999 rezultate për

prizren

Koreani 7-vjeçar që flet shqip dhe stërvitet te FC Prizreni (VIDEO) Junhwi Shin është djaloshi 7 vjeçar nga Koreja e Jugut që është pjesë e shkollës së futbollit FC Prizreni dhe në të ardh
Ish-prokurori gjendet i vdekur në banesën e tij Ish-prokurori, Agron Matjani është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren. Rasti po cilësohet si vdekje e dyshimtë.
Kurti nga Prizreni: Pavarësisht rinumërimeve e paneleve, shumica për Qeverinë u sigurua Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherësh fitues i zgjedhjeve dhe pret që të bëhet kryeministër i vendit, ka
Sela dakord me Kurtin: E përshëndes idenë për një autostradë Tetovë-Prizren Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë se e mbështet idenë e Kurtit për ndërtimin e një autostrade pr
E RËNDË/ Ndërron jetë pasi bie nga ballkoni gruaja në Prizren Ditën e premte një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren, ku një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni i shtepi
Merreshin me bixhoz, pesë të arrestuar Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, gjatë një aktiviteti të realizuar në rajonin e Prizrenit së bashku më Inspektorë
E rëndë: 38 vjeçarja kryen vetëvrasje, vjehrra e gjeti të varur në kulm Një grua është gjetur e varur në kulmin e shtëpisë të premten e 1 nëntorit në Prizren. Rasti është raportuar në polic
3 vite nga humbja e Astrit Deharit, sot marshi për të kërkuar drejtësinë (FOTO LAJM) Më 5 nëntor 2016, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara deri më sot, vdiq aktivisti i Lëv
Vedat Muriqi fal namazin Sulmuesi i Kosovë që luan në Fenerbache eshte praktikues i fesë islame. Në një foto që po qarkullon në rrjetet social
Sulmoi prokuroin, kapet autori Prokuroria Themelore në Prizren, njofton opinionin se gjatë një aksioni të Drejtorisë Rajonale të Hetimeve në Prizren, n
Makina përplas këmbësoren në Prizren Në mëngjesin e së enjtës një person është goditur nga një makinë. Rasti ka ndodhur në Prizren. Ende nuk dihet gjen
VV akuzohet nga PDK-ja për vjedhje votash në Prizren Në bazë të informacioneve të PDK-së nga terreni, të raportuara nga komisionarët dhe vëzhguesit e akredituar nga KQZ-ja,
Si ndodhi rënia e PDK-së pas 12 vitesh në pushtet Partia Demokratike e Kosovës (PDK), e cila ka qëndruar në pushtet për më shumë se 12 vite ka pësuar një rënie të madhe n
Fotografuan votën, shoqërohen në polici 5 persona Pesë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës për fotografim të votës. Katër persona të arrestuar janë nga rajoni
VV u përgjigjet akuzave të PDK-së për blerje votash Lëvizja Vetëvendosje u është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike të Kosovës se kanë blerë vota në Prizren. PDK-
Shqiptarja 109 vjeçare voton në Prizren Kosova po mban sot votimet për kryeministër. Një votuese e veçantë është shfaqur në kutitë e votimit në Prizren. Ajo
Kurti viziton Lidhjen e Prizrenit Albin Kurti, kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, ka vizituar sot Lidhjen e Prizrenit. Kurti tha se at
Historia e gruas nga Prizreni, i gjen pas 8 viteve fëmijët që ia kishte rrëmbyer burri nga Peja Pas më shumë se tetë viteve, 43-vjeçarja nga Prizreni, Hana Bytyqi ka parë për herë të parë fëmijët e saj të cilët ia ki
Zbulohet shpella shekullore në Prizren Një shpelle shekullore rreth 8 metra e thellë e mbushur me stalagtitet ëstë zbuluar në Zhur të Prizrenit jo shumë larg n
Lulzim Kabashi: U ktheva krenar nga Haga, UÇK është ushtri për t’u marrë shembull Mbrëmë nga Gjykata e Hagës është kthyer në Prizren, Lulzim Kabashi, ish-komandant i batalionit të dytë të Brigadës 125 t