999 rezultate për

progresit

Trazirat te Teatri, reagon Veliaj: Gjithmonë kundër progresit, mashat e PD-së dhe LSI-së Ka reaguar Erion Veliaj ditën e sotme nëpërmjet një postimi në Faceboook lidhur me gjithë polemikat e përhapura tek Teat
Rugova: Kur do ta rrëzojmë qeverinë më të dobët që prej luftës Dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova dhe Haxhi Avdyli, në një konferencë për media kanë folur për
Berisha ironizon hapur Ramën për negociatat: Sukses i jashtëzakonshëm! Takimi mes Ramës e eurokomisionerit Johannes Hahn është komentuar edhe nga ish-kryemnstri i Shqipërisë Sali Berisha.
Raporti i Progresit pasqyron 254 probleme për Kosovën Qeveria i ka identifikuar ngecjet që janë prezantuar në Raportin për Kosovën, i publikuar javën e shkuar nga Komisioni E
Sot kuvendi diskuton Raportin e Progresit Me fillim nga ora 10:00 Kuvendi do të ketë seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet Raporti i Progresit për Kosovë
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit si nënkryetare e Kuvendit Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimi
Krasniqi: Me seancën për Raportin e Progresit diskriminohen deputetët që s’dinë anglisht Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, kritikoi mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme gjatë
Komisioni Evropian nxjerr të zezat e kuvendit Mangësi të shumta ka konstatuar Komisioni Evropian në Raportin e progresit, në pjesën që i kushtohet organit më të lartë
Flasin ekspertët: Raporti i progresit, vërejtjet në ekonomi janë reale Vërejtjet për ekonominë të Komisionit Evropian në Raportin e progresit janë reale. Është vërtetuar avancim. Por, sipas n
BE godet veteranët e UÇK-së, a do të hiqen pensionet? Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) të cilët janë pjesë e skemës pensionale rrezikojnë stabilitetin financi
Krasniqi: Raporti i Progresit konfirmon gjendjen e pashpresë në Kosovë Albert Krasniqi, njohës i legjislativit nga KDI ka thënë se raporti i Komisionit Evropian për Kosovën e konfirmon gjendj
Raporti i Progresit kritikon Vetëvendosjen për gazin lotësjellës në Kuvend Sot Komisioni Evropian ka publikuar Raportin e Progresit për Kosovën. Në mesin e shumë problemeve në raport është the
Hahn: Rekomandimi duhet të jetë motiv shtesë për zgjidhjen e çështjes së emrit Eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn, në një deklaratë për AIM ka thënë se “shpreson se raporti i progresit për Maqed
Pas publikimit të Raportit të Progresit, LDK kërkon me urgjencë konsensus për reforma Gjatë ditës së sotme, Bashkimi Evropian, ka publikuar Raportin e Progresit, për vendet e Ballkanit Perëndimor. Për pa
Reagimi i parë i Kurtit për Raportin e Progresit Sot kur pritet të publikohet Raporti i Progresi për Kosovën, kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka komentuar pikërisht kë
KE sot publikon raportin për Kosovën, s'ka viza Kosova ka shënuar pak progres në disa fusha e në disa është ende në fazën fillestare, ka vlerësuar Komisioni Evropian në
Raporti i Progresit, lajme të mira për Maqedoninë Raporti i Progresit nga BE për Maqedoninë pritet të jetë pozitiv. Sipas mediave që janë thirrur në detaje nga përmbajtja
Ramadani: Raporti i Progresit do të ketë kritika për pushtetin Kryetari i Këshillit euro-atlantik, Ismet Ramadani ka vlerësuar se Qeveria është e vetëdijshme për lëshimet eventuale, d
Eurodeputetët: Vendimi i Ivanov mund të ketë ndikim të dukshëm mbi perspektivat evropiane të vendit Vendimi i fundit i presidentit Ivanov ka ngjallur edhe reagime të eurodeputetëve të cilët theksojnë se parlamenti evropi
Maqedoni / Realiteti më i rëndë se në Raportin e progresit (VIDEO) Analistët në vend e kanë vlerësuar Progres Raportin e Komisionit Evropian, si më të drejtin, duke etiketuar përgjegjësin