999 rezultate për

publike

Balla, padi ndaj Berishës, pronarëve dhe administratorëve të kompanisë që ndërtoi kompleksin "Kontakt" Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryeministrin Sali B
Larg benzinës dhe naftës, pritet të ketë rreth 15 milionë vetura elektrike deri në 2030 Një studim i Ministrisë së Transportit në Gjermani, i publikuar së fundmi, evidenton se pas dhjetë vitesh në rrugët e ve
Të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e 45 të Qeverisë së Kosovës Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, ka zhvilluar mbledhjen e saj të rregullt, të
Kini kujdes: Nuk respektuan masat e reja, Policia gjobit 1100 qytetarë në Kosovë Policia e Kosovës respektivisht Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës, thotë se si pjesë integrale e mekanizmave k
Në këtë datë pritet të hiqen vizat për Kosovën Më 26 dhe 27 nëntor 2020 do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Repub
Gazetari thirrje publike FSHF: Hapni dyert për tifozët në ndeshjen ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Gazetari i sportit, Ylli Aga i ka bërë thirje publike FSHF që të hapë dyert e stadiumit, Air Albania për tifozët në ndes
Bëri publike lidhjen me biznesmenin, vajza e Eli Farës martohet së shpejti (FOTO LAJM) Vajza e vetme e Eli Farës, Marina, vjen shpesh në qendër të vëmendjes së mediave rozë me historitë e saj të dashurisë.
I akuzuar për katër vepra penale, bie në pranga i riu Një i ri nga Kavaja është arrestuar pasi akuzohet për katër vepra penale, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi më datë 02.09.
Pasi bëri lidhjen publike, Fjoralba Ponari gati për tu bërë mami? (FOTO LAJM) Fjoralba Ponari është në një lidhje sportistin e xhudos, Françesko Baholli. Çifti e kanë mbajtur lidhjen e tyre larg
Nuk ia njeh fitoren, Biden i bën thirrje publike Trump: Unë po pres! Ndërkohë që zgjedhjet nxorrën fitues Biden, Trump ende nuk i pranon rezultatet, madje është shprehur i bindur për fitore
OBSH: 8 % e familjeve në Shqipëri u varfëruan nga shpenzimet për shëndetin Një analizë e re e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Shqipërinë zbulon se pagesat nga xhepi për shëndetin janë nj
Qeveria e Maqedonisë miratoi masa të reja anti Covid-19 Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e mbajtur sonte miratoi disa vendime dhe konkluzione në lidhje me
Prej 12 muajsh në çadër, mësuesi thirrje publike Ramës: Nuk jam as me ty e as me PD! Një mësues në Durrës, të cilit i është shkatërruar shtëpia nga tërmeti, i ka shkruar kryeministrit Edi Rama në rrjetet s
PS "digjet" nga Meta, zbardhet drafti për ligjin e presidentit Socialistët kanë finalizuar sot draftin për ligjin e presidentit, që pritet të zhveshë nga kompetencat kreun e shtetit,
Çfarë pason pas dorëheqjes së Hashim Thaçit? Hashim Thaçi, të enjten, më 5 nëntor dha dorëheqje nga posti i presidentit të Kosovës. Ky vendim erdhi pas konfirmi
Aktakuzat nga Specialja, reagon Qeveria e Kosovës Për aktakuzat e ngritura gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka reaguar Qeveria e Kosovës. Në reagim thuhet se “Qever
Hyri nga Shqipëria, kapet kamioni me mbi dy ton marijuanë në kufirin e Malit të Zi Një sasi rekord droge është kapur ditën e sotme në Mal të Zi. 2.6 ton marijuanë janë kapur në Podgoricë nga policia e
Maqedonia e Veriut ndërmerr masat e reja anti-Covid Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, informon se Qeveria në seancën e sotme ka sjellë vendim për masa të reja
Hoti: Presidenca e Bosnjës ka marrë nismën për njohjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se ka pasur sot një bisedë me kryesuesi
Vendos qeveria, nga nesër hyjnë në fuqi këto masa kundër përhapjes së koronavirusit Qeveria e së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtu