999 rezultate për

protestave

Studentët të pakënaqur me premtimet e qeverisë, i rikthehen protestave Në muajin dhjetor të vitit të kaluar studentët nisën protestat masive para Ministrisë që zgjatën deri në muajin shkurt.
Në PD mblidhen për të ardhmen e protestave (FOTO LAJM) Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për p
Për 4 shkopat e Saitit dhe 4 të vrarët e 21 janarit! Nga Alfred Peza Ka një përpjekje të papërfytyrueshme nga ana e propogandës opozitare, për të vendosur shenjën
VOA: Popujt e Ballkanit po ngrihen kundër regjimeve shumëvjeçare Gjithçka filloi me një video të postuar në mediat sociale: një regjistrim sekret i vitit 2016, që duket se tregonte një
Kurti njofton nisjen e protestave kundër PAN Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar zgjedhje të reja dhe se për këtë ka njoftuar se do të nisë takime me qytetarë në gjitha
Rama iu rikthehet protestave të studentëve, ka një merak me rektorin Kryeministri Edi Rama ka kritikuar dhe sulmuar sërish rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai tha se pas pro
Vuçiçi e ka punën keq, mijëra protestues sërish dalin kundër tij Mijëra protestues marshuan në rrugët e Beogradit, të shtunën mbrëma, një javë pas hyrjes në ndërtesën e televizionit në
Vuçiç: Pas protestave fshihet Haradinaj, po më rrëzon nga pushteti Shefi i Shtetit serb, Aleksander Vuçiç, i ka ndërlidhur protestat kundër tij në Beograd me njerëzit e Ramush Haradinajt.
Qeveria shkarkon të gjithë administratorët e universiteteve pas protestave të studentëve Ashtu siç pritej, pasi realizoi dy takime me studentët, Rama ka filluar tërheqjen e tij dhe plotësimin e kërkesave të ty
Koha kur këta tre persona bënin thirrje për protesta në Beograd Zëvendësministri në Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Muhamet Kelmendi, ka rikujtuar kohën e vitev
Rama "falet" tek Erdogani në kulmin e protestave dhe skandaleve Në këtë lëmë protestash dhe shpërthimesh, kryeministri Rama ka vendosur të largohet nga Shqipëria për të takuar Erdogani
Rama përtyp me zor agresivitetin dhe reagon për herë të parë ndaj protestave (VIDEO) Ka reaguar për herë të parë Kryeministri i Shqipërisë ndaj protestës të studentëve, Ai e ka quajtru legjimime protest
Një tjetër viktimë nga protestat në Francë Janë rënduar situatat në Francë pas protestave. Kjo pasi një person ka humbur jetën në Arles, në jug të Francës. N
Franca po del jashtë kontrollit, bëhuni gati për gjendje të jashtëzakonshme Presidenti francez Emmanuel Macron ka konsideruar të shpallë gjendje të jashtëzakonshme për të parandaluar përsëritjen e
Opozita sërish në protesta Tri subjektet opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Socialdemokrate, nuk e përjashtoj
Më në fund Vetëvendosje i rikthehet protestave, mësohet dita Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se kjo parti do të mbajë një protestë në Prishtinë në dat
Nisin hetimet në Gjermani ndaj protestave kundër emigrantëve Gjermania po heton se kush e zbuloi një urdhërarrest për një të dyshuar irakian, për një rast të therjes me thikë, që nx
Në fillim të shtatorit pritet një protestë gjigande kundër Thaçit Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, para 7 shtatorit të këtij viti, kur do të mbahet takimi i radhës në Bruksel
Prishtina do të bëhet arenë e protestave Partitë opozitare njëzëri janë deklaruar se do të thërrasin protesta për të mos lejuar që presidenti Hashim Thaçi, të je
Rumani, gjendje e tensionuar pas protestave Gjendja në Rumani sot ishte e tensionuar, pas protestave anti-qeveritare që u bënë dje të dhunshme, duke lënë më tepër s