999 rezultate për

president

Arrestimi i Platini, reagon ish-presidenti i FIFA-s: Surprizë e madhe Lajmi që tronditi botën e futbollit ditën e sotme ishte arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Mishel Platini, me akuzën
I tha lamtumirë Romës, Totti merr ofertat e para Francesco Totti është ndarë përfundimisht me Romën pasi ka kaluar pothuajse një jetë me ta. Ish-ylli italian sot ka udhë
Akuza për korrupsion, arrestohet Michel Platini Është arrestuar nga polica ish-presidenti i UEFA-S Michel Platini. Arrestimi i Platini pasi ka ndikuar që Botërori i
Nisja e procedurave për shkarkimin e Metës, flet këshilltari i Presidentit Bledar Dervishi, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta ka qenë sonte në "A show" në News24 për të folu
Do ti njohë Meta zgjedhje e 30 qershorit? Al Jazeera interviston Presidentin Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dhënë një intervistë për median e huaj “Al Jazeera”, ku ndër të tjera është pyetur
Negociatat/ Deklarata e presidentit të Maqedonisë, Rama: U sqaruam Kryeministri Edi Rama nga nga Pusteci në Pogradec, ku ndodhej në takimin elektoral për prezantimin e kandidatit të PS-së
Ish-presidenti shqiptar: Kosova nuk do ta pranojë lojën e dyfishtë të Serbisë Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka kritikuar Serbinë se nuk ka respektuar marrëveshjen për mos pengimin e Kos
Presidenti francez "harron" Shqipërinë, së shpejti vizitë në Serbi Presidenti i Francës Emmanuel Macron së shpejyi pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi. Macron pritet të jet
"Meta, burg përjetë nëse shpërndan Parlamentin" I ftuar në studion e emisionit "Kjo Javë" Spartak Ngjela komentoi krizën politike në vend, si edhe situatën e krijuar pa
Skandal te Brescia, presidenti i klubit vë me shpatulla për muri Emanuele Ndojin Një skandal i vërtetë ka përfshirë skuadrën e Seria A dhe më konkretisht futbollistin e kombëtares shqiptare, Emanuele N
Gaz Demi dekorohet nga Thaçi me dekoratën e lartë presidenciale (FOTO LAJM) Pas titullit kampion, presidenti i Partizanit, Gaz Demi dekorohet me titullin "Urdhri i Pavarësisë". Numri 1 i klubit të
Këshilltari i Metës tregon nëse Presidenti do ta shpërndajë Parlamentin Këshilltari ligjor i Presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishaj i ftuar në News 24, në lidhje me mundësinë që Presidenti të
Meta po përgatitet të shpërndajë Parlamentin? Lëvizja e fundit thotë shumë Prej disa ditësh ka një përplasje të fortë mes Presidencës dhe maxhorancës në lidhje me datën e zgjedhjeve lokale në ven
Gati shpërndarja?, Presidenti kërkon nga KQZ-ja numrin e deputetëve të Kuvendit (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka bërë një tjetër lëvizje. Ditën e sotme Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës i
Reagimi epik i vajzës që u bë "tag" gabimisht nga Hashim Thaçi në Twitter (FOTO LAJM) Liderët e vendit kanë publikuar fotografi nga takimet që i zhvilluan në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës me ish Preside
Meta anuloi zgjedhjet, Rama vijon fushatën: S'ka fallxhore që bllokon 30 qershorin Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushatën në Përrenjas edhe pse Presidenti i Republikës ka anuluar tashmë zgjedhjet e 30
Rama kërkoi shkarkimin, vjen reagimi nga Presidenca: E themi ne kur mbahen zgjedhjet Këshilltarë të Presidentit të Republikës Ilir Meta kanë dalë në një konferencë për shtyp pak minuta pas miratimit të rez
11 hapa, si shkarkohet Ilir Meta Pas miratimit në Kuvend të rezolutës për presidentin Ilir Meta maxhoranca ka një rrugë të gjatë deri në shkarkimin e tij
Rama: Nuk pendohem që zgjodha Metën president, do e bëja sërish Kryeministri Edi Rama i është drejtuar në fund të fjalë së tij me një mesazh keqardhje Ilir Metës, duke thënë se si “mik
Qeveria po diskuton shkarkimin, Meta vazhdon konsultat për datën e re të zgjedhjeve Teksa në parlament është duke u zhvilluar seanca penare e rradhës ku pika kryesore e ditës është diskutimi i shkarkimit