999 rezultate për

protesta

Nxjerrja e tankeve në Bulevard, fotot e panjohura nga 20 shkurti i 1991 (FOTO LAJM) Memoria.al publikon disa foto të panjohura që i përkasin 20 shkurtit të vitit 1990, të cilat na paraqesin disa imazhe të
Banorët në Astir gati për protesta, thirrje Berishës të marrë fatet e PD-së IKMT ka zbarkuar këtë të enjte në Unazën e Re, ku ka njoftuar pronarët e objekteve që preken nga projekti, loti i dytë,
Plot 4 gola, Bylis-Vllaznia mbyllet mes polemikash (VIDEO) Sfida mes Bylisit dhe Vllaznisë ka përfunduar në shifrat 2-2. Shkodranët zhbllokuan shifrat me Renato Malotës, por malla
"Ajri i ndotur po na vret fëmijët", paralajmërohen protesta në Shkup Lëvizja për ajër të pastër paralajmëron bllokada për shkak të ndotjes së ajrit për ditën e mërkurë në orën 12:05 para ce
Pas sulmit në shtëpinë e drejtorit, tifozët e United gati për protestat e rradhës Të martën në darkë një numër i vogël tifozësh të United sulmuan shtëpinë e drejtorit ekzekutiv. Mirëpo asgjë nuk ësht
Ndahet nga jeta aktivisti i VV-së, dikur ishte plagosur në protestat e 2007-tës Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë Hysni Hyseni, aktivist i kësaj partie nga Komuna e Prizrenit, r
Protesta e studentëve, Rama e nis ditën me premtime (VIDEO) Ka kaluar një vit nga protesta studentore që shkaktoi jo pak zhurmë në media dhe në popull. Ata u rikthyen vetëm pak
U rikthyen me protesta, 3 pikat që kërkojnë studentët Studentët e Universitetit të Tiranës qe protestuan para Kampusit Universitar, duke kërkuar zbatimin e Paktit të Universi
Rikthehen protestat studentore, studentët bojkotojnë mësimin (VIDEO) Studentët janë rikthyer sërish me protesta në kryeqytet. Pas thirrjeve të organizatës Rezistenca Rinore për Revoltë stud
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
Vazhdojnë protestat kundër VAR-it: Edhe tifozët e Man City me pankarta drejtuar FA Teknologjia VAR duket se po i irriton shumë tifozët e futbollit në Angli. VAR ka ditur të jetë vendimtar këtë sezon,
Zvarritja e marrëveshjes Kurti-Mustafa, studentët nisin protestat Zvarritja që Kurti dhe Mustafa po i bëjnë formimit të qeverisë së re të Kosovës, ka shkaktuar jo pak pakënaqësi në popul
Rikthimi i protestave kundër Ramës? Basha thërret në zyrë aleatët Opozita është e bindur për t'ju kthyer protestave kundër qeverisë në fund të shkurtit. Pak minuta më parë ka përfundu
Macron heq përkohësisht dorë nga reforma e pensioneve Franca përkohësisht do të heqë dorë nga zbatimi i moshës 64 vjeç për marrjen e pensionit të plotë në kuadër të reformës
Trump përkrah protestat antiqeveritare në Iran Në Teheran, ka filluar protesta nga studentë nga universitetet e Sharif dhe Amir Kabir, për të kërkuar drejtësi për 176
A do të ketë më protesta për të rrëzuar Ramën? Përgjigjet Lulzim Basha Kreu i Partisë Demokratike zhvilloi shumë protesta gjatë vitit 2019 me qëllim largimin e Edi Ramës dhe zgjedhjeve të lir
Arrestohet aktori i famshëm që luajti "Joker" (FOTO LAJM) Aktori i famshëm Joaquin Phoenix është arresuar së fundmi nga policia. Shkak për këtë është bërë pjesëmarrja e aktori
Qeveria e bëri syrin "qorr" për protestat, 5 banesa hidhen në tokë në Astir Aksioni i IKMT-së ka nisur prishjen e 5 banesave në zonën e Astirit në Tiranë, në kuadër të projektit për ndërtimin e Un
"Të rikthehen protestat!" Berisha kërcënon Ramën se do të rrëzohet si presidenti i Bolivisë Ish-kryeministri Sali Berisha mendon se e vetmja rrugë që kryeministri Edi Rama të largohet nga pushteti është që njerëz
Protesta për t'i dhënë fitoren Elvanës, Ermal Mamaqi: Qindra fansa para TVSH Ermal Mamaqi ka qenë një nga artistët, që mbeti më shumë i befasuar nga humbja e Elvana Gjatës. Madje edhe më i befas