999 rezultate për

prishtina

Tre të vdekur, detaje të dhimbshme nga aksidenti në Duhël Në fshatin Duhël të Suharekës ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku ku sipas Policisë kanë humbur jetën tre persona.
Ndërron jetë ish-futbollisti i Prishtinës Pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Prishtinës, Sabit Dallku. Klubi Futbollistik Pris
Ujmani s'i lë prishtinasit pa ujë Në kohën kur niveli i ujit në liqenet akumuluese, atë të Batllavës dhe Badovcit, ka rënë, furnizimi me ujë nga liqeni i
Prishtina, Shkupi dhe Tirana janë qytetet më të lira në Evropë Për të përcaktuar indeksin e kostove të jetesës, Numbeo bazohet në 5 indekse të tjera siç janë: indeksi i qirave, indeks
Edhe kryeministri i Italisë i kërkon Haradinajt të heqë taksën Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, ka thënë se Prishtina duhet të pezullojë vendimin për taksën dhe të lejojë filli
BBC: Prishtina nuk është më kryeqyteti i errët i Evropës (FOTO LAJM) Prishtina, Kosova shpesh thuhet se dallohet si një nga kryeqytetet më të shëmtuara të Evropës. Është sigurisht një vend
Prishtina & Tirana në mesin e 19 destinacioneve për tu vizituar ‘Europa në Zhvillim’ ka përzgjedhur 19 destinacionet e reja në rajon, që ia vlen të vizitohen në 2019, ku nuk mungojnë P
Vuçiç vazhdon me shpifje: Prishtina po sulmon qytetarët tanë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka thënë sot se askush nuk guxon të sulmojë qytetarët serb. Këto deklarime ai
Daçiç: Përveç Ramës, asnjë lider nuk ishte ditën e pavarësisë Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka lavdëruar shefin e tij, Aleksandër Vuçiç, për paraqitjen që pati në Konferencën
Prishtina vazhdon ta ketë ajrin të ndotur Prishtina edhe më tutje po vazhdon të përballet me ndotje të lartë të ajrit. Edhe mëngjesin e sotëm prishtinasit janë
Zyrtare: Prishtina tërhiqet nga Liga Ballkanike Z Mobile Prishtina nuk do të jetë pjesë e Ligës Ballkanike këtë edicion edhe pse ishte regjistruar për të marrë pjesë në
Prishtina është më e shtrenjtë se Tirana dhe Shkupi Një studim i kryer nëpër disa qytete fqinje, ka gjetur se Kosova ka çmimet më të larta në rajon të produkteve ushqimore.
Vuçiç bën viktimën, thotë se u tmerrua nga mbështetja që mori ushtria e Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur pesimist rreth vazhdimit të dialogut në Bruksel, duke thënë se pr
Ky është superspiuni që mashtroi vite me radhë AKI-në (FOTO LAJM) 26-vjeçari nga Prishtina, Edmond Jetullahu dyshohet se tetë vjet më parë përpiloi një dokument të falsifikuar, me të cil
Branbiq i flet Zidanes për kushtin e saj ndaj Kosovës Është e nevojshme heqja e taksës, në mënyrë që të krijohen kushte që Beogradi e Prishtina të kthehen në tavolinën e nego
Prishtina ende pa zbukurime për festa, ngjason si një qytet lindor Edhe pse festat e fundvitit po ofrohen, Prishtina ende nuk është dekoruar. Adonis Tahiri, zëdhënës i komunës së Prish
Çmenden mediat serbe: Kosova blen në SHBA 4 miliard dollarë armë Mediat serbe po merren intensivisht me zhvillimet në Kosovë, sidomos me këto që kanë të bëjnë me Ushtrinë. Vizita e
Hahn i ka dhënë edhe një ultimatum Vuçiçit Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç në takimin dyorësh me Komisionerin Johannes Hahn që e pati të hënën në Beograd refuzoi
Një natë e zezë, Prishtina zhytyr në smogun vdekjeprurës Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë në nivel të lartë. Ajri sonte në Prishtinë është në shkallë të rrezikshme –
Ky është prishtinaliu që vrau hajdutin në oborr Mbrëmjen e së martës në Prishtinë është vrarë një person i cili bashkë me tre të tjerë të cilët ndodhen në arrati, kishi