999 rezultate për

qeveria

GLPS bën publike 5 pikat që Qeveria duhet t’i ketë në dialogun Kosovë-Serbi Grupi për Studime Juridike dhe Politike organizon sot një konferencë për media, ku do të prezantohet punimi me titull “P
18 milion euro detyrime, qeveria s’ka shlyer gjyqet e humbura në Strasburg Qeveria ka grumbulluar 18 milionë euro detyrime të pashlyera për gjyqet e humbura në strasburg përgjatë periudhës 2015-2
Kurti paralajmëron hapat drejt heqjes së tarifës Qeveria e Kosovës është duke punuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovin
Zbuten gjakrat pas 1.15 miliard euro! Meta: E duartrokas Ramën! Presidenti Ilir Meta e konsideroi një sukses për Shqipërinë konferencën e sotme të donatorëve, në Bruksel, ku edhe u pag
Gazetari: 700 milionë euro janë kredi, Shqipëria nuk ka nevojë për borxhe konferencash! Sot në Bruksel në Konferencën e Donatorëve, u mblodhën 1.15 miliardë euro dhe do të shpenzohen për ndërtimin e zonave të
Qeveria Kurti: Politikanët do të kenë frikë nga prokuroria Prioritet i qeverisë Kurti është padia e Kosovës ndaj Serbisë për krime lufte. Në mandatin tim nuk do të ketë prokuror q
Erdogan i dhuron Ramës avion, kryeministri shqiptar në Mynih me Airbus VIP (FOTO LAJM) Qeveria e kryeministrit Edi Rama mori një avion VIP të modelit Airbus 319-100, i cili më parë i është përdorur nga qever
Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirë
Berlini i prerë, kërkon heqjen e menjëhershme të taksës Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirë
Qeveria Kurti e nis me këmbë të mbarë, shfuqizohet vendimi për rritjen e pagave Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave
Qeveria shpërblen Shkëndijën më shumë se sa Vardarin (FOTO LAJM) Agjencioni për Rini dhe Sport ka ndarë shuma të caktuara për klubet e futbollit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa më shumë
Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave për vete (FOTO LAJM) Të mërkurën e 12 shkurtit, Qeveria Kurti pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria Haradinaj në fund të viti
Der Spiegel: Qeveria Kurti e para që nga 99-ta me legjitimitet të plotë demokratik Gazeta e njohur gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull Qeverisë së re të Kosovës, kryeministrit, Albin Kurti
Një kapitull i ri për Kosovën, ndryshimet që do të sjellë qeveria Kurti Plan ambicioz në atë që e ka quajtur kapitull të ri për Kosovën, ka prezantuar kryeministri i ri, Albin Kurti. Në funksi
Ish- deputetja: Qeveria ka shtuar krimin, anti KÇK-ja është show "Është një show i radhës i kësaj qeverie, është propagandë e një qeverie që shtoi numrin e krimeve dhe bandave në 7 vite
Sali Berisha tregon të vetmen mënyrë si rrëzohet Rama nga qeveria Ish-kryeministri Sali Berisha tha se vijon t’i qëndrojë thirrjeve për revolucion, si e vetmja mënyrë, sipas tij, që do t
Qeveria heq dorë nga PPP për Thumanë-Kashar-Lekaj, do të ndërtohet nga privati kundrejt tarifës Pasi qeveria shqiptare prishi në mënyrë të njëanshme, kontratën koncesionare me Partneritet Publik-Privat për ndërtimin
Qeveria Kurti nis shqyrtimin e vendimeve të ish-Qeverisë Haradinaj Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se do t’i rishqyrtojë të gjitha vendimet, përfshirë edhe emërimet në pozita të larta
Ende pa nisur punë, Albin Kurti i kursen Kosovës 13 milionë euro Qeveria e Kosovës ka kursyer 13 milionë euro për shkak të formatit që Albin Kurti i ka dhënë kabinetit qeveritar duke ul
Rama reagon ashpër pas kritikave ndaj anti-KCK : Po mbrojnë krimin nga qeveria! Pak minuta më kryeministri Rama i është përgjigjur kritikave nëpër media në lidhje me vendimin qeveritar për ngritjen e