999 rezultate për

qendrore

Italia tronditet sërish nga 3 tërmete të fuqishme Tri tërmete të forta kanë tronditur sot Italinë qendrore. Sipas mediave italiane, tërmetet ishin me magnitudë nga 5.3 de
Kryesia e BDI-së përcakton qëndrimet mbi të cilat do të negociohet për krijimin e qeverisë së re Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim ka dalë me një komunikatë pas mbledhjes së sotme në Tetovë. Komu
SKANDALI / Inxhinieri bërthamor dhe motra përgjuan mbi 18 000 njerëz, pjesë e masonerisë (FOTO LAJM) Policia italiane ka zbuluar një grup që spiunonte policinë, institucione të ndryshme, administratën publike, sipërmarrës
Tërmeti godet Italinë qendrore Një tërmet 4.3 ballë të shkallës Rihter, ka lëkundur Italinë qendrore mbrëmjen e djeshme. Sipas sizmiologëve thuhet
Ministrja Hoxha merr mbështetjen e homologëve të Evropës Qendrore Me ftesë të Ministrit federal austriak të Drejtësisë, Dr. Wolfgang Brandstetter, ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha,
Rama pret zyrtarin e DASH, ja për çfarë u diskutua Kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me Drejtorin për Europën Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit. Kë
Basha jep “detyrat e shtëpisë”: Bëni listat e të papunëve; pastrehëve; të sëmurëve… Lulzim Basha mblodhi sot në selinë e PD-së të gjithë krerët e kësaj partie në rrethe duke iu dhënë edhe “detyrat e shtëp
Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 7.2 ballë godet Amerikën Qendrorë, rrezik për cunami Një tërmet i fuqishëm i magnitutës 7.2 ballë ka goditur ditën e sotme bregun e Amerikës Qendrore. Lëkundjet janë ndie
Suedia aplikon monedhën dixhitale Guvernatorja e Bankës Qëndrore Suedeze, Cecila Skingsley, ka deklaruar se përdorimi i monedhave fizike po shënon rënie t
Jep dorëheqjen Anëtari i kryesisë Qendrore dhe i kuvendit qendror të LR-PDSH-së, Arben Emini Anëtari i kryesisë Qendrore dhe i kuvendit qendror të LR-PDSH-së nga Çairi, Arben Emini, ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen
Listat e përbashkëta mes RDK dhe BESËS/ Ramadan Idrizi jep dorëheqjen nga RDK Ramadan Idrizi njëri nga anëtarët e Kryesisë Qendrore të RDK-së së Fadil Zendelit, që si duket është i pakënaqur nga tra
Një tërmet i fuqishëm godet Italinë sot në mëngjes Një tërmet i ri me forcë 5.5 shkallë Richter, e ka dridhur në orët e para të mëngjesit pjesën qendrore të Italisë, të ci
Inflacioni arrin kulmin në Eurozonë Inflacioni në eurozonë arriti në 0.5% në tetor, niveli më i lartë që nga qershori 2014 sipas "Eurostat". Masat për të
Natë tmerri në Italinë qendrore, ndiqni zhvillimet LIVE (VIDEO) Mijëra njerëz në Italinë qendrore po kalojnë ditë tmerri, ndërkohë që mbrëmë kanë vuajtur një tjetër natë të shoqëruar m
Ndiqni LIVE zhvillimet nga tërmetet në Italinë qëndrore (VIDEO) Toka vijon të dridhet në Italinë Qendrore. Mëngjesin e sotëm, rreth orës 7:41, ra një tërmet shumë i fuqishëm, i cili ës
Tërmeti i sotëm në Italinë Qendrore rrënon objektet e kultit, dyshohet për viktima Një tjetër tërmet i fuqishëm tronditi Italinë Qendrore mëngjesin e kësaj të diele rreth orës 07.40 minuta. Mediat it
Lind qengji me 6 këmbë (VIDEO) Një qengj me 6 këmbë ka lindur në Kinë. Videoja e mësipërme e publikuar nga “Mail Online” tregon se si kafsha qëndron
Veto mbi çdo marrëveshje të Brexit që kërcënon emigrantët Grupi i anëtarëve të Evropës Qendrore (grupi i Vishegradit), është i gatshëm të vërë veton ndaj çdo marrëveshje të Brexi
Ja parashikimet e Bankës Qendrore Evropiane për situatën ekonomike në vitin 2017 Banka Qendrore Evropiane ka rritur lehtë parashikimin e saj për rritjen ekonomike për eurozonën në vitin 2016, por ka qe
Vdes udhëheqësi uzbek, Islam Karimov Presidenti uzbek, Islam Karimov vdiq në moshën 78 vjeçare. Lajmin e kanë konfirmuar tre burime diplomatike për agjenc
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".