999 rezultate për

protestuesit

Zgjedhjet presidenciale, protestuesit përleshen para Shtëpisë së Bardhë Në mbyllje të procesit të votimit dhe nisjes së numërimit protestuesit zbritën në rrugë në Washington, ku u panë skena t
Protestuesit sulmojnë kryeministrin australian, e mbyllin në ndërtesë dhe i lyejnë me gjak makinën (VIDEO) Kryeministri australian, Scott Morrison, u shënjestrua me domate dhe gjak të rremë dhe makina e tij u vandalizua nga pro
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
Protesta e naftëtarëve, humb ndjenjat i riu Përplasje të forta ka patur ditën e sotme mes naftëtarve dhe policisë. Një protestues mësohet se ka humbur ndjenjat p
Francezët kundër masave COVID-19, nisin protestat masive (FOTO LAJM) Edhe nw Francw kanw shpwrthyer protestat masive, ndwrsa shqetwsimet e turmave janw afwrsisht tw njwjta. Protestuesit u m
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje
Nuk ndalen me dorëheqjen e qeverisë, protestuesit në Beirut kërkojnë dënim me varje Qeveria e Libanit dha dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në Bejrut. Njoftimet për neglizhencë nga
Ramës nuk i del inati me kërpudhën që prishën protestuesit, e rikthen sërish Kryeministrit Edi Rama akoma nuk i ka dalë inati me protestuesit e opoiztës të cilat shkatërruan një vit më parë kërpudh
Protestuesit dalin para Hagës, shfaqin foto të masakrave të kryera nga serbët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për të tretën ditë radhazi e ka filluar intervistimin e tij në Dhomat e Gjykatës Spe
Tërhoqën me forcë protestuesit, kush janë dy civilët që tentuan të shpërndanin turmën (VIDEO) Gjithçka nisi si një tubim paqësor kundër ndërtimit të HEC-ve, por përfundoi në me një dhunë të paprecedentë nga policia
Policia tërheq zvarrë protestuesit për mbrojtjen e lumenjve (VIDEO) Një përplasje mes qytetarëve dhe policisë së Shtetit ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Protestuesit kishin dalë në
Londra proteston për vdekjen e George Floyd, momenti kur oficerja rrëzohet nga kali (FOTO LAJM) Një oficere policere u plagos kur protestuesit hodhën predha dhe flakë pranë kalit të saj, duke bërë që gruaja të përfun
Protestuesit djegin policin gjatë demonstrimeve për "George Floyd të Meksikës" (VIDEO) Pamje tronditëse vijnë nga Meksika. Një oficeri policie i është vënë zjarri pas një konfrontimi me disa demonstrues. Ngj
BE mbështet protestat në nder të George Floyd Protesta për vdekjen e George Floyd në duart e katër oficerëve të policisë në Minneapolis është përhapur në të gjithë bo
Plasin protestat masive në Itali: Virusi nuk ekziston! (FOTO LAJM) Protestuesit e jelekëve portokalli kanë pushtuar rrugët në Itali për të demonstruar kundër bllokimit të rreptë të qeveri
Protestuesit i vënë "flakën" Minnesotës për Floyd, Trump paralajmëron se do nxjerrë ushtrinë në rrugë Ditën e sotme u vu në pranga polici që vrau George Floyd në SHBA. Nëse shpallet fajtor, Derek Michael Chauvin mund të
Kurti përshëndet protestuesit nga ballkoni i Qeverisë (VIDEO) Kryeministri në detyrë , Albin Kurti, ka ndezur turmën me paraqitjen nga ballkoni i qeverisë, ku po mbahet “test protest
Shihni se si vëzhgohet protesta e Aleancës për Teatrin (FOTO LAJM) Ditën e sotme u zhvillua një protestë paqësore e qytetarëve pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Aktori Mehdi Malkaj tha
Pamjet e fundit nga protesta për Teatrin, protestuesit kanë një thirrje për Ilir Metën (FOTO LAJM) Po mbahet protesta e Aleancës për Teatrin përpara ministrisë së Brendshme. Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e T
Sulm tek Kryeministria? Rama sjell edhe makinën me ujë për të shpërndarë protestuesit (VIDEO) Në këto momente ka nisur protesta e qytetarëve të thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit e cila po e zhvillon tubim