999 rezultate për

prishtinĂ

Arrestohet administratori i FC Prishtinës Është arrestuar administratori i FC Prishtinës, Bajram Sherifi. Gjithçka ka ndodhur pas ndeshjes Gjilani – Prishtina,
Prishtina konfirmon sulmin e policëve ndaj stafit dhe futbollistëve, paralajmëron tërheqjen nga garat (VIDEO) Klubi më i madh në Kosovë, Prishtina ka reaguar pas tensioneve dhe skandalit në ndeshjen me Gjilanin. Prishtina është
Përfundon pjesa e parë ndeshjes Prishtina-Drenica, vendasit në epërsi Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Prishtina – Drenica, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës. “Bardhëka
Shqipëria hap lokalet, Kosova gjen zgjidhjen perfekte e hap transportin publik (FOTO LAJM) Prishtina e ka gjetur zgjidhjen për transportin publik. Nga dje në kryeqytetin e Kosovës urbanët kanë nisur punën me
Jo Prishtina, ky është qyteti më problematik për COVID-19 në Kosovë Teksa duket se po e fiton shpejt luftën ndaj COVID-19, Kosova qendër kryesore dhe problematike të rasteve akive nuk ka P
Koha kur Prishtina ishte e para me shikueshmëri në ish-Jugosllavi, e la prapa me Crvena Zvezdën e Vardarin e Shkupit (FOTO LAJM) Klubi më i madh në Kosovë, FC Prishtina ka shkruar histori edhe në ligën federative të ish-Jugosllavisë. Skuadra “bar
Gjatë javës pritet plani për lehtësimin e masave: Prishtina e Ferizaji kërkojnë daljen nga karantina Masat e vendosura kundër përhapjes së koronavirusit nga kjo e hënë janë lehtësuar në Shqipëri. Përveç mundësisë për t
Kur do dalë Prishtina nga karantina? Përgjigjet Shpend Ahmeti Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se nëse nuk rritet numri i të infektuarve me koronaviru
Nata e parë e karantinës, prishtinasit e presin me këngë (VIDEO) Qytetarë të shumtë në Prishtinë kanë zgjedhur që t’i këndojnë qytetit të tyre në natën e parë të karantinës. Kryeqyte
20 raste të reja me koronavirus, Prishtina futet në karantinë Pas konfirmimit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të 27 rasteve të reja pozitive sot në Kosovë me SARS-Cov-2
Shkarkimi i zv.drejtorit të KRU ''Prishtina'', për çfarë akuzohet Sot, kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrë
Kurti ''ndërhyn shpejt'', shkarkon nga detyra zv. drejtorin e KRU ''Prishtina'' Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë
Digjet Prishtina, qytetarët festojnë Pavarësinë (VIDEO) Qindra qytetarë e kanë zgjedhur një mënyrë më ndryshe për ta festuar përvjetorin e 12-të të Pavarësisë. Ata me makina
Tym e mjegull, Prishtina mbytet nga ajri i ndotur (FOTO LAJM) Ajri i ndotur po vazhdon të jetë problem kyç për kryeqytetin. Sonte në rrugët dhe sheshet e Prishtinës, ajri i ndotur
Badovci i "shterur" nxjerr në sipërfaqe mbeturinat Niveli i ujit në liqenin e Badovcit ka rënë shumë. Aty përveç që vërehet mungesa e madhe e ujit, kanë dal në pah edhe mb
Ndriçohet Prishtina për festat e fundvitit (FOTO LAJM) Prishtina ka ndezur dritat për festat e fundvitit. Në kryeqendrën e Kosovës, Prishtinën, ka filluar atmosfera festive.
Gjilani dhe Prishtina ndahen në paqe Gjilani dhe Prishtina kanë luajtur pa gola (0-0) në takimin e vlefshëm për javën e 17-të në Ipko Superligën e Kosovës.
Aksident i rëndë në Gjermani, humb jetën 18 vjeçari shqiptar Mbrëmë në qytetin Waldburg në Baden-Württemberg të Gjermanisë ka humbur jetën një 18-vjeçar nga Prishtina, në një akside
Palmer nga Prishtina: SHBA kanë këtë qëndrim për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se Kosova deri
Sëmuret stjuardesa, 40 pasagjerë nuk udhëtojnë nga Prishtina drejt Kolnit Mbi 40 udhëtarë të linjës Prishtinë – Këln mbetën pa udhëtuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës. Një gjë e till