999 rezultate për

presidente

Clinton nuk kandidon për presidente Ish-sekretarja e shtetit dhe kundër kandidatja e Donald Trumpit në zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA Hillary Clin
Njihuni me 10 presidentët më të pasur në botën e futbollit, dy janë italianë (FOTO LAJM) Përmes galerisë të publikuar nga Mirror, ju do të njiheni me 10 presidentët më të pasur në botën e futbollit. Në kë
Shokon kandidatja për presidente: Trump mund të jetë në burg Kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Elizabeth Warren, ka thënë se presi
President për "Shqipërinë së Madhe", kë zgjedh Milaim Zeka? Intervista “Presidenti i Shqipërisë së Madhe” është bërë e zakonshme tashmë në emisionin “Zonë e Lirë”, në Tv Klan. P
Teuta Arifi, e gatshme për të kandiduar për presidente Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në intervistë për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për mundësinë e
Rikthehet gruaja me gërshet, Timoshenko kandidon për presidente Ish-kryeministrja ukrainase, Julia Timoshenko shpalli sot kandidaturën e saj për zgjedhjet presidenciale të 31 marsit, n
Presidentë dhe kardinalë, të famshmit që vdiqën gjatë sek*it (FOTO LAJM) Burra të famshëm që vdiqën teksa kryenin marrëdhënie seksuale kanë hyrë në histori. Ndonëse janë dhënë versione të n
Presidentët e River Plate dhe Boca Juniors, kokë më kokë me kreun e CONMEBOL-it Presidenti i Konfederatës Amerikano-jugore të Futbollit (CONMEBOL), Alejandro Dominguez, ka publikuar një letër ku u k
Mundën Real Madrid futbollistët e Eibar, festojnë me Presidenten (VIDEO) Skuadra e Eibar turpëroi Realin e Madridit teksa e mpsohti 3-0. Në dhomat e zhveshjes futbollistët kanë shpërthyer në
Tre ish-presidentë shqiptarë në një fotografi E rrallë dhe e bukur, tre ish-presidentët shqiptarë, Rexhep Mejdani, Alfred Mojsiu e Fatmir Sejdiu po pinë kafe së bashk
Thaçi dhe Vuçiç për pak sa nuk u takuan në Turqi Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Thaçi e Vuçiç, po qëndrojnë me ftesë të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdo
Këta janë dy presidentët që fituan në Bosnje-Hercegovinë Lideri i serbëve të Bosnjës, Millorad Dodik ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën në Bosnj
Një shqiptare është këshilltare e presidentes kroate (FOTO LAJM) Gentiana Fana është vetëm njëra nga vajzat shqiptare që po korrin suksese në botë. Ndryshe nga të tjerët ajo shërben si
Kim Kardashian mund të bëhet Presidente dhe sapo siguroi një votë Kim Kardashian të bëhet Presidente duket se nuk është edhe shumë larg si realitet. Offset po i jep edhe më shumë buku
Shqipëria i nderon hajdutët, por kjo ish-presidente sapo u dënua me 25 vite burg për korrupsion Gjykata Supreme ka dënuar me 25 vite burg ish-Presidenten e Koresë së Jugut Park Geun-hye, me akuzën e korrupsionit.
Takim presidentësh, Barcelona dhe PSG mund të bëjnë shkëmbimin e madh Barcelona prej kohësh në gjurmët e Adrien Rabiot por edne nuk ka arritur në diçka konkrete për të marrë shërbimet e tij
Fortesa e Napoleonit, aty ku presidentëve francezë iu shkelet privatësia Në historinë e saj të gjatë, Fortesa mesjetare Bregancon ka shërbyer si një kështjellë për të zmbrapsur piratët plaçkitë
Kosovari kundërshton presidenten: Asnjë shqiptar i Shqipërisë nuk ka luftuar për kroatët Presidentja e Kroacisë, Kitarovic gjatë vizitës së saj në Tiranë ka falenderuar shqiptarët që ndihmuan kroatët gjatë luf
Kapet momenti i sikletshëm, Balla i shkel syrin Presidentes Kroate (VIDEO) Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë mori pjesë edhe Presidentja Kroate Kitarovic. Presidentja e Kroacisë është pa
Takimi historik Trump-Putin ndërpritet nga një incident Një incident ka ndodhur brenda sallës ku u zhvillua konferenca e përbashkët midis presidentëve Donald Trump dhe Vladimir