999 rezultate për

presse

Shqiptari vret serbin dhe plagos mikun e tij, arsyeja është "shokuese" Sherri për disa femra ka degjeneruar mes një të riu shqiptar dhe dy shtetasve serbë duke çuar në vrasjen e njërit prej t
Veseli-Serbisë: Mos provoko në Ballkan në emër të Rusisë Kreu i parlamentit të Kosovës Kadri Veseli, në një intervistë për gazetën prestigjioze austriake "Die Presse", ka thënë
Thaçi për Die Presse: S’lejojmë asnjë kolonizim të ri të Serbisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të dhënë për Die Presse të Austrisë, përveç për marrëdhëniet e mir
Die Presse: Maqedonia, aty ku luftohet për monumente, por harrohet korrupsioni Në momentin kur Europa po kërkon zgjidhje rreth valës së refugjatëve dhe ku Maqedonia duhet të luajë rol të rëndësishëm,
Bushati: Thank you America for your support Two key elements of John Kerry's visit to Albania were cooperation in the security area and the democratic consolidation
Ftesa e Pacollit për 350 mijë fansat habit edhe suedezët Gazeta suedeze "Expressen" i ka kushtuar vëmendje miliarderit shqiptarë, Behgjet Pacolli. Ishte ftesa e tij e veçantë, n
"Die Presse": Kosovo to enjoy visa liberalization Austrian newspaper "Die Presse" warns that the aspiration of Kosovars to travel freely in the Schengen area seem to be n
"Die Presse": Kosova pranë liberalizimit të vizave Gazeta austriake "Die Presse" paralajmëron se aspirata e kosovarëve për të udhëtuar të lirë në zonën Schengen duket se j
Kryeministri serb dhe ai shqiptar sulmojnë komisionerin Hahn Në një shkrim dedikuar samitit të Vjenës, mediat austriake kanë nënvizuar se kryeministri serb dhe ai shqiptar kanë sulm
President Nishani expresses his condolences to the victims of Tetovo Albanian President Bujar Nishani had today a telephone conversation with the mayor of the municipality of Tetovo, Teuta
"Die Presse": Maqedonia nxitë azlilantë tranzit Hungaria dhe Bullgaria më anë të ndërtimit të murit përpiqen të ndalojnë fluksin e azilantëve, Maqedonia me anë të Ligji
Brussels and Moscow concerned over the Gushince attack Moscow has reacted over the recent incident in Gushinca. In a press release, the Russian Foreign Ministry expressed deep
EU expresses concern about the political situation in Macedonia European Service for Foreign Policy in the EU has responded to recent events in Macedonia regarding the charge against t
Meta meets new US ambassador Donald Lu Speaker of the Parliament, Ilir Meta received the new Ambassador of the United States of America, Donald Lu who has just
Thaçi: Serbia e ka njohur de facto Kosovën Ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka dhënë një intervistë për DiePress ku ka folur gjatë për politikën në shtetin e Kosovë
Bushati and Venizelos discuss toponyms issue In the framework of the NATO Ministerial Meeting held in Brussels, Foreign Minister Ditmir Bushati met with Italian coun
Marine Agreement and issues between Albania and Greece will continue to be treated President of Republic Bujar Nishani and his Greek counterpart Karolos Papoulias today agreed that the marine agreement a
President Nishani gives his condolences to his counterpart Atifete Jahjaga President of the Republic, Bujar Nishani today expressed his condolences to his counterpart Atifete Jahjaga for the pers
UK to help Albania in the fight against crime The Minister for Human Trafficking and Organized Crime in the Ministry of Interior of the United Kingdom, Karen Bradley
Kosova government has expressed its dismay on referendum Kosova government has expressed its dismay and revolt over Serbia’s role in planning and holding a controversial referen