999 rezultate për

qarkut

Rama urdhëron largimin e 80 % të drejtorëve në bashkitë e qarkut Shkodër Gjatë takimit të sotëm me Këshillin Koordinues për Veriun, mësohet se Rama ka urdhëruar largimin nga puna të 80 për qind
Naim Maloku tregon se do të intervistohet nga Specialja Ish eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Naim Maloku është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u intervi
Shkodra pa kryetar bashkie, Prefekti i shkruan letër Metës Një javë pasi Valdrin Pjetri dha dorëheqjen si kryetar i zgjedhur i bashkisë së Shkodrës, Prefekti i Qarkut, Çesk Millja
E kapi me gruan, i pret organin gjenital me gërshërë (FOTO LAJM) Një person në Florida u arrestua pasi u përplas në shtëpinë e të dashurit të gruas së tij, duke e lidhur atë me kërcënim
Dëbora paralizon Dibrën, kaq familje po jetojnë në izolim Si pasojë e reshjeve të borës të rëna gjatë dy ditëve të fundit ka pasur probleme në disa njësi të Qarkut Dibrës si në L
Ndërron jetë ish-deputeti i qarkut të Elbasanit Është ndarë nga jetë në modshën 65 vjeçare ish-deputeti shqiptar, Durim Hushi. Hushi ka ndërruar jetë ditën e sotme në n
Kur të godet rrufeja (FOTO LAJM) Një goditje rrufeje mund të shkaktojë dëmtime të mëdha dhe madje edhe vdekje në hapësirën e vetëm disa milisekonda. P
SHIFRAT/ Nga automjetet te autobusët, sa do paguani në aksin Milot-Morinë Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me Ministrin e Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj zhv
Drogë dhe armë, policia arreston 6 shkodranë Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër përfundoi suksesshëm ope
Dëshmia e gruas që "fundosi" zyrtarët e Hipotekës në Kavajë Dëshmia e protokollistes së Hipotekës Kavajë, Aida Gjoci, e cila është gjithashtu nën hetim për skandalin e tokave në Sp
E FUNDIT/ Prokuroria kërkon heqjen e mandatit për dy deputetë Prokuroria ka kërkuar heqjen e mandatit për dy deputetë në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Nga raportimet e pa
Mjekët dhe shteti braktisin spitalet e qarkut të Dibrës “Prej muajsh kam probleme vaskulare, me variçet që më janë shfaqur në pjesën e poshtme të këmbëve. Shërbimi i kirurgjisë
Idrizi mbetet jashtë Parlamentit, rinumërohen të gjitha kutitë e kontestuara Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rinumëruar sot 64 kuti votimi të Qarkut të Tiranës të kontestuara nga PDIU dhe Partia
Publikohet videoja e prefektit të Kukësit teksa blinte vota duke dhënë udhëzime (VIDEO) Prefekti i Kukësit Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e
Kallëzohet për shitje votash Prefekti i Kukësit, Liman Morina Prefekti i Kukësit Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e
A e dini se një shqiptar dhe një serb janë pushkatuar të përqafuar?! (FOTO LAJM) Shqiptarët dhe serbët kanë një histori të përgjakshme mes tyre që kur sllavët u dynden në Ballkan dhe synuan detin Adria
Peleshi kryeson listën e qarkut të Korçës, riciklohet Elisa Spiropali PS ka zbuluar edhe kandidatët për deputetë në qarkun e Korçës. Zv.kryeministri Niko Peleshi si drejtues tha se këto z
PS publikon listën zyrtare të Qarkut Lezhë, Lindita Nikolla e para Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka qene ajo qe ka lexuar kandidatet zyrtare te PS ne Qarkun e Lezhes. Lista si me p
Lista e kanditatëve të LSI, Meta nuk heq dorë nga ish-ministrat e Ramës Pas shpalljes së Ilir Metës president të Shqipërisë, LSI miratoi edhe listën e kandidatëve për deputetë. Në listën e
“Mos e prek votën”, përplasje fizike mes socialistëve në Këshillin e Vlorës (VIDEO) Mbledhja në këshillin e qarkut Vlorë sot ka degraduar në dhunë fizike. Shkak për këtë ishte nisma e kryebashkiakur D