999 rezultate për

qemali

Rama ''ia arriti qëllimit'', mjekra e tij fiks si ajo e Ismail Qemalit Koronavirusi ka mbyllur gjithësecilin prej nesh në shtëpi tashmë prej ditësh. Po nga shtëpia e tij në Surrel po qeve
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
"Ismail Qemali ndërroi jetë", si u raportua vdekja e politikanit shqiptar në mediat franceze Dita e sotme është edhe 101 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit. Ai vdiq në rrethana misterioze më 24 janar në Peruxh
Ismail Qemali për revistën franceze: Njihen arsyet përse Shkodra duhet të jetë shqiptare! “Le Matin” ka botuar, të mërkurën e 2 prillit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me opinionin e Ismail Qemalit mbi
Ia arriti "qëllimit", mjekra e Ramës si ajo e Ismail Qemalit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama gjithmonë ka tërhequr vëmendje për paraqitjen e tij të jashtme. Së fundmi, ajo që po bie në sy,
Basha ironizon look-un e ri të Ramës: La mjekrën si Ismail Qemali Pamja e re e kryeministrit Edi Rama, i ka bërë përshtypje edhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Gjatë deklaratës për me
Kokat e shtetit shqiptar i përkasin më së shumti kësaj shenje horoskopi (FOTO LAJM) Nuk është çudi që shteti shqiptar, që prej krijimit të tij në 1912-n, është drejtuar përgjithësisht nga figura që i përk
Përplasen ashpër dy vëllezërit live në emision: Laj gojën kur përmend gruan time (VIDEO) Kjo është java e tretë që në këtë rubrikë shfaqet Qemal Bushi, diçka që nuk kishte ndodhur më parë në 7 vite transmetim
Plas në emision, burri gjuan gruan me shishe (VIDEO) Seanca e sotme ndërmjetësuese mes zonjës Anila Bushi dhe bashkëshortit të saj, Qemal Bushi pati edhe momente tepër të te
Festa e 7 Marsit, Veliaj dhe nxënësit e gjimnazeve mbjellin pemë për mësuesit Nxënësit e gjimnazeve “Ismail Qemali” dhe “Asim Vokshi” zgjodhën t’ia urojnë ndryshe festën e 7 Marsit mësuesve të t
Bashkia e Tiranës kurora me lule tek shtatorja e Ismail Qemalit Me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, Bashkia e Tiranës vendosi në nderim
Nxënësit e gjimnazit “Ismail Qemali” e nisin vitin me ambiente të rikonstruktuara Ky fillim viti ka nisur i mbarë për të gjithë komunitetet e njësive 1 dhe 2 në kryeqytet. Një prej shkollave ikonë të Ti
Korrupsioni lindi me shtetin shqiptar, akuzat e Konicës për Ismail Qemalin E shpalli pavarësinë e Shqipërisë, por Ismail Qemajli duket se nuk po del të ketë qenë shumë “i pastër” në politikë. Sip
Nga vdekja e dyshimtë tek martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një libër historik për themeluesin e shtetit shqiptar Ismail Qemalin. 1- Ditë
Busti i Skënderbeut edhe në Craiova të Rumanisë (FOTO LAJM) Busti i heroit tonë kombëtar, Skënderbeut do të jetë tashmë edhe në Bulevardin ‘Nicolae Iorga’ të qytetit Craiova të Rum
“Shqiptarët më të vjetër se Hëna”, çfarë biseduan në jaht Ismail Qemali e Ferit Pashë Vlora Mars-Prill, 1910/ Autori austriak Sigmund Münz, i cili po bënte një udhëtim në Mesdhe me jahtin “Rovenska”, takohet në S
Shqiptarët, më të vjetër se hëna: Biseda e çuditshme Ferit Pashës e Ismail Qemalit Nga Ilir Ikonomi Autori austriak Sigmund Münz, i cili po bënte një udhëtim në Mesdhe me jahtin “Rovenska”, takohet në
Rikonstruktohet shkolla “Ismail Qemali”, me kushte më të mira për nxënësit Një prej shkollave ikonë të Tiranës, “Ismail Qemali”, do t’i kthehet shkëlqimi i dikurshëm. Bashkia e Tiranës po i jep d
Kujdes, sot mund të përmbyten sërish rrugët në Prishtinë Moti ka befasur sërish. Shi i madh po bie edhe sot në Prishtinë, duke rrezikuar që të rikthehen vërshimet si ditën e dje
“Qenka më në rregull se ne", psikiatri habit me deklaratën për Qemalin 26-vjeçari Qemal Sela vrau me armë zjarri brenda biznesit familjar dy prindërit e tij Flamur dhe Zeqimete Sela, 56 dhe 5