyra aktive e barkut ruhet rreth mëlçisë, pankre
Ushqimet që mund të hani në darkë dhe ju ndihmojnë të humbni peshë Gjithnjë është besuar se ngrënia e darkës pas orës 7 ngadalson metabolizmin, promovon akumulimin e yndyrës në zonën e ba
Ushqimet për të cilat ka nevojë organizmi gjatë stinës së verës Vera ka trokitur, por ne nuk ndihemi gati e për të qenë më të qartë, trupat tanë nuk janë ende gati ! Ka patur një
Ushqimet që duhen evituar menjëherë në ditët e nxehta Këto ditë të nxehta vere jemi në kërkim të pjatave të lehta në mënyrë që të ushqehemi pa u ndier në faj. Por përballë ap
Ushqimet që ju bëjnë dëm nëse i hani në kohë të gabuar Në ditët e sotme, pothuajse të gjithë njerëzit konsumojnë shumë më shumë kalori sesa duhet përgjatë një dite. Edhe ps
Zbatoni këto kushte për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Ecja, maskat e ushqimet e blera: MSH u përgjigjet pyetjeve më delikate mbi COVID-19 Pavarësisht se kanë kaluar mbi 3 muaj nga pandemia e COVID-19, akoma ka pikëpyetje në lidhje me këtë virus i cili ende ë
Nuk jua kishte marrë mendja, 8 ushqimet që shkaktojnë më shpesh alergji Alergjitë janë shumë të përhapura dhe mund të prekin një numër të madh personash. Mund të shkaktohen si nga ushqimet ash
Sipas mjekëve, 3 ushqimet më të këqija që të rëndojnë stomakun në darkë Të është dukur ndonjëherë sikur xhinset janë një numër më i vogël pasi ke ngrënë? Në një rast si ky, shanset janë që të
Ushqimet që nuk duhet t'i hash kurrë esëll ose me stomakun bosh Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk jan
5 ushqimet që ju ngrejnë humorin tuaj Që të qëndroni të shëndetshëm duhet të ushqeheni shëndetshëm. Mund të keni kontrollë në kaloritë që kinsumoni gjatë d
U karantinua në fshat gjatë pandemisë, por Rita Orës i paska kushtuar sa qimet e kokës (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, njihet për jetën luksoze që bënë e mesa duket edhe gjatë karantinimit nuk ës
Ushqimet që duhet të konsumoni dhe shmangni në verë Muajt e verës duhet të bëni kujdes me ushqimet, jo vetëm në cilësinë por edhe në llojin që konsumoni. USHQIMET QË DUH
Ushqimet të cilat mund t'i konsumoni në verë dhe kanë pak kalori Marrja e kalorive të tepërta është një nga shqetësimet më të mëdha për të gjithë ata që kujdesen për format trupore, sid
Të thjeshta? Kyliet i kushtojnë këto pantallona sa qimet e kokës (FOTO LAJM) Karantina nuk e ka ndaluar Kylie Jenner që të vishet dhe të mbajë veten në formë. Ajo gjatë gjithë kohës poston foto
Ushqimet ideale për të pastruar organizmin nga helmet Ushqimi i shëndetshëm bën që trupi të rigjenerohet dhe të pastrohet. Sinjali liston pesë lloje të ushqimeve të shëndetsh
Nuk eshte nevoja te shkoni te estetistja, si te hiqni pushin dhe qimet e fytyres me receten bio Një nga gjërat më të bezdisshme për femrat janë qimet e fytyrës, por akoma më të bezdisshme janë metodat e dhimbshme për
Ushqimet që nuk duhet t'i hash kurrë esëll ose me stomakun bosh Kur njerëzit kanë uri, hanë çfarë t’u dalë përpara. Megjithatë, kjo është shumë e rrezikshme, sepse disa ushqime nuk jan
Cilat janë kushtet për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve