999 rezultate për

qazimi

E mbani mend infermierin "pompist" që dërguam në Itali, ja ku po punon Qazimi sot (FOTO LAJM) A ju kujtohet Qazim Ismaili, i cili prej 5 vitesh punonte si pompist në një karburant, pranë shtëpisë së tij në Vorë, po
Historia tragjike e themeluesit të sportit shqiptar: E varën kokëposhtë lidhur me kufomën e klerikut (FOTO LAJM) Torturat që regjimi komunist ka përdorur në hetuesi kalojnë përtej çdo makabriteti që mund të imagjinojë mendja e njeriu
Kur New York Times shkruante: Si Kosova u bë tokë pjellore e ISIS? “Çdo të premte, pak kilometra nga statuja e Bill Klintonit, që ka ngritur krahët duke përshëndetur, qindra të rinj me mj
"I forti" i Kumanovës selam komandantit maqedonas: Nëse je burrë përballu me mua! Biznismeni Bashkim Qazimi, i njohur si "i forti" i Kumanovës i ka dërguar një porosi të ashpër paramilitarit maqedonas,
Apeli konfirmon dënimin e Zekirja Qazimit dhe 6 të tjerëve për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore në Ferizaj për dënimin e Zekirja Qazimit, imamin
I riu: Ja çfarë bënim në kampin e imamit Zeqirja Qazimi (VIDEO) Një djalë i ri, i cili pretendon se ishte trajnuar në kampin e ngritur në Debëllde të Vitisë nga imami Zeqirja Qazimi, ë
Zekerija Qazimi e Liridon Kabashi, 30 ditë burg shtëpiak "Imamit" nga Gjilani, Zekerija Qazimi dhe Liridon Kabashit nga Skëndëraj iu është caktuar masa e sigurisë 30 ditë burg s
Prokuroria: Paraburgim për Zekirja Qazimin dhe Liridon Kabashin Zëdhënësja e Prokurorisë së Kosovës, Liridona Kozmaqi, ka konfirmuar faktin se prokuroria ka kërkuar 1 muaj paraburgim p
Arrestohet imami Zekirija Qazimi Policia e Kosovës ka vënë në pranga sot në mëngjes një imam të Kosovës. Bëhet fjalë për imamin Zekirija Qazimi. Ai
Gazeta Lajm dhe biznesmeni Bashkim Qazimi ndihmë humanitare për ish ushtarët e UÇK-së Biznismeni Bashkim Qazimi me asistencën e Gazetës "Lajm", ka bërë shpërndarje të ndihmave humanitare, (shporetë elektrik
Abdulla Qazimi kryetar i ri i Këshillit të Strugës Këshilltarët e VMRO-së në Strugë, kanë përkrahur zgjedhjen e Abdulla Qazimit për kryetar të Këshillit komunal të Strugës
Struga pa kryetar këshilli Qyteti i Strugës përsëri mbeti pa kryetar këshilli, edhe pse ky i fundit shënoi seancën e tretë në lidhje me këtë çështj
Vidhnin hekur për skrap, 6 të arrestuar në Përmet Gjashtë persona janë arrestuar nga policia e Përmetit pasi janë kapur duke prere me bombula me oksigjen tubacionin e rrj
Evidenca pedagogjike në të dy gjuhët Lindita Qazimi, zëvendësministrja e Arsimit dhe Shkencës ka deklaruar se në asnjë moment nuk rrezikohet përdorimi i gj
Tani kerkohet doreheqja e Todorovit dhe Qazimit Ministri i Arsimit Nikolla Todorov, sot nuk deshi të komentojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për a