999 rezultate për

qeverise

"Dëshmorë të Atdheut", Rama tregon vendimin e qeverisë për 4 protestuesit e vrarë në 21 janar Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në homazh të 4 viktimave të 21 janarit ku ka deklaruar se ata do të nderohen
Përplasja e qeverisë me FSHF për "Air Albania", Braçe: Ky është "Tirja" e futbollit! Qeveria shqiptare vendosi që vaksinimi i qytetarëve me vaksinën anti-covid të ndodhë në stadiumin "Air Albania" duke e k
Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë n
Qytetarët e Kosovës presin që shëndetësia dhe arsimi të jenë prioritet i qeverisë së ardhshme Sektori i Shëndetësisë dhe i arsimit duhet të jenë dy prioritet kryesore të qeverisë së ardhshme të Kosovës, thonë disa
Basha vijon me ironitë: Zbulon "Tiren" brenda qeverisë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka vijuar replikat me kryeministrin Rama në lidhje me situatën e përmbytjeve në vend. Kry
Darka në Dubai, gazetari zbulon "të fshehtat": Do i falin arabëve Portin e Durrësit Gazetari investigativ Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku hedh dritë mbi darkën në Dubai të
"Në Dubai plasin karkalecat", Rama kapet me komentuesit në Facebook Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një komentues paraditen e së dielës në lidhje me pamjet e publikuara një ditë më p
KQZ i kërkon qeverisë mbi 5.6 milionë euro për organizimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar Qeverisë së Kosovës kërkesën buxhetore për ndarjen e mjeteve të nevojshme pë
Idrizi: Rama bën avokatin e qeverisë greke, zgjerimi në det është i njëanshëm Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi për RTV Ora ka folur në lidhje me parregullsitë e zgjerimit të Greqisë me 12 milje në ha
Gjithë vendi u mbyll, nga 11 janari në Greqi hapen shkollat Ditën e djeshme u konfirmua mbyllja e Pas mbylljes totale qeveria greke njofton se shkollat do të rihapen në 11 janar.
Përfundon mbledhja e LDK-së, zbulohen vendimet e marra Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot në orën 10:00 ka mbledhur Kryesinë e partisë, për të diskutuar rreth zhvillimeve të
Manjani rrëfen betejën me COVID-19, por nuk kursen as ironitë ndaj Ramës Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani me anë të një reagimi bë rrjetet sociale ka treguar eksperiencën e tij me korona
Hamza i bindur: PDK nuk i përjashton koalicionet as para e as pas zgjedhjeve Partia Demokratike e Kosovës synon të dalë e para në zgjedhje e jashtëzakonshme që pritet të mbahen. Për arritur këtë që
Shkarkimi i Qeverisë, Hoti pranon vendimin e Kushtetueses Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Avullah Hoti tha se e pranon dhe do ta respektojë vendimin e saj. “Jeni në dije
Rrëzimi i qeverisë Hoti, Vjosa Osmani sot fton partitë për të caktuar datën e zgjedhjeve Presidentja në Detyrë, Vjosa Osmani, pas vendimit të Kushtetueses për rrëzimin e qeverisë, këtë të martë do të zhvillojë
Vjen reagimi i parë i LDK pas rrëzimit të Qeverisë Hoti Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri e ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Ai ka
Shqiptarët u varfëruan gjatë pandemisë, Basha mesazh të ashpër ndaj qeverisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se shqiptarët u varfëruan
Deputeti i PDK i bindur: Do votojmë rrëzimin e qeverisë Hoti Votën për rrëzimin e qeverisë Hoti së fundi e ka konfirmuar edhe Partia Demokratike e Kosovës, duke sfiduar kështu Lëviz
"Falas dhe pa detyrim", Rama flet për vaksinën anti-Covid Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij për mediat, ka përmendur edhe vaksinën për COVID-19 ndërsa u shpreh se ajo do
Babai i Klodian Rashës refuzoi pensionin e posaçëm, Rama i shkon në shtëpi për herë të tretë Kreu i qeverisë Edi Rama ka shkuar për herë të tretë në banesën e familjes Rasha, djali i të cilëve Klodiani u vra nga e