999 rezultate për

profesor

Nëse një grua shtatzënë infektohet me Covid-19, çfarë ndodh me fëmijën e saj Deri tani fatmirësisht kemi dëgjuar raste në të cilat, nëse një grua shtatzënë infektohet me Covid-19 fëmija brenda në b
Merret vendimi i parë për Suarez, pakt për 1 vit burg Është marrë një vendim i parë lidhur me çështjen e Luis Suarezit dhe provimin farsë në Universitetin për të Huaj të Peru
Lajm i mirë! Kjo vaksinë anti-covid ofron 100 përqind mbrojtje 28 ditë pas injektimit Një lajm i mirë vjen nga kompania që punoi vaksinën anti -covid Johnson& Johnson. Profesori i Politikave Shëndetësor
Profesori shqiptar nga Presheva thyen rekordin botëror Mensur Hyseni profesor i kulturës fizike, nga fshati Rahovicë (Preshevë) është regjistruar në librin e madh të rekordev
Ndahet nga jeta profesori i njohur i Fakultetit Ekonomik Ditën e sotme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekon
COVID-19 i merr jetën profesorit të njohur COVID-19 i ka marrë jetën profesorit Nehat Sokali, bashkëshortit të kryetares së PS-së në Kukës. Lajmin e ka bërë të
Pas suksesit në "La Casa de Papel", "Profesori" fiton një rol të ri (FOTO LAJM) Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik. Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Pro
Pse shtatzënat nuk mund të vaksinohen kundër COVID-19? Profesori zbulon arsyen Profesori Elias Mosialos ka shpjeguar arsyen pse gratë shtatzëna nuk do ta marrin vaksinën kundër COVID-19. Sipas tij
Humbje e madhe, COVID-19 i merr jetën profesorit të njohur shqiptar Doktori i Shkencave Gjeologjike dhe profesori i Associuar, Hamit Noka me origjinë nga Kukësi, mësohet se ka ndërruar jet
Ditëlindje në Infektiv, Rama dhe Manastirliu urojnë Najada Çomon Shefja e Spitalit Infektiv, doktoresha Najada Çomo ka festuar sot ditëlindjen në Infektiv. Kryeministri Edi Rama e ka
COVID-19 i merr jetën demokratit të njohur (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, inxhinieri Bahri Shanaj, i cili është një nga themeluesit e PD-së në qytetin
Gjithë jetën në shërbim, COVID-19 i merr jetën ikonës së mjekësisë shqiptare Gjithë jetën ua kushtoi zbulimit dhe kurimit të sëmundjeve infektive, por nuk mundi t’i mbijetonte virusit Sars Cov 2. E
Don Xhoni zbulon emrin e profesoreshës që ia kaloi vitin Reperi Don Xhoni dje në emisioin "Shiko kush luan" zbuloi emrin e profesoreshës së famshme. Reperi që mori famë të ma
Ndahet nga jeta profesori dhe politikani i njohur Profesori dhe politikani i njohur shqiptar Sabit Brokaj, ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare pas një ataku kardiak.
U arrestua për p*rdhunimin e 8 vjeçares, profesori i jep fund jetës në burg Një profesor nga Tetova i dyshuar për përdhunim të një vajze 8-vjeçare, është vetëvrarë dje rreth orës 16:00 në burgun e
Për të forcuar sistemin imunitar, profesori rus jep "recetën" 15 sekondëshe Profesori i njohur nga Moska, Sergei Bubnovskiym, zbulon metodën e tij inovative për të rritur sistemin imunitar. Ai
Merr fund pritja, kur do dalë sezoni i fundit i "La Casa De Papel" “La Casa De Papel” do të kthehet me sezonin e pestë dhe të fundit në platformën Netflix. Pas pezullimit të xhirimeve si
Ndahet nga jeta publicisti i njohur, Basha dedikim prekës Publicisti dhe gazetari i njohur Kostaq Xoxa është ndarë ditën e sotme nga jeta. Lidhur me ngjarjen e trishtë, ka rea
"Më ka rezultuar patriot", deklarata e profesor Gabriel Meksit në Gjyqin e Regjencës Publikohet historia e panjohur e prof. Gabriel Meksit, i cili në vitin 1946 kur po zhvillohej “Gjyqi i Regjencës” ai i l
Festoi e ngriti dolli me verë, Pipero: Më ftuan si hero në shtëpi dhe shitën fytyrën time duke hedhur baltë InfeksionistI Pëllumb Pipero ka reaguar sërish përsa i përket videos së publikuar pak ditë më parë në mediat sociale, ku