999 rezultate për

qarqet

MOTI/ Reshje shiu në veri, temperaturat mbetet të larta Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme. Sipas të
Aktive prej disa ditësh, shuhen vatrat e zjarreve në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan e Vlorë Disa prej vatrave aktive të zjarreve në vend janë shuar. Vatrat e zjarrit ishin raportuar në qarqet Lezhë, Fier, Elbasan
Nëse keni plane për plazh mendojeni edhe njëherë, nesër reshje shiu dhe rrufe Sot pasdite (e mërkurë, dt. 24) dhe nesër (e enjte, dt. 25) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Dibër
Ndjekje në terren dhe aksion nga ajri, Lleshaj zbulon qarqet me risk të lartë për kanabisin Në një takim me drejtues të policisë vendore dhe të pushtetit vendor, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj theksoi se duh
Rikthehen reshjet, parashikimi i motit për sot Në vendin tonë ditën e sotme moti pritet të jetë i paqëndrueshëm, me vranësira dhe reshje të dobëta. Në qarqet Dibër,
Rëndohet situata edhe në Greqi, shkon në 40 numri i viktimave nga COVID 19 Ka shkuar në 40 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa numri i personave të infektuar ka shkuar në toltal 1
Kryemadhi: Qarqet anti shqiptare po ndërhyjnë për të deformuar dhe për të shkatërruar historinë Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ndodhet këto ditë në SHBA nga ka folur dhe për problemin kryesor me të cilin përbal
Mos harroni çadrat! Priten shtrëngata, ky është parashikimi i motit për nesër Nesër (e martë, dt. 04) priten reshje mesatare në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa të dobëta në qarqet e tjera. Në q
Blindohen 4 qarqet e vendit, sekuestrohet drogë e shkatërrohet banda e rrezikshme Mbrëmjen e sotme Policia e Shtetit është hedhur në aksion për të goditur një grup kriminal që trafikon lëndë narkotike.
Këto janë tre qarqet më "dembelë" në Shqipëri Lezha, Dibra, Durrësi dhe Tirana kanë shkallën më të lartë të popullsisë në moshë pune, por që nuk janë të aktivizuar në
Pezullohet mësimi në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës Është pezulluar mësimi për nxënësit në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës. Njoftimi u bë nga Ministrja e Arsimit,
Këto janë qytetet që ofrojnë pagat më të larta në Shqipëri Qarqet e Tiranës, Fierit dhe Kukësit ofrojnë pagën më të lartë mesatare për një të punësuar në raport me qarqet e tjera
Shi gjatë gjithë ditës, mos harroni çadrën Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e dielë 10 nëntor 2019. Reshje shiu do të priten gjatë ditës në qarqe
Ky është moti për ditën e nesërme, qytetet që do të goditen nga shtrëngatat e shiut Moti për ditën e nesërme në Shqipëri do të vijojë të dominohet nga reshjet e shiut. Në disa qarqe të vendit pritet që të
Vlora dhe Shkodra janë qarqet më të rrezikuara në krimi në Shqipëri Qarqet e Vlorës dhe Shkodrës edhe këtë vit perceptohen si qarqet më të rrezikuara nga kriminaliteti. Ky është përfundimi
Harrojeni diellin, si pritet të jetë moti në vazhdim Ditët me kohë të mirë e me diell duket se sa vijnë e bëhen më të rralla në stinën e vjeshtës. Sot priten reshje të do
"Nxihet" televizori, nis digjitalizimi për Tiranën dhe Durrësin Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, 30 shtatori është dita e fundit e transmetimeve analoge në Tiranë dhe Durr
Shqipëria në mbijetesë, 3 qarqet e vendit shpenzojnë mbi 50% të buxhetit mujor për ushqime Berati, Dibra Durrësi dhe Elbasani e rritën buxhetin e tyre mujor për ushqime me 2018 më shumë se vitet e tjera. Sipas t
Pas tërmetit, Tirana përfshihet nga rebeshe shiu (FOTO LAJM) Pasditën e së hënës, Tirana është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe bubullima. Tashmë vendi është futur zyrtarish
Parashikimi i motit, e hënë 9 Shtator 2019 Parashikimi për ditën e nesërme sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (E hënë, dt.09)