999 rezultate për

qeveri

Një vit pas tërmetit, Rama bën bilancin: Jemi krenarë! Ndërkohë që ka kaluar 1 vit nga tërmeti tragjik, kryeministri Edi Rama ka bërë bilancin e rindërtimit në Durrës. Rama
Pedagogia infektohet me COVID-19, nxjerr zbuluar qeverinë: 2 mijë euro mjekim! Pedagogia Ilirjana Kuçana është infektuar me Covid-19 dhe ndodhet në spital. Prej atje ajo ka akuzuar se situata ësht
Politikani shqiptar merr postin e rëndësishëm në qeverinë e Malit të Zi Lideri i lëvizjes URA, shqiptari nga Ulqini Dritan Abazoviç, është propozuar për postin e zv/kryeministrit në qeverinë e
Vaksina anti-COVID-19, Manastirliu: Qeveria ka parapaguar për 20% të popullatës Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 57
Rama nuk paguan gjobën Becchetin, arbitrazhi nis konfiskimin e pasurive të shqiptarëve në botë Françesko Beccheti duket se i ka fituar të gjitha betejat në Arbitrazh me qeverinë shqiptare, pavarësisht se autoritetet
Shtimi i ndjeshëm i rasteve, Greqia shtyn afatin e izolimit Qeveria greke ka marrë vendimin për të shtyrë izolimin deri më 7 dhjetor. Shkaku janë bërë rritja e infektimeve të Covid
Ceremonia e varrimit të Maradonës do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë së Argjentinës Argjentina do të mbajë tre ditë zie dhe Qeveria do të organizojë ceremoninë mortore të Maradonas, sipas Presidentit Albe
Qeveria miraton trajtimin financiar për Policët e Burgjeve: 3 deri në 15 mijë lekë në muaj Qeveria ka miratuar trajtim financiar shtesë për punonjësit e Policisë së Burgjeve. Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj
Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh Sot në moshën 60-vjeçare u nda nga jeta legjenda e futbollit argjentinas dheatij botërorë, Diego Maradona. Maradona i
Qeveria i shtyn afatin OFL-së Lleshaj: Do të amendojmë ligjin, puna do të vijojë Qeveria do të shtyjë afatin e punës për Operacionin Forca e Ligjit. Në prag të përfundimit të vlefshmërisë së aktit norm
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e 45 të Qeverisë së Kosovës Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të
Biden rikthen në qeveri të vjetrit, kush do të jetë Sekretari i shtetit Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden pritet të emërojë Antony Blinken si Sekretar të Shtetit. Ai do të jetë përgjeg
Mjeku ngriti alarmin për ezaurimin e kapaciteteve, qeveria: Kemi shtretër bosh! (VIDEO) Qeveria ka hedhur poshtë akuzat se janë ezauruar kapacitetet spitalore në spitalet Covid duke treguar dhe me pamje se en
E bllokuar në Mykonos 7-muajshe shtatzënë, avioni qeveritar shpëton 19-vjeçaren shqiptare nga Puka Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i sh
Ekspertja e shëndetësisë: Qeveria po fsheh realitetin në spitalet COVID-19 "Është e pandershmë që mjekët të përdoren si mburojë për të mbuluar dështimin e qeverisë me pandeminë..." Ekspertja e
"Heshtja shton dyshimet", ish-deputeti i bën thirrje Prokurorisë dhe SPAK-ut për viktimat e COVID-19 Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia ka bërë një deklaratë ku i kërkon Prokurorisë dhe SPAK-ut të hetojnë fshehjen e numrit
Mjeku i njohur: Familjarët e mi kanë vdekur nga Covid-19, por nuk janë raportuar nga qeveria Mjeku i njohur, Erion Dasho i ka dhënë të drejtë denoncimit të Lulzim Bashës për fshehjen e shifrës së saktë të viktimav
Qeveria shpall gjendjen e krizës për 30 ditë Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme mori vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendim
Mjeku i drejtohet Ramës: Babe! Shifrat i manipulon qeveria, jo spitali "Ne jemi në punë 24 orë në ditë, por pa keqardhje po të them se Basha ka të drejtë!" Mjeku Renato Osmënaj, i cili nji
​Kryeministri Hoti: Qeveria e përkushtuar për respektimin e të drejtave të fëmijëve Kryeministri Avdullah Hoti mori pjesë në konferencën për lansimin e rezultateve të Anketës Globale të Treguesve të Shumë