999 rezultate për

protestat

Bizneset të frikësuar nga rritja e çmimit të naftës, së shpejti nisin protestat Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, Albert Naso ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax Neës ku foli për debatin dhe
Protesta e PD dështoi, shfryn Edi Paloka Partisë Demokratike nuk i del inati me dështimin e protestës të paralajmëruar për t`u zhvilluar këtë të hënë, ku sipas p
Ultimatum i opozitës: Protestat do vazhdojnë, kërkesë kryebashkiakëve të djathtë Ka përfunduar pak minuta më parë mbledhja mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe krerëve të bashkive të
Fillojnë protestat në kryeqytet, kryengritësi:Po votohet si në monizëm (VIDEO) Ndërkohë që votimi ka fiulluar prej orës 07:00 duke pritur të vazhdojë deri në orën 19:00 të pasdites së sotme. Një g
Policia: Protestat në 29 e 30 qershor të kundërligjshme, kush cënon zgjedhjet 1-5 vjet burg (VIDEO) Protestat apo tubimet në datën 29 dhe 30 qershor janë të kundraligjshme dhe të dënueshme nga ligji penal. Kështu u shpre
Zbulohet skenari: Gjithçka se si opozita do të bllokojë zgjedhjet Ndërkohë që ndajnë vetëm 4 ditë nga data 30 qershor, kur mazhoranca do të shkojë në zgjedhje, zbulohen detaje nga aksion
4 ditë para votimeve, opozita jep alarmin: Çfarë pritet të ndodhë të dielën e 30 Qershorit Ashtu sikundër maxhoranca këmbënguli, zgjedhjet do të mbahen këtë të diel, më 30 Qershor. Në anën tjetër opozita vazhdon
Kryemadhi: Protestat nuk janë kundër Ramës, të mos bëhemi të dhunshëm Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me mbështetës të LSI
Balla komenton protestat nga Gjermania: Këtu paqësore, në Shqipëri më qëllim prishjen e imazhit të vendit Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka krahasuar protestën e qytetarëve gjerman të cilët kanë dalë në rrugë duk
Protestat, ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët amerikanë në Shqipëri Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ambasada amerikane paralajmëron qytetarët amerikanë banues në Shqipëri, lidhur me
Gjermania, Anglia dhe Italia kanë një thirrje për Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Ambasada britanike në Tiranë ka dalë me një deklaratë para protestës së opozitës, e pesta kombëtare që do të zhvillohet
Reagon ambasada amerikane: Përmbahuni! Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar sërish para protestës së opozitës duke bërë thirrje që të ruhet qetësia. Me
Dodik sapo shkel në Tiranë thotë se nuk i bëjnë përshtypje protestat e shqiptarëve Presidenti i Republikës Srpska në Bosnjë, Millorad Dodik, ka arritur në Tiranë. Kundër tij dhe presidentit serb Aleks
Basha: Ramës "I ka ik truni komplet" nga protestat e opozitës Ditën e sotme Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me qytetarët e Lezhës, ku në fokus qëndronte kr
Braçe: Protestat e opozitës nuk më bezdisën aspak Opozita për dy orë ka bllokuar 12 akset në qarqet kryesore të vendit ditën e sotme. Kjo protestë u mbyll para pak minuta
Vazhdojnë protestat kundër Vuçiç Për javën e 21-të me radhë serbët kanë dalë në rrugët e Beogradit kundër presidentit Aleksandar Vuçiç. Mijëra demonst
Kryemadhi: Rama po i shkatërron shqiptarët, ik sa je në kohë Nga kryëzimi i Durrësit, një ndër 5 pikat e bllokuara në të gjithë vendin, kryetaraja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaro
Policia franceze ndalon protestat në Notre Dame Jelek-verdhët kanë paralajmëruar protesta të tjera kundër pushtetit në Francë. Policia ua ka ndaluar atyre protestën pra
Vetëvendosja nis protestat kundër qeverisë VV ka njoftuar sot nisjen e protestave kundër qeverisë Haradinaj. Tubimet do të fillojnë nga komuna e Vushtrrisë për
Mjekët e papunë nisin protestat në Kosovë Një grup i mjekëve të rinj të cilët janë të papunë kanë protestuar para objektit të komunës së Gjilanit duke kërkuar që