999 rezultate për

prodhuesi

Maqedonia e Veriut do të furnizohet me vaksina kineze ndaj koronavirusit Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-1
Maqedonia do të furnizohet me vaksina kineze kundër Covid-19 Autoritetet shëndetësore në vend po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-19 nga prodhuesi
Ky është PS5 më i shtrenjtë në botë Prodhuesi rus Caviar e ka mbështjellë konsolën PS5 me ar 18 karat. Prodhuesi rus i pajisjeve luksoze Caviar ka tregua
Deklarata e fortë e prodhuesit të vaksinës anti-covid: Koronavirusi zgjat 10 vite! Shefi ekzekutiv i kompanisë gjermane BioNTech, Ugur Sahin, u pyet në një konferencë shtypi se kur ai besonte se bota mun
Rama drejt SHBA-ve: Nuk do lëmë gur pa lëvizur për vaksinën Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se është nisur drejt SHBA-ve ku do të takohet me prodhuesit e vaksinës kundër COV
OBSH: Plot 70 vaksina gati të testohen te njerëzit Ekzistojnë 70 vaksina të koronavirusit në zhvillim global, me tre kandidatë që tashmë kanë nisur testimin te njerëzit. K
"Prodhuesit" bëhen të pasur, jo konsumuesit Ka shumë përkufizime për atë që do të thotë të jesh i pasur. Të qenit i pasur është më shumë çështje mendësie se çësh
Njihuni me verën më të shtrejtë në botë dhe vendlindjen e saj Rekordin për shishen e verës më të kushtueshme në botë, nuk e mbajnë as verërat e vreshtave franceze as ato të Toskanës,
Pse makinat në SHBA nuk kanë drita mjegulle nga pas Rregullorja 48 e Kombeve të Bashkuara e adoptuar nga Komisioni Ekonomik i Kombeve të Bashkuara për Evropë obligon prodhu
E turpshme, prodhuesi kinez kopjon BMW X4 për modelin e ri (FOTO LAJM) Geely është prodhuesi kinez, që turpshëm e ka kopjuar BMW X4 Në fillim të muajit, prodhuesi kinez Geely ka bërë të di
I morëm lekët edhe në '97! Si u mashtruan prodhuesit e Duhanit në Lushnje Fermerët e duhanit në Lushnje janë mashtruar nga një firmë, e cila u ka marrë prodhimin e dy viteve duhan dhe nuk u ka d
Kosova "fundos" importet nga Serbia, Shala shpjegon arsyet e vendimit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka shkruar në Facebook, pasi qeveria mori vendim që të ngris në 100 pë
Haradinaj kërkon që Kosova të prodhojë mall si të Kinës Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në hapjen e edicionit të dytë vjetore të Konventës
Rikallo nuk jep zgjidhje për prodhuesit e mjedrave Prodhuesit e mjedrave e ngritën vazhdimisht shqetësimin e tyre për çmimin e ulët që ato kanë këtë vit në treg, e ministr
Kosova mbron me ligj 21 produkte vendore Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për mbrojtjen më ligj të 21 produkteve vendore. Kësisoj, të gjitha frutat dhe p
Mashtrimi me djathin që hamë, në vend të qumështit prodhuesit i hedhin niseshte Konsumatori shqiptar vazhdon të mashtrohet çdo ditë nga tregtarët, të cilët shesin djath. Shumë herë kemi dëgjuar se
Këto sekrete, prodhuesit e ushqimeve nuk do të t’i tregojnë kurrë (FOTO LAJM) Është thuajse zakon që në raftet e dyqaneve marrim atë që na tërheq syri, e që mbase nuk është më e mira. Pamja e bu
Kush po përfiton prej zhvlerësimit të euros? Tre janë përfituesit e mëdhenj ndaj zhvlerësimit të valutës në vend, sipas Arben Shkodrës, Sekretar i Përgjithshëm i Bas
Maqedoni, prodhuesit e duhanit kërkojnë rritjen e çmimit Prodhuesit e duhanit në Maqedoni janë duke kërkuar që përveç subvencioneve, për shkak të harxhimeve të larta, të ketë ed
Veseli siguron prodhuesit vendorë se do të hartohet ky ligj Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të K