999 rezultate për

qershor

DW: "Paqartësi në zgjedhje", Këshilli i Europës anullon vëzhgimin e zgjedhjeve lokale Këshilli i Evropës flet për paqartësi për organizimin e zgjedhjeve e mungesë sigurie. Kryetari i PD, Lulëzim Basha e she
4 ditë para votimeve, opozita jep alarmin: Çfarë pritet të ndodhë të dielën e 30 Qershorit Ashtu sikundër maxhoranca këmbënguli, zgjedhjet do të mbahen këtë të diel, më 30 Qershor. Në anën tjetër opozita vazhdon
Këshilli i Evropës anulon delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit Këshilli i Evropës ka anuluar delegacionin për vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. KE anuloi delegacionin për zgj
Zgjedhjet e 30 Qershorit, Basha takon zyrtaren e OSBE Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme pritet të takohet me drejtuesen e OSBE/ OHDIR në ambjentet e seli
Kundërshtojnë 30 Qershorin, arrestohen 3 persona, 3 të tjerë në kërkim Efektivët e policisë kanë arrestuar në flagrancë 3 shtetas: P.P., 45 vjeç, D.D., 47 vjeç dhe A.P., 35 vjeç, nga Babrruja
"Le të ketë vëllavrasje më datë 30 qershor" , ish-deputeti i PD nuk tërhiqet Ish-kreu i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, i cili u ndalua nga policia pas deklaratës “Le të ketë vëllavrasje më datë 3
Do të ketë dhunë me 30 qershor? Flet kreu i FRPD-së Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi i ftuar në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në News 24 deklaroi se, më 30 qershor
Grupimi i Qendrës së Djathtë: Më 30 qershor Shqipëria rrezikon të humbasë pluralizmin politik Me anë të një deklarate, ky grupim thekson se Shqipëria pas tre dekadash, rrezikon të humbasë pluralizmin politik. At
Bashkitë e opozitës janë të vendosura: Me 30 qershor nuk ka zgjedhje Bashkitë që janë nën drejtimin e opozitës kanë vënë në dijeni Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se asnjë vendim i paligjs
"Le të ketë vrasje në Elbasan në 30 qershor", merret në pyetje nga Krimet e Rënda ish-deputeti Është shoqëruar nga policia e Elbasanit ish-deputeti i PD-së Aurel Bylykbashi. Ai tha pak orë më parë se do të ketë
Soreca ia beh në zyrë Bashës pas zv.ambasadores amerikane Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka shkuar në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha menjëherë pas të ngarkuarës të ambasadë
Le të ketë vëllavrasje dhe luftë! Kryedemokrati i Elbasanit paralajmëron për 30 qershorin Lulzim Basha kërkoi ngritjen e Aleancës së Qytetarëve për Mbrojtjen e Demokracisë, të cilët nuk do të lejojnë zhvillimin
Arta Marku urdhër prokurorëve: Turn 15 orësh, burg kujtdo që prek zgjedhjet në 30 qershor Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim për t’u zbatuar nga të gjithë drejtuesit e pro
S'duhet lënë askush të votojë! Basha jep porositë sipas modelit të Shkodrës Prej ditës së djeshme në mediat qarkullon një qarkore e brendshme e Partisë Demokratike në lidhje me zgjedhje e 30 qersh
Kryetari i Bashkisë Mallakastër: Me 30 qershor do futem në burg Kryebashkiaku i Mallakastrës, Agron Kapllanaj nga studio e emisionin “360 Gradë” në Ora News u shpreh se do të futet në
Zgjedhjet e 30 qershorit, 13 mijë policë do të jenë të gatshëm, përshirë dhe forcat komando Kur duhet dhe më pak se një javë nga data e zgjedhjeve, policia ka përfunduar trajnimin e efektivëve dhe po punon për kr
Mediu thirrje ndërkombëtarëve: Të ndalojmë krimin e Edi Ramës (VIDEO) Ditën e sotme Kolegji Zgjedhor vendosi të anullojë dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e 30 Qershorit si data e zgj
Gjyqtari i Kolegjit Zgjedhor bën lapsusin epik, ngatërron datën e 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar vendimin e Partisë Uniteti Kombëtar me kryetar, Idajet Beqiraj, i cili kërkoi çregjistrimin
30 Qershori, Beqiri:Jemi të detyruar të shkojmë në zgjedhje si gjithë shqiptarët Kreu i Partisë për Unitet Kombëtar, ka reaguar pasi Kolegji Zgjedhor hodhi poshtë kërkesën e tij për tu ç'regjistruar ng
Rrëzohet dekreti i Metës, vendi drejt zgjedhjeve të 30 Qershorit Kolegji Zgjedhor vendosi të rëzojë padinë e Idajet Beqirit, duke konfirmuar zgjedhjet në 30 qershor. Trupa gjykuese