999 rezultate për

qemal

''Qemal Stafa sot lëngon'', koronavirusi i merr jetën mësuesit të gjimnazit në Tiranë Ka humbur betejën me koronavirusin mësuesi i gjimnazit “Qemal Stafa” në Tiranë, Shpëtim Kraja. Njoftimi është bërë ng
Rama homazhe Ismail Qemalit: Për Shqipërinë që bëre Zonjë! Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku bën një homazh për përvjetorin e lindjes së Ismai
Konspiracionisti: Iluminati dhe lidhja mes Ismail Qemalit, Zogut dhe Enver Hoxhës Konspiracionisti Alfred Cako, bëri një tablo të zgjeruar të historisë së Shqipërisë të këtyre 108 viteve të fundit. C
"Jetë të gjatë shpirtit kurajoz të Qemalit & Skënderbeut", Yuri Kim uron Pavarësinë Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Përmes një
108 vjetori i Pavarësisë, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit 28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të parë e m
Numër i lartë infeksionesh në Elbasan, infektohen edhe punonjësit e bashkisë Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar me koronavirus 17 raste të reja vetëm në qytetin e Elbasanit. Mësohet se në
Publicisti Qemal Sakajeva publikon librin me dy vëllime Libri në dy vëllime, me titull “Formula e Presidentit: K---BE+NATO+SHBA”, i publicistit Qemal Sakajeva, botim i Shtëpisë
"Gjyshi shoqëroi Ismail Qemalin e firmosi pavarësinë", historia tragjike e familjes së pasur Publikohet historia e panjohur e familjes së madhe Sefa nga qyteti i Lushnjes, e cila që nga periudha e pushtimit osman
Dëshmia e korrierit: Enveri pushkatoi dhe burgosi të gjithë shokët e Qemalit, shoqëruesin e tij dhe familjen tonë Publikohet historia e panjohur e Qemal Stafës, i cili në vitin 1935, pas vdekjes së të atit, kolonel Hasan Stafës (ushta
Ditmir Bushati mesazh politikës shqiptare: Dëshmorët dhanë jetën për shtetin e së drejtës Ish-ministri, Ditmir Bushati në Ditën e Dëshmorëve të Kombit ka publikuar një fotografi të Qemal Stafës, teksa ka ndarë
Historia e panjohur e Qemal Stafës, korrieri i tij rrëfen detajet e rralla Publikohet historia e panjohur e Qemal Stafës, i cili në vitin 1935, pas vdekjes së të atit, kolonel Hasan Stafës (ushta
Rama ''ia arriti qëllimit'', mjekra e tij fiks si ajo e Ismail Qemalit Koronavirusi ka mbyllur gjithësecilin prej nesh në shtëpi tashmë prej ditësh. Po nga shtëpia e tij në Surrel po qeve
Nga vdekja e dyshimtë te martesat, 10 fakte të panjohura për Ismail Qemalin Ditën e sotme është 101 vjetori i ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit. Historiani turk Nexhip Alpan ka shkruar një lib
"Ismail Qemali ndërroi jetë", si u raportua vdekja e politikanit shqiptar në mediat franceze Dita e sotme është edhe 101 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit. Ai vdiq në rrethana misterioze më 24 janar në Peruxh
Ismail Qemali për revistën franceze: Njihen arsyet përse Shkodra duhet të jetë shqiptare! “Le Matin” ka botuar, të mërkurën e 2 prillit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me opinionin e Ismail Qemalit mbi
Pallati i zhytur një kat ditën e tërmetit, kolonat ishin bërë me 4 fije hekuri Te Shkëmbi i Kavajës, një pallat 6-katësh është zhytur një kat ditën e tërmetit. Fatmirësisht aty nuk pati të lënduar
Meta tregon pse nuk shkoi në stadium: Iu hoq emri për arsye komerciale Presidenti i Republikës, Ilir Meta, doli me një mesazh mbrëmjen e sotme pas ndeshjes që përuroi stadiumin e rindërtuar “
Ia arriti "qëllimit", mjekra e Ramës si ajo e Ismail Qemalit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama gjithmonë ka tërhequr vëmendje për paraqitjen e tij të jashtme. Së fundmi, ajo që po bie në sy,
Tribuna Qemal Stafa: FSHF bën publike emrat e rinj në stadiumin Kombëtar Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar, emrat e rinj të stadiumit të rinovuar në kryeqytet. Qendra Sportive Ku
Sfida me Andorrën, policia publikon masat Kombëtarja shqiptare e futbollit luan nesër një takim mjaft interesant. Edhe pse ndodhen jashtë objektivit, Euro 2020