999 rezultate për

pyeongchang

Albin Tahiri me përshendetje lamtumire në Pyeongchang (FOTO LAJM) Albin Tahiri ishte sportisti i parë nga Kosova që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore, duke arritur sukses të kënaqs
Mbyllet LOD PyeongChang 2018, Shqipëria dhe Kosova kthehen duarthatë Kanë përfunduar sot në mesditë me ceremoninë mbyllëse të zhvilluar nga organizatorët, lojërat Olimpike Dimërore në Koren
Suela Mëhilli nuk shkon më shumë se vendi i 53-të në “PyeongChang 2018” Suela Mëhilli u rendit në vendin e 53-të në garën e slalomit gjigant në Lojërat Olimpike Dimërore “PyeongChang 2018”. Sk
Italia fiton medaljet e para në PyeongChang Italia ka fituar medaljet e para në Lojërat Olimpike Dimërore të Pyeongchangut Në garën e patinazhit të shpejtësisë 5
Lojërat Olimpike Dimërore 2018, plus 2.8 milionë euro për transport Organizatorët e lojërave olimpike dimërore "Pyeongchang 2018" kanë thënë të hënën se do të shpenzojnë 2.77 milionë dolla
Albin Tahiri nderon Kosovën, shkëlqen në garën e parë të PyeongChang Albin Tahiri është renditur në vendin e 37-të në garën e parë të PyeongChang të Koresë së Jugut. Në këtë garë ishin p
Medalja e artë Olimpike "Pyeongchang 2018" kushton 600 dollarë Momenti që një sportist merr një medalje Olimpike është gjithmonë i veçantë. Shumica prej nesh nuk ndalen kurrë të mendo
Shqipëria dhe Kosova të bashkuar si gjithmonë dhe në LOD PyeongChang 2018 Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga një kanë kryer defi
Kosova bën parakalimin historik gjatë hapjes së LOD PyeongChang 2018 (FOTO LAJM) Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018 ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga nj
Për Pacollin është historike ngritja e flamurit për qëllime sportive Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku edhe po mbahen Lojëra
Sportistët rusë kërkojnë pjesëmarrjen në Pyeongchang 2018 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë orët e fundit ka marrë kërkesa të tjera nga 32 sportistë rusë për të qenë pjesëm
Lojërat Olimpike Dimërore 2018, ceremonia hapëse deri në -22 gradë Celsius Tensioni mes Koreve ishte shqetësimi kryesor i autoriteteve, kur vendosën të organizonin për herë të parë Lojërat Dimëro
Pyeongchang 2018, mësoni disa nga gjërat e Fshatit Olimpik (FOTO LAJM) Me Lojërat dimërore në PyeongChang që nisin më 9 shkurt u hap zyrtarisht edhe Fshati Olimpik, aty ku u paraqitën delegac
Samsung prezanton PyeongChang 2018 Olympic Games Limited Edition Kur na ndan më pak se një muaj nga Lojrat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, Samsung Electronics Co., Ltd., Partner i L
Korea e Jugut shtëpia e lojrave Olimpike 2018 Qyteti i Koresë së Jugut, Pyeongchang është zgjedhur nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik për të organizuar Olimpiadën Dimë