999 rezultate për

qarku

Dëshmia e gruas që "fundosi" zyrtarët e Hipotekës në Kavajë Dëshmia e protokollistes së Hipotekës Kavajë, Aida Gjoci, e cila është gjithashtu nën hetim për skandalin e tokave në Sp
Përfundojnë negociatat Maqedoni-Gjermani për lejet e qarkullimit Ka arritur në fazën përfundimtare njohja reciproke e lejeve për qarkullimit mes Maqedonisë dhe Gjermanisë , por instituc
Aksident në rrugën Strugë-Qafë Thanë, ndërpritet qarkullimi Prej orës 17:40 ka ndalesë në qarkullim midis dy drejtimeve në aksin rrugor Strugë-Qafë Thanë, për shkak të një aksident
Nga prilli në rrugët e Shkupit do të qarkullojë një autobus elektrik Shkupi dhe kompania Izraelite Chariot Motors gjatë ditës së sotme kanë nënshkruar marrëveshje për lëshimin në qarkullim
Del në qarkullim pulla postare e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës Për nder të shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2018, në qarkullim postar do të vihet emis
Orteku bllokon rrugën Mavrovë-Dibër, ndalohet qarkullimi në disa akse rrugore Raportimet më të reja flasin për probleme të shtuara në vazhdimësi në komunikacionin rrugor në Maqedoni, si rezultat i t
Kujdes, në këto rrugë të Maqedonisë ka vështirësi në qarkullim Trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet në korsi të thata, ndërkaq në vendet më të larta rrugët janë të lagështa.
Komuna e Çairit largon shitësit nga trotuaret e rrugëve (FOTO LAJM) Inspektorati komunal i Komunës së Çairit në bashkëpunim me Inspektoratin e Qytetit të Shkupit dhe Ministrinë e Punëve të
Kartmonedha e re 10 mijë lekëshe, në qarkullim pas dy vjetësh Banka e Shqipërisë ka lajmëruar emetimin e një kartëmonedhë me vlerë 10,000 lekë e cila do të shërbeje si mjet pagesë ve
Normalizohet qarkullimi në rrugën Jegunovcë-Radushë Sot rreth orës 9, është normalizuar komunikacioni në rrugën nga fshati Jegunovcë drejt fshatit Radushë të Shkupit. Pë
Një ditë pas nisjes së qarkullimit të makinave, përmirësohet cilësia e ajrit Cilësia e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë dukshëm me mirë krahasuar me javë më parë, kur kryeqyteti i Kosovës bënte p
Zbulohen emrat që do të votojnë në Asamble për zgjedhjen e presidentit të FSHF-së Kush do të jenë personat që do të përcaktojnë edhe fatin e karriges më të rëndësishme për futbollin shqiptar. Në list
Bllokohet qarkullimi në Prishtinë Komuna e Prishtinës ka ndërprerë masën të cilën e mori para dy dite që asnjë veturë mos të hyjë për qarkullim në qendër
Nga nesër rifillon qarkullim normal i makinave në Prishtinë Nga nesër do të rifillojë qarkullimi normal i makinave pasi ndërpritet masa për ndalim të qarkullimit të automjeteve në
Komuna merr vendim për futjen e automjeteve në Prishtinë Komuna e Prishtinës ka njoftuar të gjithë qytetarët se masa për ndalimin e qarkullimit të automjeteve në Zonën Qendër t
Nuk pranojnë ndalesën por arrestohen Një person është arrestuar nga Policia së Kosovës, pasi mbrëmë rreth orës 21:00 nuk ka respektuar ndalesën për qarkullim
Ndalimi i qarkullimit rëndon trafikun, vjen aksidenti i parë (FOTO LAJM) Kanë hyrë në fuqi sot masat e ndërmarra nga Komuna e Prishtinës sëbashku me ministritë e qeverisë së Kosovës për paranda
Këto linja të autobusave do të jenë falas nesër në Prishtinë Drejtori i Ndërmarrjes së Trafikut Urban, Halil Mustafa, ka bërë të ditur që do t’i ofrojnë të gjitha kapacitetet për di
Problemi kryesor për Kosovën: Si do të shkojnë në punë nesër zyrtarët? Rregullat e reja të caktuara për qarkullimin e automjeteve në kryeqytet, ua ndalon qarkullimin brenda qendrës së Prishti
Nesër, në këto rrugë nuk mund të qarkulloni Nga nesër, veturat në kryeqytet nuk mund të hynë pa u nënshtruar një kontrolle nga inspeksioni me qëllim përmirësimin e