999 rezultate për

proceset

Kraja: Serbia po ndërhyn në të gjitha proceset në Kosovë Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës (ASHAK), Mehmet Kraja, ka thënë se nuk e sheh si ‘historike’ mar
Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
"Bomba" e Merkel: Maqedonia para Shqipërisë në proceset integruese Kancelarja Angela Merkel ka folur në Parlamentit Europian në lidhje me procesin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedon
Hoti: Zgjedhjet ngadalësojnë proceset integruese të Kosovës Zgjedhjet e reja të parakohshme, do t’i ngadalësojnë proceset integruese për Kosovën, ndërsa do të krijohet një mundësi
Palmer kërkon zbardhjen e rastit "Zhvatja": Rrezikohen proceset Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Metju Palmer ka theksuar se nëse nuk pastrohet rasti ‘Haraç’, rruga e Maq
Tahiri refuzon ftesën e komisionit: Nuk dua të politizoj proceset e zbatuara në ligj Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në Komisionin për Legjislacion dhe arsyet ia ka
Maqedonia i trembet pengesave greke në proceset integruese Drejtuesit e institucioneve të Maqedonisë së Veriut thonë se insistimi i tyre për marrjen sa më shpejt të datës për fill
Zaev: Për të mirën e të gjithëve i zgjidhim problemet me BDI-në Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se në marrëdhëniet me koalicionin qeveritar BDI çdo ditë ndodhin dobës
Paralajmërimi i Rusisë pas referendumit në Maqedoni Kremlini me kujdes është duke e ndjekur situatën në Republikën e Maqedonisë pas referendumit të mbajtur dje për ndryshim
Hahn trishton shqiptarët: Bisedimet për anëtarësim do të zgjasin më shumë Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, në një intervistë për gazetën ditore austriake “Tiroler Tage
Zaev: Javën e ardhshme vjen eurokomesari Hahn, fillon procesi i skriningut “Javën e ardhshme me ardhjen e eurokomesarit për zgjerim Johannes Hahn, do të fillojë procesi i skriningut”, tha sonte k
Proceset gjyqësore për rastet e PSP-së Mos themelimi i Gjykatës apo njësisë speciale për krim të organizuar pranë Gjykatës penale në Shkup vështirëson proceset
Pranimi i fajit nga të akuzuarit, ndihmon proceset gjyqësore Gjykata Penale e Shkupit ka marrë vendimin e dytë lidhur me rastet e ngritura nga Prokuroria Speciale Publike, e që ndër
Agim Bahtiri pas votimit: Një ndër proceset zgjedhore më të ndritshme Kandidati i AKR-së në Mitrovicë, Agim Bahtiri, ka kryer obligimin e tij duke votuar në shkollën "Harun Beka" në Gushac.
Osmani: Kthyem optimizmin për proceset euro-integruese në Maqedoni Pas zgjidhjes së krizës politike në Maqedoni, me siguri pika më e fuqishme në të cilën është ndërtuar shumica e re polit
Zv.kryeministri Lika: Na duhet krahu i të gjithëve që të çojmë proceset përpara Këtë mbrëmje në Tearcë po mbahet takim me simpatizantët dhe mbështetësit e BDI-së ku të pranishëm krahas liderit të BDI-
Ahmeti takon ambasadorin gjerman: Bashkëpunim i ngushtë me Berlinin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti sot ka zhvilluar një takim në Tetovë me Ambasadoren e ri gjer
Haradinaj takohet me Limajn Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim pune zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, me të
Analistët kosovarë thonë se s'ka heqje vizash në 2018 I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, kishte premtuar se tre muaj pas formimit të Qeverisë
Zaev- Pence: SHBA-të mbështesin Maqedoninë në proceset integruese Kryeministri Zoran Zaev pati një takim bilateral sot në Podgoricë, me zëvendës presidentin amerikan Mike Pence. Zëven