999 rezultate për

prokuroria

Dani i përvishet keq prokurores: E di mirë ti pse po më mbajnë në burg! Është zhvilluar sot seanca gjyqësore për Emiljano Shullazin i cili nuk ka qenë vetë i pranishëm. Ka përfunduar seaca
Prokuroria e Apelit rastin e Nazim Sahitit e transferon në Prokurorinë e Gjilanit Rasti i hetimit të shefit të Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti, dhe policit Avni Berisha që nga e hëna nuk është duke u he
I riu skizofren qëlloi të ëmën me thikë, 5 muaj në paraburgim pa raport mjekësor Besim Kili, një banor i Fushë-Krujës, denoncon në emisionin “Stop” problemin e tij të pazgjidhur dhe aspak të lehtë.
Prokuroria ende s'ka rezultate nga kamerat në vendin e vrasjes Prokuroria Themelore në Mitrovicës, ende nuk i ka marrë ekzaminimet e kamerave të sigurisë për vrasjen e kryetarit të In
Arta Marku pret kreun Prokurorisë së Krimeve të Rënda Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku mbështet hetimet tërësore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për çdo çështje e në ç
Rasti “Almiri”, Prokuroria kërkon rikualifikimin e lëndës? Prokuroria Republikane sipas burimeve të televizionit Alsat-M në seancës e radhës që pritet të mbahet të martën mund të
Prokuroria e Shtetit reagon ndaj Prokurorit Ali Rexha Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj lajmit të publikuar në një televizion s
Prokuroria dërgon në gjykatë "Kurum" për mashtrim Prokuroria e Elbasanit dërgon në Gjykatë dosjen e administratorit të KURUM, shtetasit turk Koray Zeytinoglu. Ai akuzo
Prokuroria nis hetimet ndaj dy zyrtarëve në Gjirokastër Prokuroia në Gjirokaster ka nxjerrë një procedim penal për dy zyrtarë të Bashkisë së Gjirokastër në lidhje me pallatin q
Prokuroria Speciale nis hetimin e llogarive bankare të ish zyrtarëve të VMRO Prokuroria Speciale kontrollon llogaritë bankare të shumicës së ish zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së. Hetohet se sa llogari po
Zbulohen dy prokurorët që do të hetojnë vrasjen e liderit të serbëve në Kosovë Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla deklaroi se prokuroria ka nisur hetimet për vrasjen e
Prokuroria serbe fillon hetimet, pritet të vijnë në Kosovë Mediat serbe raportojnë se Prokuroria e Serbisë për krime të organizuara ka nisur një hetim paraprak mbi vrasjen e kryet
Historia e trishtë, 17 vjet pas vrasjes i ekzekutojnë nipin për gjakmarrje Rreth tetë muaj më parë në liqenin Anglersee në afërsi të Erbach-ut, rrethina e Ulm-it u gjet kufoma e një të riu. Vetëm
EMRAT/ 36 gjyqtarë dhe prokurorë do të kalojnë në sitën e vettingut 36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do t’i nënshtrohen procesit të vettingut,
Prokuroria thotë se ka marrë në pyetje dëshmitarin por i ka kushtëzuar Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nu
Prokuroria heton biznesmenin Orce Kamçev Prokuroria Speciale Publike ka hapur lëndë për shitjen e tokës pas “Ramstor” në Shkup, kurse për këtë e heton edhe bizne
Gjykata e Apelit do të diskutojë për paraburgimin e Mitko Çavkov Në Gjykatën e Apelit sot është caktuar seancë publike ku do të shqyrtohet ankesa e ish drejtorit të Byrosë për Siguri Pu
50 mijë euro ryshfet, lirohet nga burgu burri i ish-gjyqtares Majlinda Andrea Gjykata ka liruar nga burgu Odhise Andrea dhe Ilia Çabiri të dënuar për korrupsion. Andrea ishe dënuar me 1 vit e 6 m
Raufi: "Monstra", dëshmi për zbulimin e kryerësve të vërtetë Gjykata penale ka vendosur që 12 shkurti të jetë data kur do të fillojë rigjykimi për rastin “Monstra”. Avokati mbroj
Greqia miraton kërkesën e Maqedonisë për ekstradimin e dy ish-agjentëve Një gjykatë greke në Selanik ka miratuar kërkesën e autoriteteve maqedonase për ekstradimin e dy ish-agjentëve maqedonas