999 rezultate për

prokurori

Kryeprokurori i Speciales shpjegon pse u bllokua aktakuza për veteranët ë hënën, në Prokurorinë Speciale do të mbahet një konferencë, për të sqaruar të gjitha dilemat që janë ngritur për aktak
Vdes në spitalin e Prizrenit një javë pas aksidentit Ka ndërruar jetë në spitalin e Prizrenit një person i cili ishte aksidentuar më 10 të këtij muaji. “Në lidhje me rast
Lushtaku: Kjo brigadë e ka kërcënuar prokurorin I akuzuari se ka bërë mashtrime me listat e veteranëve, Nuredin Lushtaku, ka zbardhur detaje se kush ka mundur ta kërcën
Pjesë e bandës së Emiljano Shullazit? Reagon deputeti i PS Pas publikimit të përgjimeve të dosjes Shullazi, deputeti i PS Jurgis Çyrbja i cili rezulton se ka komunikuar me Gilmand
Kapet serbi që trafikonte refugjatë Policia e Kosovës ka arrestuar dje një shtetas të Serbisë në Terminalin Doganor në Prishtinë. I njëjti ishte duke dre
Punë shqiptare, për veteranët fallco shpikën edhe një brigadë fallco Brigada “Hasan Prishtina” ishte dëgjuar për herë të parë vetëm në vitin 2016. Por numri i madh i veteranëve mashtrues të
Lumezi sulmon veteranët: 19 mijë nga ta janë fallco Sipas kryeprokurorit të shtetit Akeksandër Lumezi janë 19 mijë persona që jashtëligjshëm kanë fituar statusin e veterani
A është ky prokurori që ka bllokuar aktakuzën ndaj veteranëve fallco? Një aktakuzë voluminoze për veteranët e rrejshëm, prokurori special i sapodorëhequr, Elez Blakaj, ka thënë se e ka dorëz
Aktakuza e prokurorit të larguar, emrat VIP që janë hetuar Listës së personave të akuzuar bëhet e ditur se i prinë Agim Çeku, i pasuar nga Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkum
Zbardhet letra e fundit e prokurorit që hetonte veteranët para largimit në SHBA Ish-prokurori Elez Blakaj, u ka shkruar kolegëve të tij një letër falënderimi, duke i njoftuar për arsyet e dhënies së d
Del porta nga shinat, zë poshtë 11-vjeçarin në Kavajë Një fëmijë 11-vjeçar, ka përfunduar në spitalin e Kavajës. Shkak ka qenë dalja e portës së oborrit nga shinat dhe zënien
Hetimi i listave, Qeriqi dhe Haradinaj kanë një kërkesë për prokurorinë Prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, i cili po hetonte mashtrimet me listat e veteranëve, ka dhënë dorëheqje g
Nga Lushtaku te Agim Çeku, njerëzit e fortë që hetonte prokurori i dorëhequr Prokurori Special i Republikës së Kosovës, Elez Blakaj, më 11 korrik 2018, e ka ngritur aktakuzën ndaj profilit të lartë
Tahiri: Të hetohet dorëheqja e prokurorit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se një hetim i plotë duhet të bëhet nëse mësohet se arsyet e dorëheqjes s
Ahmeti ngre pikëpyetje për dorëheqjen e prokurorit që hetonte veteranët Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka reaguar për dorëheqjen e prokurorit, Elez Blakajt.
Edhe Thaçi i thotë disa fjalë për prokurorin që hetonte veteranët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashpër kërcënimet e bëra ndaj prokurorit të Prokurosisë Speciale, Elez Bla
SHBA e shqetësuar në hetimin për Listat e Veteranëve Për dorëheqjen e Prokurorit Special, Elez Blakaj, i cili po hetonte listat e veteranëve të UÇK-së, ka reaguar edhe ambas
Prokurori që hetonte veteranët largohet nga hetimi Prokurori Elez Blakaj është raportuar se ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si prokuror special në Prokurorinë e Shteti
Prokurori që hetoi Shefqetin dhe të tjerët për terrorizëm merr një vendim befasues Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez Blakaj, ka dhënë dorëheqje para dy ditësh nga Prokuroria. Lajmin p
Transferimi i Çinarit tek Alaves, Vllaznia e çon çështjen në prokurori: Dikush ka marrë paratë në emrin tonë KOMUNIKATE PER SHTYP KF Vllaznia përmes kësaj komunikate për shtyp dëshiron të sqarojë publikun në lidhje me situatën