999 rezultate për

qelizat

Shkencëtarët japin shpresë: Zbulohet ilaçi që na shpëton nga kanceri i gjirit Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjirit
Gjumi i shpeshtë gjatë ditës mund të jetë shenjë e kësaj sëmundjeje mendore Flini shpesh gjatë ditës? Mund të ketë një lajm të hidhur për ju… Gjumi i shpeshtë gjatë ditës mund të jetë shenjë pa
Shkenca zbulon medikamentin që mund t’i eliminojë të gjitha qelizat e kancerit Shkencëtarët kanë zhvilluar një medikament të ‘kalit të Trojës’, që mund të eliminojë qelizat e kancerit. Qasja e re
Speci djegës është ilaçi për sëmundjen e shekullit Përbërësi aktiv që i jep specit atë shijen djegëse mund t’i rrethojnë qelizat e kancerit dhe t’i vrasin ato, thonë shken
Pijeni 1 orë para gjumit dhe digjini yndyrnat e tepërta si edhe vret qelizat kancerogjene Barnat natyrale janë shumë më efektive sesa ato klasike dhe mund të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. N
Çfarë i ndodh trupit gjatë agjërimit Koncepti i agjërimit ndryshon nga qëllimi për të cilin bëhet ai. Kuptimi fetar islamik nënkupton shmangien e ushqimit dh
Pse kancerët janë më të zakonshëm tek burrat se sa tek gratë Më shumë se gjysma e pacientëve me tumor në tru, të neuroonkologut Xhon Rubin gjatë karrierës së tij 25-vjeçare, kanë qe
Zbulohet substanca që vret qelizat e kancerit Disa studiues kanë zbuluar se një kompleks proteinash i cili ndodhet në sipërfaqen e qelizave kancerogjene mund të përdo
Shkencëtarë gjermanë zbulojnë substancën që vret qelizat e kancerit Studiuesit kanë zbuluar në sipërfaqen e limfomave një kompleks proteinash që dëmton qelizat kanceroze. Përdorimi i saktë
Ndodh mrekullia? Studiuesit gjermanë gjejnë substancën që vret kancerin Substanca përdor një mekanizëm në sipërfaqen e qelizave të kancerit që i bën ato më pas të shuhen. Tani do të hulumtohet
10 shenjat që paralajmërojnë qelizat kancerogjene në trup Sa herë dëgjoni fjalën kancer, nuk mund të mohoni që ju përshkon një ndjenjë frike dhe ankthi. Është shumë normale të pë
Zbulohet antitrupi që shëron kancerin e gjirit? Një medikament qetësues ka potencialin për të ndryshuar mënyrën se si gratë trajtohen për kancerin e gjirit. Ekspert
Ky frut vret qelizat kancerogjene Në zbulimin, i cili mund të ketë rëndësi të madhe për fushën mjeksore, shkencëtarët kanë gjetur armikun e fuqishëm natyr
Si reagon sistemi jonë imun ndaj infeksionit hepatit B Shkencëtarët pranë Qendër Helmholtz në Braunschweig demonstrojnë mënyrën se si reagon sistemi imun te një infeksion me h
E pabesueshme, një pjesë e bebes mbetet në trupin e nënës deri në 38 vjet Ka një arsye se përse fëmijët gjithmonë janë të lidhur më shumë me nënën sesa me babanë. Kjo për shkak se qelizat e t
Mënyrat më të thjeshta për të rritur hemoglobinën në gjak Disa mënyra për të rritur hemoglobinën tuaj natyrshëm, ku tri të parat janë komponentët bazë që duhen në ushqime: hekur,
Ky ushqim që ne e përdorim çdo ditë, e ushqen kancerin Hulumtuesit kanë gjetur se sheqeri ndikon në zhvillimin e shumë sëmundjeve, duke përfshirë diabetin, sindromin metabolik
Nëse keni nivel të ulët të homoglobinës, duhet të hani këto ushqime Disa mënyra për të rritur hemoglobinën tuaj natyrshëm, ku tri të parat janë komponentët bazë që duhen në ushqime: hekur,
Kur shndërrohet hepatiti akut në kronik, ndryshimet mes tyre Shkencëtarët pranë Qendër Helmholtz në Braunschweig demonstrojnë mënyrën se si reagon sistemi imun te një infeksion me h
Kjo bimë ia kalon edhe kimioterapisë, shkatërron qelizat e kancerit Kanceri është një nga plagët më të mëdha të të gjithë njerëzimit, dhe terapitë shëruese janë po aq të tmerrshme sa vetë